Nawigacja

Projekt NASA etap II

Na zajęciach w październiku...

AGENCJE MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE

Grupy: CYBERODKRYWCY, CYBERPOSZUKIWACZE, Z KOMPUTEREM NA "TY"

prowadzące: mgr Katarzyna Stachoń, mgr Ilona Rerich i mgr Aleksandra Kwapulińska

W dniu 14 października 2013 r. agencje matematyczno- informatyczne uczestniczyły w wycieczce do  TV Silesia w Katowicach. Mieliśmy możliwość obejrzenia "od kuchni” miejsca, gdzie pracują na co dzień dziennikarze, prezenterzy, operatorzy, reżyserzy oraz dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wykorzystują oni w swej pracy  nowoczesne technologie informatyczne.

Najwięcej emocji wzbudziło obejrzenie dużego studia telewizyjnego, z którego codziennie nadawane są wiadomości. Mieliśmy okazję uczestniczyć w nagraniu prognozy pogody. Ponadto zobaczyliśmy newsroom oraz małe studio salonowe. Wycieczka była bardzo udana. Poniżej kilka zdjęć z tego wyjazdu

          

 

AGENCI INFORMACI

prowadząca: mgr Katarzyna Klaja

Miesiąc październik minął nam na zmaganiu się z kształtami. Szukaliśmy figur wokół nas, na ulicy, w naszym domu. Efektem pracy stała się prezentacja pt. „Figury geometryczne”, dotycząca figur płaskich. W prezentacji zawarliśmy informacje na temat podstawowych figur, jak również tych rzadziej spotykanych np. deltoid czy pentagramów.

Zebraliśmy informacje na temat brył, które z wielkim zaangażowaniem sklejaliśmy. Efektem pracy zespołu stała się makieta pokoju.

   

Poza tym uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym do Planetarium w Chorzowie. Tam m.in. obejrzeliśmy seans dydaktyczny i  zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne. 

    

 

AGENCJA DZIENNIKARSKA

prowadząca: mgr Dominika Lazarek

Zajęcia październikowe agencji dziennikarskiej były bardzo ciekawe. Rozpoczęły się wycieczką do Pszczyny. Uczestnicy wraz z agencją "Ty też potrafisz gr. 5" bawili się wspaniale. Najpierw udali się do Warowni Rycerzy Pszczyńskich, tam poznali średniowieczne obyczaje, tańce i zabawy. Mieli również możliwość upieczenia własnego chleba oraz poznania tradycji i zwyczajów z nim związanych. Następnie pojechali do Muzeum Prasy Śląskiej. Zapoznali się z technologią prasy z historią druku. Później udali się do Muzeum zamkowego w Pszczynie. Tam podziwiali XIX/ XX wieczne wnętrza i historię regionu. Przespacerowali się po otaczającym zamek parku, szukając zabytków i śladów jesieni.

     

     

Kolejne zajęcia polegały na opisie lub rysunku wrażeń z wycieczki. Powstały wspaniałe prace plastyczne, ukazujące co dzieciom najbardziej się podobało. Na zajęciach w sali komputerowej powstawały wspaniałe artykuły, sprawozdania z wyjazdy studyjnego.

Ostatnie zajęcia przybliżały dzieciom zwyczaje związane z Hallowen. Opisywały gry i zabawy związane z tym dniem. Wycinały dynię oraz oglądaliśmy film "Krudowie". Po zakończeniu omawialiśmy go, przygotowując się do napisania sprawozdania. Dzieci również robiły zdjęcia, by udokumentować pracę grupy.

      

 

AGENCJE "TY TEŻ POTRAFISZ"

GRUPY I i III

prowadząca mgr Marzena Morawska

W październiku Sprytni Agenci z grupy I i III zastanawiali się kim jest optymista i za jego przykładem uczyli radzić sobie w sytuacjach porażki oraz wyjaśniać w optymistycznym stylu swoje sukcesy i niepowodzenia. Przy tej okazji gr. I stworzyła ciekawe krzyżówki z hasłami związanymi z optymizmem, a gr. III wspólny plakat prezentujący cechy optymisty. Dodatkowo w październiku Sprytni Agenci mieli okazję zaprezentować jakie talenty posiadają i opowiedzieć o talentach w swojej rodzinie, a także wziąć udział w dyskusji na temat: „Kim jest człowiek wartościowy?”, która zakończyła się zgodnym twierdzeniem, że każdy z nas ma w sobie ogromną wartość. Ponadto, grupa III wzięła udział w projekcie „Kask dla jajka”, który wymagał pobudzenia wyobraźni i dużej kreatywności, ale przede wszystkim przyniósł dużo dobrej zabawy. Natomiast grupa I uczestniczyła w konferencji prasowej, w której to każdy uczestnik mógł wcielić się w rolę bardzo niecodziennej gwiazdy. Znalazł się również czas na zabawę z kolorową chustą Klanzy czy grę w kalambury. 

GRUPY II i IV

W październiku  integrowaliśmy się w grupach II i IV, poznawaliśmy swoje talenty i dzieliliśmy się wiedzą na temat naszych zdolnych bliskich. Powstała nawet wystawa dzieł wszystkich utalentowanych osób w naszych grupach. Uczestniczyliśmy w wyjeździe studyjnym do Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, poznaliśmy kulisy pracy aktorów i nie tylko, dowiedzieliśmy się jak długa jest droga od napisania sztuki po jej zagrania na scenie. Agenci mieli okazję choć na chwilę wcielić się w postacie bajkowe, zakładając maski i przymierzając stroje aktorów.

 

 

ŁOWCY UKRYTYCH TALENTÓW

prowadząca: mgr Anna Harazin

W miesiącu wrześniu i październiku członkowie agencji „Ty też potrafisz” poznawali i doskonalili techniki skutecznego uczenia się i zapamiętywania. Tworzyli mapy myśli, które mają stać się pomocą w skutecznym notowaniu i zapamiętywaniu. Mieli także możliwość zapoznania się z niektórymi tajnikami szybkiego czytania.

 

AGENCJE EKSPRESJI KULTURALNEJ

"Rękodzieło, czyli coś z niczego"

prowadząca: mgr Ewelina Kukla

Miesiąc październik był dla naszej grupy pełen wrażeń, otóż na zajęciach odwiedziła nas Agencja dziennikarska, której uczestnicy przeprowadzili wywiad z uczestnikami naszej grupy.

Braliśmy udział w 2 wyjazdach studyjnych na warsztaty witrażu w dniu 17 października, gdzie poznaliśmy najprostszą technikę wykonania witraży. Nasze dzieła widać na zdjęciach.

Kolejny wyjazd studyjny był 24 października  na warsztaty ceramiczne, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z techniką pracy z gliną. Każdy uczestnik wykonał ślimaka i naczynie, które pozostały w pracowni ceramiki, gdzie zostaną poddane długiemu procesowi suszenia i wypalania gliny.

   

Na zajęciach poświęciliśmy uwagę technice serwetkowej, czyli decupage zdobiliśmy kartonowe pudełka o różnych kształtach, deseczki i zakładki do książek. Wykorzystywaliśmy w zdobieniach technikę postarzania poprzez spękania. Dzięki naszej cierpliwości i systematycznej pracy nasze wytwory są godne podziwu, co  prezentujemy na  zdjęciach.

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica wew.18
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć