Nawigacja

 • Bezpiecznych wakacji!

  22.06.2018

   Bezpiecznych wakacji! - Obrazek 1 

  Bezpiecznych wakacji! - Obrazek 2

 • „Dobry start” dla ucznia

  „Dobry start” dla ucznia
  22.06.2018

  „Dobry start” dla ucznia – informacje Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

  300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rodziny otrzymają 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  

  Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. 

  Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Mogą to zrobić rodzice dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

  Więcej informacji

 • Podręczniki do nauki religii rok szkolny 2018/19
  21.06.2018

  Moduł Dla Rodziców został zmodyfikowany - Wykaz podręczników do nauki religii - rok szkolny 2018/19

 • Stypendia Burmistrza Edycja 32 – rok 2018

  Stypendia Burmistrza Edycja 32 – rok 2018
  22.06.2018

  Od 1 września 2018 zapraszamy do składania wniosków o udzielenie stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia artystyczne lub za wybitne osiągnięcia sportowe.

  Stypendia będą udzielane na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Mikołowa nr XVIII/449/2016 z dnia 26 kwietnia 2016 w sprawie Zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów.

  Wnioski przyjmowane będą w Centrum Usług Wspólnych w Mikołowie – ul. Karola Miarki 9; pokój nr 6 - od 1 do 15 września 2018.

  Formularze wniosków będą dostępne do pobrania na stronie http://cuw.mikolow.eu od dnia 20 lipca 2018 r. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 32 226 01 69 w.26.

 • Wakacje czas zacząć

  Wakacje czas zacząć
  22.06.2018

  22 czerwca 2018r uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2017/18.

  Podczas akademii dla klas starszych obecni byli: burmistrz Stanisław Piechula i dyrektor Centrum Usług Wspólnych Elżbieta Muszyńska. Zaproszeni goście wspólnie z panią dyrektor Aleksandrą Blachą nagrodzili laureatów tegorocznych konkursów przedmiotowych.

  smiley Zdjęcia z pożegnania roku szkolnego klas 4 - 7  na stronie Urzędu Miasta.

  smiley Zdjęcia z pożegnania roku szkolnego klas 1 - 3 w internetowym wydaniu "Gazety Mikołowskiej":  Wakacje czas zacząć.

 • Zakończenie roku szkolnego kl. 1-3
  25.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku kl. 1-3.

 • Zakończenie roku szkolnego kl. 4-7
  25.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2017/18.

 • 1. miejsce dla "Trójki"w podsumowaniu rywalizacji sportowej szkół powiatu mikołowskiego!
  22.06.2018

  Moduł Aktualne wydarzenia został zmodyfikowany -  1. miejsce dla "Trójki"w podsumowaniu rywalizacji sportowej szkół powiatu mikołowskiego!

 • Rzucamy dla Wiktorii

   Dziękujemy za Wasze zaangażowanie się w pomoc naszej uczennicy Wiktorii Zawisza która walczy z rakiem. Jako kontynuację naszej pomocy proponujemy coś, czego jeszcze nie było w historii naszego miasta. Sposób jest dość nietypowy, a mianowicie, polega na wrzucaniu znanych ludzi z Mikołowa do beczki z wodą. Możecie zobaczyć jak to wygląda klikając w link powyżej. Pierwsze rzuty zostaną oddane przez zwycięzców aukcji na allegro.pl. Jeśli chcecie pomóc Wiktorii i jej rodzinie, zapraszamy do zapoznania się z listą osób, które zasiądą na ławeczce na www.allegro.pl wyszukując hasło: RZUCAMY DLA WIKTORII. Jedną z osób, którą będzie można zrzucić do wody jest burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.
   Podczas imprezy będzie można również wykupić rzuty na swoich znajomych, o ile zgodzą się usiąść na ławeczce Rzucamy dla Wiktorii - Obrazek 1

 • Budżet Obywatelski

  Budżet Obywatelski
  20.06.2018

  Budżet Obywatelski - Obrazek 1 W ramach szkolnego Budżetu Obywatelskiego wygrał projekt  doposażenia pracowni chemicznej. Dziękujemy za udział w głosowaniu.

  Budżet Obywatelski - Obrazek 2

 • Zakończenie roku szkolnego

  14.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 1 Uroczysta akademia i zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca 2018r.
        klasy 4-7     godz. 8.30
        klasy 1-3     godz. 11.00

 • Apel Bezpieczne wakacje kl.1-3
  20.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel Bezpieczne wakacje kl.1-3.

 • Gala "Przyjazna Szkoła" w Katowicach

  Gala "Przyjazna Szkoła" w Katowicach
  15.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gala "Przyjazna Szkoła" w Katowicach .

  SP 3 Mikołów w gronie laureatów konkursu „Przyjazna szkoła”!

                       Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów i uzyskała tytuł „Przyjazna szkoła” w konkursie zorganizowanym dla szkół województwa śląskiego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Kampanii „Razem raźniej”.

