Nawigacja

Aktualne wydarzenia

czyli co w Trójce piszczy - rok szkolny 2017/18

 

   KONCERT DLA BABCI  I DZIADKA

 16 stycznia 2018r.   

Święto Babci i Dziadka w Trójce to już  tradycja. W tym roku uroczystość odbyła się 16 stycznia o godzinie 16.15. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli do szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Zebranych powitała pani dyrektor mgr inż. Aleksandra Blacha, składając serdeczne życzenia. Uczniowie klas 2, 5 i 7 przygotowali  piękny  program  artystyczny. W większości były to wzruszające piosenki i wiersze. Nie zabrakło również kolęd. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także wspaniałe układy taneczne  i grę na flażoletach. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Był to niezwykły dzień zarówno dla dzieci, jak i dziadków, pełen ciepła, wzruszeń i radości.  Aleksandra Stępień

     


 Finał ogólnopolskiego projektu "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości"

Prezentacja filmowa klasy 7b otrzymała WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim projekcie "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości". W konkursie wzięło udział 260 szkół z całej Polski. GRATULUJEMY!!!

.


 

  22 grudnia to dzień, który upłynął w naszej szkole w świątecznej atmosferze.

W tym dniu odbyły się klasowe spotkania wigilijne i wspólne kolędowanie. Uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli także szkolne jasełka przygotowane przez nauczycieli religii. 

     


W dniu 15 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs piosenki "Śląskie śpiewanie" zorganizowany przez mgr Magdalenę Grabowską, mgr Krystynę Nierząd i mgr Joannę Szombara.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III
I miejsce- Julia Czarnota, klasa 3a
II miejsce- Maja Strużyna, klasa 3i
III miejsce- Milena Palczewska i Filip Górnik, klasa 1c

Klasy IV-V
I miejsce- Hanna Piechula, klasa 5a
II miejsce- Roksana Rak, klasa 5d
III miejsce Maja Pijar i Emilia Dusza, klasa 5b
oraz Magdalena Wójcik, klasa 4b

Klasy VI-VII
I miejsce- Maria Janota, klasa 7c
II miejsce- Natalia Poniedzielska, klasa 7b
III miejsce- Kinga Krzemińska, klasa 6c oraz Kamila Osadnik, klasa 7a

Zwycięzcom gratulujemy! Joanna Szombara

 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

"MASTER OF SPELLING 2017"


KLASY 4

1 miejsce - Karol Stasiów 4b
2 miejsce - Konstancja Kucz 4b
3 miejsce - Wiktoria Krupa 4f

KLASY 5

1 miejsce - Kaja Rybaczewska 5f
2 miejsce - Zuzia Podbiał 5d
3 miejsce - Olaf Sandak 5b

KLASY 6

1 miejsce - Roksana Semeniuk 6d
2 miejsce - Karolina Krupka 6d
3 miejsce - Zuzanna Tylska 6c

KLASY 6

1 miejsce - Maciej Rak 7a
2 miejsce - Natalia Wita 7d
3 miejsce - Julia Wójcik 7b

GRATULUJEMY MISTRZOM ORTOGRAFII JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!   Izabela Poloczek


 Dnia 14.12.17 odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla uczniów w grup integracyjnych. W tym roku postawiliśmy na choinki i to właśnie taką ozdobę uczniowie mogli wykonać, składając kolorowy papier. Pięknie ustrojone choineczki mogły zostać ozdobami świątecznego drzewka lub elementami bożonarodzeniowej kartki. Wszyscy chętnie zaangażowali się w pracę, efektem której były te wspaniale ozdoby.   Urszula Michna, Monika Szekiel - Mnich, Zuzanna Kubacz


Finał Szlachetnej Paczki to moc ludzkich serc, które stworzyły paczkę o wartości ok 4500 zł. Dzięki wielu ofiarodawcom udało się zakupić między innymi: lodówkę, kuchenkę, żywność i chemię. Dziękujemy za pomoc wielu dzieciom i ich rodzicom a także nauczycielom!  https://www.facebook.com/sp3mikolow/posts/905703289589796


 Od 4.12.2017 w naszej szkole trwają DNI REGIONALNE. Tegoroczne hasło to "Godomy po naszymu czyli po slonsku"
W ramach dni odbędą się zajęcia lekcyjne i świetlicowe o tej tematyce. Pozostałe wydarzenia to:

 • konkurs gwarowy z zastosowaniem QR kodów dla klas 4-7,
 • 7.12.2017r. gra regionalna dla klas 4-7,
 • 8.12.2017r. klasy 1-3 będą uczestniczyły w przedstawieniu regionalnym przygotowanym przez kl.1b i 1c,
 • 15.12.2017 konkurs piosenki regionalnej.

FINAŁ WOJEWÓDZKI W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Dnia 7.12.2017r w Sosnowcu odbył się finałowy turniej w unihokeju chłopców (klasy IV-VI SP). Spotkanie było organizowane przez Szkolny Śląski Związek Sportowy. Awans do meczu finałowego był spełnieniem marzeń. W meczu finałowym ulegliśmy zawodnikom z Tychów i zakończyliśmy turniej na drugim miejscu. Medal dla ,,Trójki” w konkurencji jaką jest unihokej to ogromne zaskoczenie. Chłopcy swoją walecznością pokonali hokeistów z innych miast, którzy trenują już parę lat. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych. Trójka v-ce mistrzem Śląska w unihokeju chłopców. Trener - Aleksandra Wajda


 MIKOŁAJ W "TRÓJCE" 

        


 Dnia 10.11.2017 uczestnicy kółka czytelniczego wraz z panią Zuzanną Kubacz wzięli udział w kolejnej książkowej imprezie: pierwszym dniu Śląskich Targów Książki w Katowicach. Śląskie TK od trzech lat organizowane są w nowym miejscu Międzynarodowym Centrum Kongresowym w sąsiedztwie Spodka, a nowa hala dostarcza więcej miejsca wystawcom i zwiedzającym, dlatego też TK oferowały naprawdę bogatą ofertę książek i ciekawych wydarzeń literackich. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Arturem Pacułą, autorem młodzieżowej książki „Gdzie jest skrzynia z karabinami?”, której akcja rozgrywa się w Katowicach i ma związek z historią Śląska. Autor opowiadał o nowych pomysłach na fabułę dla swoich książek, o pracy pisarza i swoich pasjach. Dzieciaki zadawały mnóstwo ciekawych pytań, czynnie angażując się w spotkanie. Drugim, obowiązkowym punktem programu TK dla naszych uczniów był panel dyskusyjny dla młodzieży „Bookworms, czyli o czytaniu w XXI wieku”, przeprowadzony przez Śląskich Blogerów Książkowych. Dyskutowano o tym, że czytanie jest fajne, warto promować czytelnictwo, a także o tym, jak młodzież sama może zachęcać rówieśników do czytania. Dla aktywnych uczestników panelu przewidziane były upominki książkowe, więc nasza grupa uczniów nie wyszła z pustymi rękami 

Oprócz spotkań zorganizowanych, na TK uczniowie mogli pozwiedzać halę, zrobić zakupy książkowe, zagrać w prezentowane planszówki, zdobyć podpisy ulubionych autorów bądź wymienić się książkami na stoisku Śląskich Blogerów Książkowych. To był bardzo udany dzień!

Zuzanna Kubacz

  


 

 Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka

Udział w akcji Marzycielska Poczta staje się chyba już tradycją naszej szkoły! W tym roku szkolnym, wzięliśmy udział w akcji już piąty raz. Cały październik i listopad pisaliśmy listy do dzieciaków z MP i kompletowaliśmy dla nich przesyłki. W tym roku do Marzycielskiej Poczty włączyli się uczniowie z 38 klas naszej szkoły. Większość z nich dołączyła do listów i laurek miłe upominki w postaci książek, słodyczy czy zabawek.

Serwis Marzycielskiej Poczty

http://marzycielskapoczta.pl/ to serwis społecznościowy, który powstał pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane na nim są profile przewlekle chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszy się, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Oczywiście Marzycielska Poczta działa cały rok, więc każdy i o każdej porze może napisać do wybranego Podopiecznego, dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzenia serwisu również w okresie przedświątecznym.

Przypominamy także uczniom naszej szkoły, aby odwiedzili internetowe profile dzieciaków, do których adresowali swoje listy i paczki. Podopieczni składają podziękowania za przesyłki w komentarzach. Można także porozmawiać z nimi na forum.

Zuzanna Kubacz, Bogusława Frączek


 29 listopada 2017r. w szkole odbył się Konkurs Recytatorski z J. angielskiego w trzech kategoriach wiekowych kl. II-III, kl. IV-V i kl. VI-VII. 
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory w języku Szekspira na wysokim poziomie, zarówno pod względem językowym, jak i artystycznym. Oto wyniki:

Kl. II-III

I miejsce Klaudia Tura 3d
II miejsce Wojciech Stasiak 3d
III miejsce Anna Chilimoniuk 2b, Maja Nielaba 3c

kl. IV-V

I miejsce Zuzanna Podbiał 5d
II miejsce Oktawia Ćwik 5b, Kaja Rybaczewska 5f
III miejsce Paulina Glabaźnia 5c

Wyróżnienie: Michalina Sikora 4a, Sonia Przydatek 4a

Kl. VI-VII
I miejsce Magdalena Słomska 6c
II miejsce Natalia Wita 7d
III miejsce Natalia Poniedzielska 7b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!  S.Spyra-Marciniak i B.Bojdoł


 W dniu 28 listopada 2017 r. szkolny zespół regionalny “Karlik” pod opieką pani Krystyny Nierząd i pani Joanny Szombara wziął udział w XIII Integracyjnej Biesiadzie Śląskiej “Jak zolyci się na Śląsku”. Przedstawiliśmy koncert śląskich piosenek związanych z tematem miłości i zolytów.


 MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY "BÓBR"

14 i 15 listopada 2017 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w tegorocznym konkursie, przeprowadzonym dzięki  mobilnej platformie edukacyjnej www.mcourser.pl . Klasy 7 przystąpiły do konkursu Bóbr na poziomie  "Senior", natomiast klasy 4-6 na poziomie "Junior".

 Zarejestrowani uczniowie przystąpili do rozwiązywania 24 zadań testowych o różnym stopniu trudności. Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

Konkurs nie należał do łatwych, nasi uczniowie osiągnęli w nim dobre rezultaty. Cieszymy się, że nasi uczniowie podejmują próby, by rozwijać swoje umiejętności i korzystają z okazji, by mierzyć się z najlepszymi! Dziękujemy uczniom za udział w konkursie

Administratorzy konkursu: J.Grochowska-Pietryja, B. Iskrzycka

  


XIX Festiwal Starochorzowska Nutka - Zuzanna Chomik zajęła II miejsce.

XXIII Festiwalu Piosenki Turystycznej


Przesłuchania festiwalowe odbyły się 17 listopada 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku. Wyróżnienie zdobyła Julia Rudol.  Uczestników przygotowała pani Grażyna Bondel.


   W tym tygodniu samorząd zorganizował Dzień Kredki (22.11) i Dzień Misia(24.11).

22 listopada chętni uczniowie mogli porysować sobie na jednej ze ścian korytarza, a w piątek mogli przyjść                           do szkoły z ulubionymi pluszakami.Kto chciał, rysował niedźwiadka wg instrukcji.

    


  Klasa 7b (z polonistką B.Urbacz) wzięła udział w projekcie: "Wychowanie przez czytanie -   '  z książką w świat wartości";(http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/wychowanie-przez-czyt…).
Prezentacja filmowa przez nich stworzona przedstawia ważną wartość życiową:
życzliwość.

Filmik można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-qrVDbWor58&feature=youtu.be


 W piątek 17.11.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs "Jaka to melodia?". Był on podzielony na kilka części. W pierwszej uczestnicy musieli rozpoznać odgłosy, z którymi spotykają się na co dzień w swoich domach. Następnym zadaniem było rozpoznanie różnych instrumentów muzycznych. W ostatnim  trzeba było określić rodzaj usłyszanej muzyki. Podczas całego konkursu uczestnikom dopisywał dobry humor. Wszyscy na zakończenie otrzymali słodki drobiazg.

Nasi laureaci:

     Klasy I i II
1. miejsce - Marek Kurzak (1a)
2. miejsce - Kacper Kokoszka (2a)
3. miejsce - Dawid Kaczmarek (2a)

     Klasy III
1. miejsce - Joanna Grzyb (3d)
2. miejsce - Tymoteusz Mgłosik (3b)
3. miejsce - Alicja Botor (3d)
3. miejsce - Magdalena Serafin (3a)
3. miejsce - Teodor Gatzki (3c)


Wszystkim uczestnikom gratulujemy.


7 listopada „Miśki” z 3F brały udział w zajęciach „Dogoterapii” z psami terapeutami. Dzieci zadawały mnóstwo pytań. Był to czas przytulania, głaskania i radości. Nie zabrakło także wspólnych zabaw zespołowych oraz wspólnego karmienia. Na koniec klasa sprezentowała psiakom worek karmy.


  7 listopada to Dzień Postaci z Bajek. W klasie 3F odbył się bardzo hucznie. „Miśki” przebrały się za swoich ulubionych bohaterów bajkowych, przynieśli swoje bajkowe maskotki, maski oraz książki. Tego dnia nie zabrakło wspólnego czytania fragmentów bajek, konkursów na stroje oraz słodkości i pochwał za integracje i celebrowanie tego dnia wspólnie. Oczywiście w klasie 3F nie mogło również zabraknąć przy tym szału tanecznego.


 15 listopada klasę 3F i 3G odwiedzili przedstawiciele banku PKO w tym sam p. Dyrektor banku i poprowadzili prelekcję o oszczędzaniu w ramach programu SKO. Uczniowie w towarzystwie „Żyrafy”, bawili się w kalambury, zadawali mnóstwo pytań, ale także dzielili się swoją bogatą wiedzą na temat finansów. Chwila ta została upamiętniona na zdjęciach również z „Żyrafą”.


W środę 15 listopada 2017r. pierwszoklasiści spotkali się z żyrafą Lokatką, która zachęciła ich do oszczędzania w ramach SKO.


  UROCZYSTA AKADEMIA  -

99. ROCZNICA  ODZYSKANIA   NIEPODLEGŁOŚCI


 3 i 10 listopada klasę 3F odwiedziły mamy naszych uczennic (Zuzi i Julii) p. Magdalena Kozioł oraz p. Elwira Jamróz-Mazurek, aby zabrać nas w świat książek. Pani Elwira przeczytała fragment książki: „Nela na kole Podbiegunowym”, dzięki czemu myślami udaliśmy się na biegun. Natomiast Pani Magdalena przeczytała fragment swojej autorskiej bajki pt: „Przygody Klementynki i kotka Oligolinka” i osłodziła nam czas czekoladową historią w przenośni i dosłownie = „ptasie mleczko”. Pani Magdalena dodatkowo podzieliła się z klasą swoją wiedzą na temat powstania i wydania książki oraz o tym jak spełniła swoje marzenie by zostać pisarką i napisać swoją książkę. Dokonała tego i tym sposobem powstało 7 tomów, powieści dla dorosłych pt: „52 kolory życia”. Ponadto opowiedziała również historię powstania pomysłu na tytuł książki. To była naprawdę fascynująca lekcja dla klasy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań a bajkę słuchały z ogromnym zaciekawieniem. Obydwie lekcje, były interesującym wydarzeniem klasowym, czasem marzeń, działania wyobraźni, ale też wytchnienia i chwilą oderwania się na moment od zajęć szkolnych i popłynięcia w świat powieści. Za co jeszcze raz „Miśki” z 3F wraz z Wychowawcą posyłają prosto z serducha ogromne DZIĘKUJĘ!


    

6 listopada samorząd zorganizował Dzień Postaci z Kreskówek. Chętni uczniowie mogli uwzględnić w swoim stroju motywy z filmów animowanych.Każdy,kto to zrobił,otrzymał punkty  dodatnie  z zachowania.

W sali nr 14 o 12.35 można było obejrzeć serial animowany „Sąsiedzi".

              

 

 


 W czwartek dnia 26 października, grupa uczestników kółka czytelniczego z klas 6 i 7 wraz z panią Zuzanną Kubacz miała okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Impreza ta planowo trwa aż 4 dni (od czwartku do niedzieli), z czego uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć, jak wygląda pierwszy dzień targowy. Dzieciaki po raz pierwszy mogły na żywo obejrzeć tę największa imprezę czytelniczą w Polsce, przejść się po hali targowej EXPO i poczuć wyjątkową atmosferę wszechobecnych książek. Krakowskie Targi Książki zgromadziły bardzo wielu wydawców, którzy prezentowali zarówno nowości wydawnicze, jak i ofertę książkową w promocyjnych cenach. Uczniowie mogli zakupić interesujące ich propozycje, a także zaopatrzyć się w gadżety okołoksiążkowe. Czwartek spędzony pod hasłem literatury okazał się wspaniałą przygodą! Zuzanna Kubacz

    


 

W dniach 23-27.10 w naszej szkole odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Tydzień Głośnego Czytania. Podobnie, jak w czerwcu zeszłego roku, w sali nr 19 na dwóch dużych przerwach, chętni nauczyciele czytali głośno uczniom wybraną na tę okoliczność książkę. Tym razem wybrana została lektura „Afryka Kazika” autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego, która została w tym czasie w całości przeczytana. Za kulturalne uczestnictwo w akcji można było każdorazowo zdobyć pieczątkę do specjalnej legitymacji, natomiast za 3 pieczątki uczeń otrzymywał dodatni punkt do zachowania. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym uczniom za udział w akcji. Na kolejną zapraszamy już w czerwcu! Zuzanna Kubacz

 


  W dniach 25.10 oraz 27.10.2017 uczniowie z klas integracyjnych II – VII  już po raz dziewiąty uczestniczyli w konkursie matematyczno – przyrodniczym „Świat wokół nas”. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na uzupełnieniu testu wiedzowego, który zawierał pytania dotyczące otaczającej nas przyrody oraz matematyczne. Natomiast w drugim etapie reprezentanci klas rozwiązywali quiz. Większość zadań nie sprawiło uczniom trudności. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, o kolejności miejsc zdecydowały pojedyncze punkty.

Klasy II - III

I miejsce –  Alicja Botor IIID

                     Krystian Jacek IIIB

II miejsce – Dawid Kaczmarek IIA

III miejsce – Kacper Cybul IIIC

 

Klasy IV

I miejsce –Bartek Teubner IVA

II miejsce – Denis Kachel IVB

III miejsce – Patryk Latarnik IVA

 

Klasy V

I miejsce – Kamil Gruca VA

II miejsce – Jakub Traczyk VC

III miejsce – Jakub Kopański VA

 

Klasy VI-VII

I miejsce –Emilia Ciwiś VIIA

II miejsce – Mateusz Dudzik VIA

 

Wyróżnienia

- Bartek Karczmarski VB

- Jakub Dzięcioł VB

- Marcin Bober VC

 

Gratulujemy! Nagrody rzeczowe i dyplomy zostaną wręczone laureatom podczas najbliższego apelu szkolnego.


BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 31 października 2017r.

    


W gronie najlepszych szkół w województwie śląskim w sporcie!!

23 października w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyło się podsumowanie szkolnej rywalizacji sportowej za rok 2016/2017. Prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek oraz wicekurator oświaty Dariusz Domański nagrodzili najbardziej usportowione szkoły w województwie śląskim.
Nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu wśród szkół podstawowych.
Na uwagę zasługuje fakt, że większość szkół w ścisłej 10 to szkoły sportowe, a nasza Trójka, która od lat nie schodzi z podium jest szkołą, która nie prowadzi nawet klas sportowych.

Klasyfikacja prowadzona jest przez cały rok szkolny, a na wynik końcowy liczy się ilość finałów wojewódzkich i zdobyte tam miejsca w poszczególnych dyscyplinach sportu.
Największym sukcesem za poprzedni rok było 1 miejsce na Śląsku zawodniczek SP 3 w czwórboju lekkoatletycznym i awans do Mistrzostw Polski. Ponadto zawodnikom i zawodniczkom naszej szkoły udało się awansować do finałów wojewódzkich m.in. w biegach na orientację, biegach przełajowych, unihokeju.
Oprócz dyplomów i pucharów nasza szkoła otrzymała także sprzęt sportowy.

https://www.facebook.com/radna.katarzyna.syryjczyk.slomska/posts/542888099385964


14 października 2017  -  pielgrzymka do  Czernej.

W tym pięknym miejscu część z uczestników miała okazję przyjąć Szkaplerz Karmelitański.


 Klasa 3F odwiedziła MBP, by spotkać się z pisarzem Markiem Szołtyskiem, który jako świetny gawędziarz opowiedział dzieciom o tradycjach związanych ze strojem śląskim. Zademonstrował także sposoby ubierania tych pięknych i historycznych strojów.

 


19 października samorząd zorganizował Dyskotekę Wartości.
W tym roku uczniowie 4-7 zostali przydzieleni do 10 domów reprezentujących różne wartości (mądrości,tolerancji,itp.)Na tej dyskotece członkowie domów rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, tj.: taniec, rysowanie na czas, śpiewanie, itp. Zwycięzcy otrzymają odznaki. Dom, który w ciągu roku zdobędzie najwięcej , pojedzie w czerwcu na jednodniową wycieczkę.

https://www.facebook.com/sp3mikolow/posts/879447572215368


  SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

 

            Gdy ma się siedem lat i człowiek idzie do szkoły w jego sercu rodzą się różne uczucia: ciekawość, lęk, radość i smutek. Trudno jest czasem samemu poradzić sobie z tą mieszaniną emocji. Do tego wszystko wkoło jest nowe, nieznane, czasem niebezpieczne.

Dlatego też pierwszy miesiąc pobytu dziecka w szkole jest miesiącem adaptacyjnym, w którym ma ono przede wszystkim zaznajomić się z otoczeniem i zyskać nieco więcej poczucia bezpieczeństwa. Wiadomo, że nic tak nie wzmacnia naszego poczucia bezpieczeństwa jak bliski człowiek tuż obok. Nie bez znaczenia są więc wszystkie działania, które pomagają dzieciom lepiej się ze sobą poznać, nawiązać bliższy kontakt i wytworzyć poczucie więzi i wspólnoty.

W nurt tych działań wpisują się, organizowane co roku, spotkania integracyjne klas pierwszych. Tym razem nasze spotkanie odbyło się pod hasłem „Pięknie żyć” i obejmowało tematykę wartości.

Spotkanie odbyło się 18.10.2017 w sali zabaw. Na początku dzieci zostały podzielone losowo na 8 grup za pomocą opasek, które nauczyciel zakładał na nadgarstek każdego ucznia. Nastąpiło przywitanie uczniów i ich wychowawców: Witamy Was serdecznie w na naszym spotkaniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy i poznawania nowych kolegów i koleżanek. Witamy też serdecznie Wasze Panie, które będą nad Wami czuwać w szkole i dbać o to, byście się dobrze uczyli, byli radośni i bezpieczni. Chcemy życzyć Wam, by Wasz pobyt w szkole był czasem radości, zdobywania mądrości i wiedzy, rozwijania swoich zainteresowań oraz niezapomnianych przygód przeżytych w gronie przyjaciół. Nasze spotkanie nosi nazwę „Pięknie żyć”, a pięknie żyjemy wtedy, gdy kierujemy się w swoim życiu wartościami.

Wszyscy razem zaśpiewaliśmy refren piosenki „Pięknie żyć”:

Pięknie żyć, znaczy kochać świat,

Pięknie żyć, tak jak żyje ptak.

Pięknie żyć, tańczyć tak jak wiatr, a Ziemi życzyć naj-

Jak najdłuższych lat.

Pierwszą „zaproszoną” wartością była „miłość”. Dzieci wykonywały pracę plastyczną - serce, w którym umieszczały to wszystko, co kochają.

Po miłości przyszła pora na „dobro”. Uczniowie brali udział w zabawie ruchowej, w której wymagane było zatroszczenie się o innych i pomaganie sobie nawzajem.

Kolejna przywoływana wartość to „mądrość”. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania quizowe z zakresu wiedzy ogólnej. Na koniec zagościła wśród nas wartość „zgoda”. Uczniowie tańczyli wspólnie taniec integracyjny, w którym wymagane było, by wszyscy wykonywali go tak samo, zgodnie.

Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyniło się do lepszego samopoczucia dzieci w szkole, integracji uczniów w swojej klasie i pomiędzy klasami. Ufamy również, że to wspólne doświadczenie wspomogło rozwój wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, zachęciło do współdziałania i współpracy oraz zwróciło uwagę na obecność wartości w naszym życiu.  Joanna Maciejewska

        


11 października 2017 w w hali MOSiRu wystąpił Teatr Nauczycielski BELFER. Jest to teatr, na pomysł którego wpadła nauczycielka naszej szkoły pani Ewa Skulik. W skład Teatru wchodzą nie tylko nauczyciele ale także pracownicy obsługi SP 3. Co roku przygotowujemy spektakl dla naszych uczniów i jest to przez nich świetnie odbierane, a nauczyciele chętnie się angażują. W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie "Śpiąca królewna" (baśń autorstwa Charles’a Perraulta) z okazji Dnia Nauczyciela - to my jako nauczyciele chcieliśmy dać uczniom nietypowy prezent.  Katarzyna Syryjczyk-Słomska

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2032440726975283.1073743342.1438397539712941&type=3


   10 października - PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas…

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. 
Dnia 10 października dzieci klas pierwszych zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym, a po występie nadszedł czas odwagi. 
Dzieci przystąpiły do zdania egzaminu na ucznia przed zaproszonymi gośćmi.
Następnie wobec wszystkich zebranych złożyły uroczyste ślubowanie i w symboliczny sposób, poprzez dotknięcie ramienia ołówkiem zostały pasowane na uczniów.
Pasowania dokonała Pani Dyrektor, życząc swoim nowym uczniom samych sukcesów i jak najlepszego samopoczucia w szkole.
Cała społeczność z radością przyjęła pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. 
Fakt obecności rodziców, wychowawców i nauczycieli dodał dodatkowej wagi tej uroczystości.  Bożena Damek  


 Uczniowie klas I-III w ostatnim czasie skorzystali z koncertu umuzykalniającego – instrumenty strunowe. Mogli nie tylko posłuchać na żywo muzyki, ale także sami brać czynny udział w koncercie po przez śpiewy, taniec oraz granie na instrumentach. Nasi uczniowie mogli, choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi instrumentaliści i zagrać na żywo spontaniczny koncert dla innych. Było to niezapomniane przeżycie. Klasa 3F poprosiła muzyków o wspólne pamiątkowe zdjęcie, na które z przyjemnością przystali. Zabawa była wyborna! Dziękujemy! Sara Rękawek


 Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie "Tysiąc powodów, by czytać" organizowanym przez "Empik". Nagrodą jest 1000 książek do szkolnej biblioteki. Prosimy o wsparcie rodziców, uczniów, nauczycieli, sympatyków szkoły i głosowanie na naszą pracę konkursową. 

Od dnia 2.10.2017 do dnia 22.10.2017 można codziennie głosować na szkołę i pomóc nam zdobyć 1000 książek do szkolnej biblioteki. Wystarczy wejść na  www.empik.com/biblioteki/zaglosuj  i zagłosować na pracę konkursową SP3 w Mikołowie. Decyduje ilość oddanych głosów w ciągu tych 21 dni. 

Ponieważ zgłoszeń jest bardzo dużo, trzeba naszą szkołę najpierw wyszukać, najłatwiej wpisując MIKOŁÓW w wyszukiwarkę na stronie. Pojawią się wtedy 3 zgłoszone, mikołowskie szkoły. Głosuje się klikając w serduszko, ale warunkiem jest posiadanie konta na stronie Empiku. Można głosować raz dziennie. Zachęcamy gorąco!

Inspiracją do wykonania zdjęcia konkursowego była dla nas okładka książki "Najfutbolniejsi. Tajemnica Śpiących Sędziów" R.Santiago. Sport w naszej szkole jest bardzo ważnym elementem, w czym utwierdza nas motto: Citius-Altius-Fortius (łac. „szybciej, wyżej, silniej”), pomaga nam pokonywać słabości, kształtuje hart ducha, buduje w nas wytrwałość. Podobnie, jak bohaterowie "Najfutbolniejszych" nie poddajemy się bez walki i przestrzegamy zasad fair - play, nie tylko podczas gry w piłkę. Rolę "śpiącego sędziego" brawurowo zagrał pan wuefista, a w piłkarską drużynę wcielili się uczniowie klasy 5c. Zuzanna Kubacz

 


   28 września w szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało pięcioro uczniów; Ewelina Gałąska z 6d, Kornelisz Lis z 6a, Milena Dacewicz z 7b, Hugo Skupnik z 7a i Weronika Kosińska z 7a. Najwięcej głosów uzyskała Milena Dacewicz z 7b (148). Pięć głosów mniej zdobył Korneliusz Lis z 6a. Ze względu na małą różnicę głosów między kandydatami samorząd postanowił, że w tym roku będzie dwoje przewodniczących.


  29 września z okazji Dnia Chłopaka samorząd zorganizował dla chłopców klas 4-7 zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Uczniowie rywalizowali ze sobą w rzutach piłką do kosza, w odbijaniu piłką siatkową, w skokach na skakance, itd.  


Europejski Dzień Języków  jest międzynarodowym świętem, ustanowionym z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, obchodzonym w całej Europie corocznie 26 września.
Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie oraz propagowanie zalet różnorodności kulturowej i językowej, obejmującej 200 języków europejskich, 24 oficjalne języki UE, 60 języków mniejszości narodowych i języków regionalnych oraz wielu innych języków, używanych na całym świecie.
W naszej szkole zaprezentowano tą różnorodność kulturową w europejskim pokazie mody i przedstawiono podstawowe zwroty w językach europejskich. Każda z klas zaprezentowała inny kraj.  Ewelina Kaczmarek


Event "Lekkoatletyka dla każdego" w Trójce

22 września 2017r. w naszej szkole odbył się event Lekkoatletyka dla każdego. Pod przewodnictwem trenerki UKS oraz nauczycielki Aleksandry Wajdy, uczniowie Trójki, mogli poznać Królową sportu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 3 (3 a, b, d, e, g, h), klasy 2 b oraz 5 c.
W sumie podczas trzech godzin lekcyjnych przez nasze stanowiska przewinęło się 131 śmiałków. Uczniowie, młodzi atleci, mieli do przejścia 7 stacji. Na każdej czekało na nich coś innego.
Jedni mogli skakać wzwyż, inni musieli wykazać się w biegu sprinterskim, wahadłowym czy przez płotki. Nie zabrakło konkurencji rzutowych - pchnięcie kulą. Skocznością można było się wykazać podczas skoku w dal, sprytem natomiast - na tzw. krzyżyku. Po zakończeniu zmagań, młodzi lekkoatleci, otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach. Nad wszystkimi konkurencjami czuwały lekkoatletki na co dzień trenujące w klubie UKS Trójka Mikołów. Impreza miała charakter zabawowy oraz propagujący zdrowy i aktywny tryb życia. Wyniki nie grały pierwszych skrzypiec - liczyła się zabawa. Chcieliśmy pokazać, że lekkoatletyka jest interesującą dyscypliną sportu. 
Aleksandra Wajda

Zdjęcia dostępne są po kliknięciu w link: https://drive.google.com/open?id=0BxTyKo_NmkScMERhSTRYdGRiRW8
 


SPOTKANIE Z POLICJĄ

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne policjantów z uczniami klas siódmych. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom o tym, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Starali się uczulić na zagrożenia z jakimi mogą się zetknąć nastolatkowie w sieci, przestrzegali przed naruszaniem norm i zasad oraz radzili, co zrobić, gdy samemu padnie się ofiarą cyberprzemocy.  Magdalena Piotrowska


 

W dniu 18 września trójka uczniów naszej szkoły miało zaszczyt odwiedzić Sejm RP i uczestniczyć w debacie na temat "PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ WŚRÓD MŁODZIEŻY, W TYM PROBLEMATYKI tzw. DOPALACZY". Informacjami, które tu usłyszeli podzielą się po powrocie w klasach, w szkole. Przedstawicielami naszej szkoły byli: Natalia Wita, Maja Filarska, Antoni Surowy pod opieką p.Katarzyny Syryjczyk-Słomskiej.

Zdjęcia:  https://www.facebook.com/sp3mikolow/posts/864411253719000


 

 Klasa 3F w MBP brała udział w ciekawej i pouczającej lekcji bibliotecznej na temat „Dobrych manier”, przy tej okazji, uczniowie wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem techniki origami i kolażu.


RAJD 2017

16 września 2017 roku wyruszyliśmy w góry. Tym  razem naszym celem był Beskid Śląski, a dokładniej Chata na Groniu, gdzie była meta tegorocznego rajdu. Pogoda niezbyt nam sprzyjała, ale dzięki dużej wilgoci ;-) na szlaku mogliśmy podziwiać piękne salamandry. Gdy dotarliśmy na metę, wzięliśmy udział w konkursach sportowych oraz w konkursie wiedzy turystycznej. Tam też czekał na nas ciepły posiłek. Magdalena Piotrowska


 Naszą szkołę, nie tak dawno odwiedził Policjant - Dzielnicowy, który przypomniał uczniom klas I-III o kilku ważnych rzeczach, jak numery alarmowe, kiedy dzwonimy na nie oraz jakie informacje należy podać przez telefon. Ponadto opowiedział, jakie obowiązki należą do Dzielnicowego. Odbyła się także demonstracja najważniejszych elementów wyposażenia każdego Policjanta (m.in. kajdanki). Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia, z którego skorzystała klasa 3F.


Znalezione obrazy dla zapytania MegaMisja logo

 

Na świetlicę dotarła MegaMisja, czyli wyruszamy w przygodę z edukacją cyfrową, która będzie trwała do końca roku szkolnego.

W trakcie realizacji programu poznajemy m in.:

zasady bezpiecznego korzystania z internetu,

podstawy komunikacji i netykiety,

wskazówki dotyczące tworzenie i prezentowania własnych dzieł w sieci

sposoby na twórczą pracę w grupie.

 

Na zajęcia zapraszamy do świetlicy. Życzymy wspaniałych przygód z MegaMisją.

https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/588
https://platforma.megamisja.pl/zadania-wykonane/14562/970


   Spotkanie z policjantem

We wrześniu uczniowie klas pierwszych spotkali się z panem policjantem, który przypomniał im o zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu, podczas kontaktów z nieznajomymi. Pierwszoklasiści mieli również okazję zobaczyć z bliska samochód policyjny.

      


DOMY WARTOŚCI

W tym roku Samorząd Uczniowski proponuje zabawę w DOMY WARTOŚCI (mądrości, kreatywności, lojalności, życzliwości, odwagi, prawdomówności, wrażliwości, sprawiedliwości, tolerancji, pracowitości). W dziesięciu domach będzie około 48 osób z różnych klas 4 - 7 wybranych drogą losowania. Każdy dom będzie miał przewodniczącego.
Celem naszej zabawy jest integracja dzieci w różnym wieku i pielęgnowanie ważnych wartości w naszym życiu.
Domy będą ze sobą rywalizowały w różnych konkursach i będą zdobywały przez cały rok odznaki (punkty). Grupa z największą ilością punktów w nagrodę pojedzie w czerwcu na jednodniową wycieczkę. Życzymy udanej zabawy!!!


 12 września 2017 r. młodzież uczęszczająca do naszej szkoły wzięła udział w XIV Mikołowskiej Kampanii Społecznej pt. „Łańcuch Czystych Serc”. O godzinie 13.00 przy dźwięku syren i biciu dzwonów kościelnych uczestnicy trzymając się za ręce unieśli je nad głowę w geście zwycięstwa nad złem.

Akcja ma na celu przeciwdziałanie narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy interpersonalnej i nietolerancji.  Magdalena Piotrowska

 


      laugh      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

dla klas I - III odbyło się 4 września.

 

W przygotowaniu akademii udział brały klasy 3e i 3f, pod kierunkiem p. Sary Rękawek i p. Elżbiety Jeleń. Akademia to wynik pracy uczniów, którzy poświęcili swoje ostatnie dni wakacji na próby i przygotowanie się do uroczystości. Powakacyjne przywitanie uczniów klas pierwszych oraz uczniów klas 2 i 3. Część artystyczna składała się z dwóch części. Jednej wspominające chwile wakacji oraz drugiej witającej szkoły. Uczniowie ugościli nas wierszami, piosenkami oraz tanecznym krokiem przywitali nowy rok szkolny. Nie zabrakło humoru, uśmiechu i radości, ale także chwil zadumy i powagi.   Sara Rękawek

 


 

cool   Uroczysta akademia dla klas 4-7,rozpoczynająca rok szkolny 2017/2018, została przygotowana przez p. Mariolę Tetlę z klasą 5f oraz p. Joannę Szombarę z klasą 5g przy akompaniamencie p. Magdaleny Grabowskiej wraz z zespołem. W nadmorskiej scenerii, ze statkiem, kocem i leżakiem, mogliśmy jeszcze przez chwilę poczuć klimat wakacyjnej przygody a potem radośnie powitać nowy rok szkolny. Oby dla wszystkich był pomyślny!   Joanna Szombara    

 

  

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica wew.18
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć