GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

mgr Danuta Leszczyńska

mgr Aleksandra Paszczela
     mgr Katarzyna Politaj

Biblioteka szkolna składa sie z trzech pomieszczeń: czytelni, wypożyczalni oraz pomieszczenia socjalnego. W wypożyczalni znajduje się ponad 13.000 egzemplarzy książek z różnych dziedzin. Oprócz podstawowych lektur możecie również wypożyczyć bajki, książki przygodowe, fantasy, obyczajowe. Wśród takiej ilości każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętajcie: WARTO CZYTAĆ!!!

Czytelnia jest miejscem ciszy, gdzie możecie poczytać, odrobić zadanie, a także skorzystać z komputera. Posiadamy 6 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu i drukarki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!!!

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Uczniowie klas pierwszych zostają czytelnikami biblioteki szkolnej w drugim semestrze roku szkolnego.

3. Każdy czytelnik powinien znać regulamin oraz godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek, wtorek, piątek - 8.00 – 16.00, środa - 8.00 - 15.30, czwartek – 8.00 – 15.00

1. Jednorazowo wolno wypożyczyć dwie książki na okres dwóch tygodni.

2. Jeśli czytelnik nie przeczytał książki w określonym terminie może prosić o prolongatę na następne dwa tygodnie, z wyjątkiem obowiązkowych lektur, których liczba jest niewystarczająca dla wszystkich zainteresowanych.

3. Za każdy tydzień nieuzasadnionego przetrzymywania książki uczeń otrzymuje uwagę.

4. Uczniowie przygotowujący się do konkursów mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek.

5. Książki należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.

6. Uczniowie klas I – III zobowiązani są do noszenia teczek na książki.

7. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki należy ją odkupić lub zwrócić inną (najlepiej lekturę szkolną) o zbliżonej wartości.

8. Wszystkie książki powinny zostać zwrócone do biblioteki na trzy tygodnie przed końcem roku szkolnego.

Regulamin wypożyczalni został przyjęty przez Radę Pedagogiczną

REGULAMIN CZYTELNI

1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Wszyscy użytkownicy czytelni powinni znać jej regulamin oraz godziny otwarcia:

3. W czytelni należy zachować ciszę.

1. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, tj. ze zbiorów czytelni i wypożyczalni.

2. Każdy czytelnik korzystający ze zbiorów biblioteki w czytelni w czasie lekcji powinien wpisać się do zeszytu odwiedzin.

1. Wykorzystane czasopisma należy odłożyć na ustalone miejsce, książki oddaje się bibliotekarzowi.

2. Książki i czasopisma należy szanować. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.

3. Do wypożyczenia poza bibliotekę czasopism, pozycji z księgozbioru podręcznego oraz zbiorów specjalnych uprawnieni są wyłącznie nauczyciele.

4. W bibliotece nie należy spożywać posiłków.

Regulamin czytelni został przyjęty przez Radę Pedagogiczną.

REGULAMIN ICIM

1. Stanowisko komputerowe służy uczniom jako źródło wiedzy i informacji. Pierwszeństwo w korzystaniu z komputera mają osoby realizujące konkretny temat

2. Korzystanie z internetu możliwe jest tylko w godzinach pracy biblioteki

3. Z internetu mogą korzystać uczniowie naszej szkoły posiadający legitymację szkolną, którzy mają zmienione obuwie; bez toreb i kurtek

4. Z komputera można korzystać tylko za zgodą nauczyciela bibliotekarza

5. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu ( imię, nazwisko, klasa, godzina, temat poszukiwań)

6. Bez zgody bibliotekarza nie można włączać i wyłączać komputera

7. Za zniszczenie sprzętu, zawirusowanie odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice

8. Materiały znalezione w internecie można kopiować na własną dyskietkę za zgodą nauczyciela bibliotekarza

9. Przy jednym stanowisku mogą pracować maksymalnie dwie osoby

10. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z komputera na czas określony

11. Za sporadyczne nieprzestrzeganie regulaminu uczeń otrzyma jednorazowy zakaz korzystania z komputera

12. W przypadku dużej liczby chętnych do korzystania z internetu, czas pracy przy komputerze będzie ograniczony

Nauczyciel bibliotekarz będzie przyjmował zapisy na dzień następny.

20.09.2018 18:13 | więcej »