REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. POLSKICH

OLIMPIJCZYKÓW W MIKOŁOWIE NA CZAS PANDEMII

1. Biblioteka jest czynna codziennie: poniedziałek, środa, czwartek od 8.00  do 15.00, wtorek od 8.00 do 15.30, piątek od 8.00 d0 14.30.

2. Biblioteka  szkolna funkcjonuje wyłącznie jako wypożyczalnia. Czytelnia pełni funkcję sali lekcyjnej.

3. Do biblioteki mają prawo wejść tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

4. Czytelnik  może wejść do biblioteki po zdezynfekowaniu rąk i założeniu maseczki.

5. Jednocześnie w wypożyczalni może przebywać 3 uczniów pozostających  względem siebie  w odległości 2 metrów.

6. Czytelnicy oczekujący przed biblioteką również zachowują między sobą dystans społeczny.

7. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek. Zbiory podaje wyłącznie bibliotekarka.

8. Aby wypożyczanie przebiegało sprawnie  rekomendujemy zamawianie książek

z wykorzystaniem katalogu bibliotecznego online przez:  Librus (konto ucznia)/ zakładki/książki/e-biblio.  Zamówione książki można odbierać na portierni szkoły.

W klasach młodszych wychowawcy, a w klasach starszych łącznicy z biblioteką,  również mogą dostarczyć " klasową listę zamówień książkowych".

9. Lektury dla klas młodszych wypożycza wychowawca, a dla klas starszych nauczyciel polonista.

10. Książki zwracamy wkładając je do przygotowanego kartonu, gdzie pozostaną

w kwarantannie przynajmniej przez dwa dni.

11. Biblioteka jest regularnie wietrzona, a powierzchnie wspólne dezynfekowane.

świetlica 570485384