Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie

Strona główna O szkole Dla Rodziców Wiadomości Kontakt

Projekt NASA etap II

Co słychać w Agencjach

AGENCJE MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNE

AGENCI INFORMACI

We wrześniu odbyły się tylko 2 spotkania, więc nie zdążyliśmy się jeszcze rozkręcić. W związku z tym, że dołączyły do nas nowe osoby rozpoczęliśmy od integracji grupy. Poznawaliśmy swoje imiona podczas zabaw integracyjnych. Poza tym rozpoczęliśmy warsztaty „ Kształty wokół nas”, podczas których przypominamy i poznajemy właściwości figur. Do tej pory m.in. poznaliśmy oś symetrii, rysowaliśmy lustrzane odbicia, dzieliliśmy figury na pół. Nasza wiedza zostanie zgromadzona i utrwalona w prezentacji pt „Figury geometryczne”, nad którą zaczęliśmy pracę.

AGENCJE PRZYRODNICZO-GEOGRAFICZNE

Najnowsze zdjęcia z zajęć:

AGENCJE "TY TEŻ POTRAFISZ"

Agencje „Ty też potrafisz” gr. I i III

W miesiącu wrześniu Sprytni Agenci z grupy I i III uczestniczyli w wielu zabawach integracyjnych i ruchowych. Ćwiczyli również twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów, próbując znaleźć rozwiązanie dla bajkowego konfliktu między wilkiem i lisem. Dodatkowo, grupa Małych dziennikarzy miała okazję wcielić się w reporterów i przeprowadzić wywiady na temat minionych wakacji oraz wziąć udział w konkursie „Pobudzamy wyobraźnię”. Natomiast Sprytni Agenci z grupy III stworzyli własną grę planszową z autorskimi zadaniami i regułami, mieli także możliwość  zagrania w znaną już im grę DIXIT, która jak zawsze dostarczyła wiele emocji i śmiechu.

AGENCJE JĘZYKÓW OBCYCH

JĘZYK WŁOSKI

W miesiącu wrześniu poznawaliśmy naszych nowych kolegów i koleżanki. Uczyliśmy się słówek związanych z częściami ciała. Opisywaliśmy znane osoby z gazet i telewizji oraz siebie nawzajem. Poza tym graliśmy w różne gry, m. in. "Bingo", "Bum", "Kalambury", "Memory" i wiele innych. Zaczęliśmy również tworzyć nasz pociąg wyrazów:)

AGENCJE EKSPRESJI KULTURALNEJ

"TEATR RUCHU"

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z zajęć "Teatru Ruchu".

RĘKODZIEŁO, CZYLI Z NICZEGO COŚ

Grupa Rękodzieła, czyli z niczego coś II semestr  edycji projektu NASA II rozpoczęła od " wesołych słoników" -  maskotek, które każdy z uczestników miał możliwość wykonać w ciągu dwóch spotkań zaczynając od skopiowania wzoru, poprzez wycinanie, zszywanie kolejnych elementów, wypełnianie i dekorowanie maskotek. Zabawa była super. Następnym etapem naszych działań jest zdobywanie umiejętności dekorowania przedmiotów w technice serwetkowej, czyli decupage.

ANIMKI

Na zajęciach  w grupie "Animki" uczestnicy projektu NASA mogli stworzyć plastelinowe postacie oraz jesienną scenografię ich świata (domy, dziwne drzewa, łóżka, świat przyrody) inspirowany darami jesieni.

Elementy te stanowić będą w przyszłości podstawę dla świata animacji, w który wprowadzeni zostaną uczestnicy zajęć.