• NOWA ŚWIETLICA ZAPRASZA

8 marca 2021r.

Dzisiaj po długim remoncie w naszej ŚWIETLICY wrócił śmiech,gwar i wesoła zabawa.Pani dyrektor Aleksandra Blacha i pani Kierownik Ewelina Kukla dokonały uroczystego otwarcia.Wszyscy sie bardzo cieszyli i BARDZO,BARDZO WSZYSTKIM SIE PODOBA ŚWIETLICA.WAS zapraszamy do wirualnego zwiedzania...

• Nabór dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  w Mikołowie na rok szkolny 2021/2022

Aby zapisać dziecko do szkoły, w obwodzie której mieszka, należy wypełnić formularz Zgłoszenie dziecka do szkoły  i dostarczyć go w formie papierowej do szkoły lub przesłać scan mailem na adres:sekretariat@sp3.mikolow.eu Zgłoszenia należy dokonać w terminie 25.01 do 13.02.2021.

W dniach 8.03.2021r.-15.03.2021r. odbywa sie REKRUTACJA do klasy 1 w roku szkolnym 2021/2022r. dzieci zamieszkałych poza obwodem.

Dokumenty i regulamin znajduje sie w zakłądce: REKRUTACJA.

• 8 marca 2021

Męska część samorządu uczniowskiego przy współpracy z Klubem Wolontariatu zorganizowała bardzo miłe powitanie 8 marca 2021r.Wszystkie Panie, ktore w tym dniu pracowały w szkole otrzymały prześliczne tulipany.Dziewczynki z klas 1-3 słodki upominek.DZIĘKUJEMY !!!

• Szkolny konkurs recytatorski

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego klas I-III:

KLASY I:

- miejsce 1 Antoni Rak klasa 1c

- miejsce 2 Karolina Kasprzyszyn 1b

- miejsce 3 Grzegorz Lyska 1a

KLASY II:

- miejsce 1 Jagoda Płonka 2b

- miejsce 2 Agata Nowak 2c

- miejsce 3 Maria Młocek 2d

- miejsce 4 Marta Zemczak 2a

KLASY III:

- miejsce 1 Michalina Małysz 3a

- miejsce 2 Hanna Szołtysek 3c

- miejsce 3 Kacper Smolnik 3d

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• KONKURS CZYTELNYCZY

12 lutego 2021 r.  odbył się  szkolny konkurs czytelniczy

PODRÓŻ Z MAŁYM KSIĘCIEM dla klas V-VIII.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury.

Wszyscy poradzili sobie znakomicie.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Roksana Rak (8d)

Piotr Urbacz (8b)

II miejsce: Helena Sobota (7c)

III miejsce: Hanna Barbarowska (7f)

Zuzanna Podbiał (8d)

Roksana i Piotrek przechodzą do kolejnego etapu konkursu.

GRATULUJEMY!!!

• 21 lutego

• karnawał 2021

Karnawał to wyjątkowy czas wspaniałych zabaw i balów jakże inny w tym roku.

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli okazje posmakować karnawałowej zabawy. Zabawy odbywały się w każdej klasie osobno oraz w świetlicy szkolnej. Była muzyka, konkursy, wiele radości no i barwne stroje. Nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, czarodziejek, policjantów i wiele innych postaci.

Jutro już ostatni dzień karnawału…..

• WALENTYNKI

Zbliżają się Walentynki !                                                              Zapraszamy wszystkich do gry Milionerzy oraz do obejrzenia filmiku o mocy słów przygotowanych przez panie Marzenę Satołę i Martę Walczak,klasę 6a i samorząd szkolny.

Klasa 4b przesyła dla wszytkich wirtualną Walentynkę.

• REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W zakładce DLA RODZICÓW / ROK SZKOLNY                                                              znajdują sie informacje na temat terminów rekrutacji                                                                       do kl.I szkoły ponadpodstawowej                                                 w roku szkolnym 2020/2021r.

• WOŚP 29 FINAŁ

• Step by step- małymi krokami do wiedzy

Informujemy, że nasza placówka bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej). Tytuł projektu: Step by step - małymi krokami ku wiedzy. Beneficjent: Konsorcjum, w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP1, SP3, SP8, SP12, P1, P2, P3, P5, P11. Okres realizacji: 01.10.2020-30.09.2022. Projekt skierowany jest do 44 nauczycieli z 4 mikołowskich szkół podstawowych oraz 5 przedszkoli. Nauczyciele wezmą udział w 2-tygodniowych zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania w szkołach i przedszkolach.

• Finał konkursu plastycznego - diecezjalnego Wielka tajemnica wiary

• Sukces naszych uczennic

Uczennice naszej szkoły: Kamila Trzaskowska, Julia Pieszczek, Hanna Piechula i Zuzanna Podbiał zostały nagrodzone w konkursie Wirtualnego Biegu Pamięci ze Światłem Pokoju zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. Uczennice klas 8a i 8d zostały przygotowane przez nauczyciela historii, pana Roberta Grackę. Gratulujemy!

• 28.01.2021

Moduł Aktualne wydarzenia został zmodyfikowany

• 28.01.2021

Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

• Klasa 2a bawi się na śniegu i dekoruje salę na święta.

Nowa galeria Klasa 2a bawi się na śniegu i dekoruje salę na święta. została dodana do albumu fotograficznego

• Półkolonie zimowe 2021

Nowa galeria Półkolonie zimowe 2021 została dodana do albumu fotograficznego

• II Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju

Wyniki rejonowego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy powalczą o zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego:

Michał Waligóra 8c- opiekun mgr Felicja Wróblewska

Konstancja Kucz 7b- opiekun mgr Magdalena Piotrowska

Wojewódzki Konkurs z Matematyki:

Filip Pietrzyk 8b- opiekun mgr inż. Bartosz Tłok

Wojewódzki Konkurs z Historii

Paweł Sobczak 8a- opiekun mgr Robert Gracka

Wojewódzki Konkurs z Biologii:

Hanna Piechula 8a- opiekun mgr Gabriela Hamm

Wojewódzki Konkurs z Chemii:

Miłosz Krzoska 8a- opiekun mgr Katarzyna Polczyk

świetlica 570485384