Projekt Indywidualizacja procesu naucznia

ProjektIndywidualizacja procesu nauczania

i wychowania uczniów klas IIII szkół podstawowych"

W naszej szkole prowadzone są dodatkowe, zindywidualizowane zajęcia dla uczniów klas młodszych w ramach projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz podniesienie jakości kształcenia uczniów.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”.

Obejmuje on następujące rodzaje zajęć:

1. Zajęcia  dla  dzieci  ze  specyficznymi  trudnościami  w  czytaniu  i  pisaniu.
  2. Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej.
  3. Zajęcia  dla  dzieci  z  trudnościami  w  zdobywaniu  umiejętności  matematycznych w dziedzinie matematyki.
  4. Zajęcia logopedyczne.
  5. Gimnastyka korekcyjna.
  6. Specjalistyczne  zajęcia  terapeutyczne  dla  dzieci  niepełnosprawnych  z  wadą  wzroku.
  7. Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci słabowidzących.
  8. Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych z wadą słuchu centralnego.
  9. Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne - terapia pedagogiczna.
  10. Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne prowadzone metodą Dobrego startu.
  11. Zajęcia  rozwijające  zainteresowania  uczniów  szczególnie  uzdolnionych  w  dziedzinie  muzyki.
  12. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie matematyki.
  13. Zajęcia  artystyczne  rozwijające  zainteresowania  uczniów  szczególnie  uzdolnionych w dziedzinie plastyki.
  14. Zajęcia dla dzieci z uzdolnieniami muzycznymi - zajęcia wokalno – muzyczne.
  15. Zajęcia teatralne.
  16. Zajęcia informatyczne.
  17. Zajęcia z języka niemieckiego.
  18. Zajęcia z języka angielskiego.

Projekt realizowany jest w roku szkolnym 2012/2013.