                      Gala "Przyjazna Szkoła" w Katowicach - Obrazek 1

                      Podczas uroczystej gali, 14 czerwca 2018 r. w Katowicach, nasza szkoła otrzymała certyfikat i zaszczytny tytuł PRZYJAZNEJ SZKOŁY z rąk Kuratora Oświaty mgr Dariusza Domańskiego. Od marca do czerwca zrealizowaliśmy wszystkie zadania wskazane w regulaminie konkursu. Relacje z ich realizacji sukcesywnie przesyłaliśmy do Kuratorium Oświaty. W ramach projektu „Razem raźniej” przeprowadziliśmy: zajęcia w klasach integracyjnych „Twój autoportret”, konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla kolegi”, szkolny ”Dzień Przyjaciela”, apel „Prawa i obowiązki ucznia” oraz opisaliśmy w szczegółowym sprawozdaniu „Codzienną pomoc koleżeńską w naszej społeczności” - w SP3.

                       Na realizację zadań mieliśmy tylko trzy miesiące, ale wszystkie udało się nam się wykonać w terminie, ponieważ w działania konkursowe włączyła się cała społeczność szkolna! Udział w konkursie przyniósł nam wiele radości, zwrócił uwagę na siłę pomocy koleżeńskiej, wzajemnej sympatii, miłego słowa i uśmiechu w codziennych, szkolnych sytuacjach.

                       W powiecie mikołowskim certyfikat „Przyjaznej szkoły” otrzymały tylko dwie placówki; oprócz naszej „Trójki”, tytuł uzyskała SP4 z Mikołowa.

                       Z satysfakcją stwierdzamy - konkurs potwierdził, że „Trójka” jest szkołą bezpieczną i przyjazną dla uczniów, a nasze działania na rzecz podnoszenia jakości edukacji włączającej dają wymierne efekty. Koordynatorem projektu był zespół pedagogów specjalnych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za wsparcie i udział w realizacji zadań konkursowych.


       Gala "Przyjazna Szkoła" w Katowicach - Obrazek 2 Uczniowie klasy 1a zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu „Galeria talentów i marzeń” - kategoria portfolio - zorganizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Kampanii „Razem raźniej”. Jesteśmy dumni, że aż dwóch uczniów SP3 zostało laureatami! Są jednymi zwycięzcami z całego powiatu mikołowskiego. To ogromne osiągnięcie!

                     Gala "Przyjazna Szkoła" w Katowicach - Obrazek 3 Jan Garbula zajął II miejsce, Patryk Relidzyński – III miejsce.

  Każdy z nich przygotował własne portfolio - autoprezentację, w którym w oryginalny sposób zaprezentowali swoje marzenie. Komisja konkursowa podczas wyboru prac oceniała: zgodność pracy z przedmiotem konkursu, oryginalność wykonania, wartość merytoryczną oraz estetykę wykonania pracy.  

  Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Wojewodę Śląskiego, zostały uroczyście wręczone 14 czerwca w Katowicach podczas gali podsumowującej. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Mirella Nikolussi-Malicka

 • Dziękujemy!

  15.06.2018

  Dziękujemy! - Obrazek 1 NA FESTYNIE ZEBRALIŚMY 13143 zł. DZIĘKUJEMY! Dziękujemy! - Obrazek 2
   

 • Karta ŚKUP

  26.03.2018

  Karta ŚKUP - Obrazek 1Szanowni Państwo!

  Już do odbioru w sekretariacie szkoły tokeny, które uprawniają do bezpłatnego internetowego załatwienia karty ŚKUP dla dzieci. W związku z tym, że potrzebny jest Państwa podpis przy odbiorze tokenów, prosimy o odbiór osobisty. Tokeny są ważne do 20.06.2018r.

  Proszę pamiętać, że przed przystąpieniem do zamawiania karty należy przygotować aktualne zdjęcie dziecka, dla którego będzie zamawiana karta. Szczegółowy sposób zamawiania karty na Portalu ŚKUP znajdą Państwo w załączniku.

  instrukcja_zamawiania_karty_SKUP.docx

 • Z nich możemy być dumni! Laureaci KONKURSU KURATORYJNEGO!

  11.06.2018

  Z nich możemy być dumni! Laureaci KONKURSU KURATORYJNEGO! - Obrazek 1Laureaci Wojewódzkiego Konkursu „Galeria talentów i marzeń” - kategoria portfolio - zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Kampanii Razem raźniej w roku szkolnym 2017/2018:

  II miejsce - Jan Garbula   klasa 1a

  III miejsce - Patryk Relidzyński   klasa 1a

  Uczniów przygotowywali nauczyciele: mgr Mirella Nikolussi-Malicka oraz mgr Renata Faron. Gratulujemy!  

 • JORDAN BASKET PLUS

  JORDAN BASKET PLUS - Obrazek 1Szanowni rodzice,
  Jesteśmy szkołą, która nosi imię Polskich Olimpijczyków. W tym roku postanowiliśmy nasze świętowanie połączyć z 10-leciem MOSiRu i akcją charytatywną na rzecz 9-letniej Wiktorii, która walczy z rakiem.

  W dniach 18-24 czerwca 2018 roku będziemy gościć w Mikołowie ponad 20-osobową grupę z USA. Wspólnie przeprowadzimy 6-dniowe wydarzenie sportowo-edukacyjno-społeczne o nazwie JORDAN BASKET PLUS.
  W dniach 18-22 VI goście z USA odwiedzą naszą szkołę. Popołudniami odbędą się treningi JORDAN BASKET PLUS - Pierwsze Kroki w Koszykówce dla dzieci w wieku 7 -12 lat.
    Zeszłoroczny JORDAN6+ cieszył się w mieście olbrzymim powodzeniem, dlatego w tym roku zachęcamy również uczniów naszej szkoły do spróbowania swoich sił w tej wyjątkowej zabawie. ZAJĘCIA SĄ DARMOWE a liczba miejsc ograniczona, zachęcamy do niezwłocznej rejestracji na stronie www.jordanbasket.eu   Treningi klas 1-3 godz. 18:00-19:00; klas 4-6 od godz. 19:00-20:00; Hala Widowiskowa MOSiR.
  JORDAN BASKET PLUS - Obrazek 2W sobotę, 23 czerwca, na mikołowskim rynku odbędzie się Finał JORDAN BASKET PLUS. Będzie on jednocześnie oficjalnym wydarzeniem świętującym 10-lecie działalności MOSiR w Mikołowie. Połączony ze zlotem Food Trucków, na pewno będzie kolorowy i dynamiczny. Na specjalnych, mobilnych boiskach odbędą się mecze naszych uczniów, pokazy i konkursy dla publiczności. Ponadto 4 artystów, na żywo przez cały czas trwania imprezy malować będą 4 różne graffiti. Dzieci z 5 szkół, wspólnie zaprezentują piosenki, których nauczą się podczas tego tygodnia. Utworzona będzie również oficjalna strefa kibica piłkarskich MŚ 2018. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie.
  Jednym z gwoździ programu będzie DUNK TANK CHALLENGE. Jest to bardzo popularna w Ameryce forma rozrywki i coś czego jeszcze u nas nie było. Na razie zdradzimy Państwu tyle, że będzie możliwość zatopienia nas - dyrekcji i nauczycieli, w wodzie, w ramach akcji charytatywnej na rzecz 9 letniej Wiktorii.
  Liczmy, że Państwo włączą się do wspólnego świętowania i będą uczestniczyć w wydarzeniu. Zapraszamy!

  Linki do filmików You Tube:

  Jordan Basket Plus - 23 czerwca 2018 - Zapraszamy

  Jordan 6+ Czemu nie?

  Nabór do koszykówki dla dzieci

  Edge 3x3 Mikolow 2017

 • 14.06.2018

  Wyniki konkursu ,,BEZPIECZNE WAKACJE Z DOBRYMI RADAMI” - Obrazek 1 Moduł Aktualne wydarzenia został zmodyfikowany - Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas IV -VI   ,,BEZPIECZNE WAKACJE Z DOBRYMI RADAMI”

 • KOLONIE SZKOLNE

  KOLONIE SZKOLNE - Obrazek 1 Nasza szkoła od lat organizuje jeden turnus kolonii wypoczynkowej.

  W tym roku - nad morzem w Ośrodku Wypoczynkowym Posejdon w Łazach.

   

  Termin: 2.07-14.07.2018r. Koszt: 1500 zł

   

  W ramach odpłatności: 3 posilki dziennie + podwieczorek, zakwaterowanie, ubezpieczenie, atrakcyjny program pobytu m.in:

  smiley wycieczka całodniowa do Kołobrzegu-Zieleniewa (zajęcia w wiosce indiańskiej),

  smiley całodniowa wycieczka do Mielna (park linowy i Oceanarium),

  smiley całodniowa wycieczka do Kołobrzegu (latarnia, molo, Muzeum Oręża),

  smiley rejs statkiem,

  smiley wiele wycieczek pieszych, zajęcia z fabułą.

   

  Na naszych koloniach dzieci się nie nudzą. Coroczne kontrole wysoko oceniały ich organizację. Kierownikiem kolonii od lat jest nauczyciel z dużym doświadczeniem w organizacji wypoczynku p.Marta Walczak.

  Wychowawcy na kolonii to: Agnieszka Zwolińska (pedagog specjalny w kl.3b), Aleksandra Wajda (nauczyciel wf, instruktor fitnesu i tańca).

   

  Karty można odbierać codziennie w sekretariacie szkoły.

  Zapraszamy

   

  KOLONIE SZKOLNE - Obrazek 2

 • Festyn szkolny
  14.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn szkolny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica wew.18
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć