Nawigacja

Aktualne wydarzenia

czyli co w Trójce piszczy - rok szkolny 2018/19

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia klasy młodsze wspólnie odśpiewały świąteczne piosenki w języku angielskim życząc wszystkim "Merry Christmas and Happy New Year".

Klasy pierwsze- "Jingle Bells"

Filmy do pobrania:

klasa 1a

klasa 1b

klasa 1c

klasa 1d

Klasy drugie- "I'm a little Christmas Tree"

Filmy do pobrania:

klasa 2a

klasa 2b

klasa 2c

Klasy trzecie- "Father Christmas"

Filmy do pobrania:

klasa 3a

klasa 3b

klasa 3c

 

 

III Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych w Spale.

13 grudnia 2018 r. młodzi lekkoatleci z naszej szkoły zdobyli 6 medali dla Mikołowa, w tym 3 złote:  

- Magdalena Wójcik, rocznik 2007, w biegu na 60 m
- Magdalena Słomska, rocznik 2006, w biegu na 300 m
- Szymon Jarek, rocznik 2006, w biegu na 60 m

Mistrzostwa odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


    MEGApoMOCNI z wizytą w mikołowskim Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym.

Dnia 17 grudnia 2018 r. uczniowie należący do Klubu Wolontariatu "MEGApoMOCNI" wraz z opiekunkami i chórem pod kierunkiem pani Magdaleny Grabowskiej udali się do Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Mikołowie. Zaśpiewali kolędy i wręczyli kosze z uprzednio przygotowanymi kartkami świątecznymi. Sprawili tym radość starszym osobom, które przebywają w tej placówce.

Fotorelacja tutaj.


 "Myślę pozytywnie"

Nasza szkoła znalazła się w gronie 100 szkół, którym udało się zakwalifikować do projektu "Szkoła myślenia pozytywnego". Dzięki pozytywnemu myśleniu łatwiej poradzić sobie ze szkolną codziennością zarówno uczniom jak i nauczycielom. Łatwiej uwierzyć w swoje możliwości, budować właściwe relacje i odnosić coraz lepsze wyniki w nauce. Przed nami przygoda i wyzwanie na nadchodzący 2019 rok.


MIKOŁAJ W SZKOLE


   Aktualności biblioteki szkolnej

  Andrzejki w bibliotece szkolnej.

Pod koniec listopada w bibliotece szkolnej obchodzono andrzejki. Każdy miłośnik magii i wróżb miał w tym dniu okazję sprawdzić, co czeka go w przyszłości. Uczniowie mogli wywróżyć sobie przyszły zawód, poznać imię przyszłego chłopaka lub dziewczyny, a także w magicznej księdze sprawdzić czy spełni się największe marzenie. Spotkanie andrzejkowe cieszyło się dużym  zainteresowaniem, a biblioteka w tym dniu „pękała w szwach”.


Z okazji Dnia Pluszowego Misia przypadającego 25 listopada biblioteka szkolna przygotowała krótki konkurs dla uczniów klas 2 i 3 zatytułowany: „Czy znasz te misie?”

Prawidłowych odpowiedzi  udzielili następujący uczniowie:

Weronika Pawlak 2c

Oliwia Schubert 2b

Radosław Wolski 2c

Milena Palczewska 2c


22 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo dla klas 6 - 7 o tytule "Bookworms, czyli o czytaniu w XXI wieku". Gościem zaproszonym, który poprowadził spotkanie był pan Patryk Obarski, bloger i copywriter, który opowiedział o tym, jak to faktycznie jest z tym czytaniem książek w dzisiejszych czasach. Na konkretnych przykładach wskazywał, że czytanie może być fajną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu, może też łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nasi uczniowie również udzielali się w dyskusji, wypowiadając swoje opinie na temat czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i pokazanie, że nawet w otoczeniu nowych mediów, książka nadal może być atrakcyjna. Zuzanna Kubacz

 


W pierwszym tygodniu listopada w naszej szkole odbył się Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom. W akcji tej wzięli udział uczniowie klas 4 - 6, a czytającymi na głos osobami, byli nauczyciele. W czasie trwania tego tygodnia przeczytaliśmy całą książkę pt. "Pomolowana historia" autorstwa pana Kazimierza Szymeczko. Wydarzenie zgromadziła sporo chętnych, którzy za kulturalny udział w wydarzeniu mogli otrzymać pieczątki do czytelniczej legitymacji. Za trzy pieczątki organizator akcji, czyli pani Zuzanna Kubacz wpisywała punkty dodatnie do zachowania.


Dnia 26.10 grupa uczestników kółka czytelniczego wraz z panią Zuzanną Kubacz udała się do Krakowa na największą czytelniczą imprezę, czyli Międzynarodowe Targi Książki, odbywające się w Halach Expo. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi, zrobić zakupy książkowe po okazyjnych cenach, a także wziąć udział w spotkaniu czytelniczym z panią Anniką Lindgren, wnuczką słynnej pisarki dla dzieci, Astrid Lindgren. Pani Annika opowiadała słuchaczom, jaką babcią była Astrid, jakie książki czytała swym wnukom, a także jakie książki swej słynnej babci, lubi najbardziej.  To był niezapomniany, pełen wrażeń, dzień.

  


   Aktualności biblioteki szkolnej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2002 roku. Data 29 września odnosi się do  dnia urodzin Joanny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym roku w klasach młodszych czytaliśmy utwory Kornela Makuszyńskiego w związku z 65 rocznicą śmierci pisarza. W świętowaniu tego dnia wzięły udział wszystkie klasy 1-3,  niektóre klasy starsze: 4a,4c,4d, 4e, 5a,5c,6a, 6b, 6c, 6d, 6f, 6g oraz świetlica szkolna.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła uczestniczy w  Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Jedną z akcji biblioteki był realizowany w każdej klasie projekt ”Słój książkowych życzeń”. Podczas jego realizacji uczniowie przygotowywali prezentacje swoich ulubionych książek,przedstawiali je w klasach, wybierali książki do zakupienia do biblioteki szkolnej oraz wykonywali okładki wybranych przez siebie pozycji.
 

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 W tym roku obchody święta połączyliśmy ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy 2 i 3 brały udział w konkursie wiedzy o Polsce - ”Jesteśmy stąd”. Wśród licznych odpowiedzi zostali wyłonieni zwycięzcy:

Szymon Kucia 2b, Małgorzata Kmiecik 3b i Julia Marzec 2a

Klasy  1-3 brały udział w konkursie plastycznym-  „Sowa- mądra głowa”. Nagrodzeni uczniowie to:

1 miejsce :Hanna Szołtysek 1c i  Maksymilian Kulas 3b

2 miejsce : Borys Szymura 2a i Tomasz Przybyła 3b

3 miejsce: Magdalena Kuszka  3b

Reprezentanci klas 4 uczestniczyli w konkursie kaligraficznym  „Popisz się”, podczas którego  przepisywali wiersz Władysława Bełzy „ Kto ty jesteś?” W konkursie zwyciężyła Martyna Kaszta z klasy 4c.

Uczniowie kolas starszych  zmagali się o tytuł „Mistrza ortografii” uczestnicząc w kolejnej już edycji konkursu ortograficznego „O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”. Konkurs odbywał się w dwóch grupach: klasy 5-6 oraz 7-8.Uczniowie pisali dyktanda o tematyce patriotycznej.

W grupie klas 5-6 zwyciężyła Paulina Kudzia z klasy 5f

 W grupie klas 7-8 mistrzynią została Kaja Olszańska  z klasy 8a

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym „Sowa- maskotka naszej biblioteki”.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursach.

Zdjęcia tutaj


  Klasy I- II zajęły pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzowo- Sportowym Liga Najmłodszych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Łaziskach Średnich. Gratulujemy!


  KONKURS MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY BÓBR

Do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. Najwięcej uczniów wzięło udział z województwa mazowieckiego, następnie ze śląskiego i małopolskiego. Najpopularniejszą kategorią konkursu był tradycyjnie Benjamin, choć w tym roku rekord popularności – względem poprzednich edycji – pobił Junior oraz Senior!

Wzięliśmy również liczny udział w tym konkursie-14 i 15 listopada 2018 r. w obu pracowniach komputerowych uczniowie próbowali swych sił….

Na poziomie Beniamin (klasy 4-6) do konkursu przystąpiło 30 uczniów, natomiast poziom Junior (klasy 7-8) reprezentowało 19 uczniów naszej szkoły. Zadania konkursowe nie należą do łatwych. Mają na celu sprawdzić oraz rozwinąć algorytmiczne, analogiczne myślenie u uczniów. Zadania związane są z zagadnieniem obsługi komputera i oprogramowania przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów. Te, dotyczą między innymi zagadnień związanych z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka. Oficjalne wyniki już wkrótce.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w tych zmaganiach!

Zdjęcia z przebiegu konkursu można zobaczyć w Albumie fotograficznym. Organizator konkursu: Beata Iskrzycka

 


    Integracyjna Biesiada Śląska

 

27 listopada uczniowie klas integracyjnych 2a oraz 2b wystąpili w MDK podczas XIV Integracyjnej Biesiady Śląskiej „Mom talent po Śląsku” zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 2 Specjalnych. Dzieci wyrecytowały wiersze „Okulary” i „Maryjka” w gwarze śląskiej oraz wspólnie zaśpiewały „Szła dzieweczka”. Z naszej szkoły zaprezentował się również zespół wokalny „Karlik”. Ponadto podczas biesiady swoje talenty i różnorodne umiejętności pokazali uczniowie szkół, przedszkoli, wychowankowie warsztatów i ośrodków z powiatu mikołowskiego. Uczestnicy zaprezentowali m.in. wiele piosenek, grę na instrumentach, taniec, przedstawienia o „Czerwonym Kapturku”, hodowli gołębi, program „Mam Talent”. Wszyscy otrzymali zasłużone ogromne brawa. Każdy z występujących otrzymał drobny upominek.  M. Malicka


    Pani Joanna Palenta- Nauczyciel na Medal 2018

   

Pani Joanna Palenta, wychowawczyni klasy 1c, otrzymała wyróżnienie "Nauczyciel na medal w klasach I-III", które odebrała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w dniu 23 listopada 2018 r.

Serdecznie gratulujemy!

Link do artykułu w "Dzienniku Zachodnim"


 Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu przedmiotowych konkursów wojewódzkich:

 

Język polski - Weronika Kosińska, klasa 8a,
                   Natalia Kozic, klasa 8d,
                   Natalia Poniedzielska, klasa 8b,
                   Agata Widera, klasa 8b


Matematyka- Filip Skwarek, klasa 8b

Fizyka- Nikola Kulig, klasa 8b


Język angielski- Kornelia Łukaszewicz, klasa 8d

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursów.


 

VII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Magiczne drzewo. Olbrzym”

Dnia 21 listopada 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Magiczne drzewo. Olbrzym” Organizatorami były nauczycielki naszej szkoły: Aleksandra Stępień,  Małgorzata Brzęk, Karolina Pijar oraz  Agnieszka Wróbel -pracownik biblioteki. Uczniowie szkół powiatu mikołowskiego w dwuosobowych drużynach zmagali się z zadaniami proponowanymi przez organizatorów. Na początku uczestnicy indywidualnie rozwiązali test wiedzy na temat treści przeczytanej  książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Olbrzym” i wykazali się znajomością twórczości autora. Kolejną konkurencją były znane wszystkim i lubiane kalambury, polegające na odgadywaniu haseł.  Później uczestnicy musieli połączyć odpowiednie wydarzenia w pary. Ostatnia konkurencja polegała na wcześniejszym przygotowaniu pracy plastycznej pt. „Ósme wcielenie potwora”  i krótkiej prezentacji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyły organizatorki. Uwieńczeniem konkursu było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Uczniowie naszej szkoły: Konrad Kuna (5a)  i Piotr Urbacz (6b) zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy! Organizatorki


 

Szkolny konkurs piosenki dla klas I-III


Wszyscy uczestnicy wspaniale zaprezentowali się przed publicznością, śpiewając solo lub w duecie piosenki z repertuaru dziecięcego. W dniu 22 listopada br. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki.

I miejsce zdobył Dawid Moćko z klasy IIc, prezentując piosenkę pt. „Jesienny kujawiaczek”.

II miejsce wywalczyły uczennice kl. Ia – Michalina Małysz i Julia Ficner, śpiewając utwór „Kasztanki”.

III miejsce zdobył duet z klasy IIb – Emilia Jankowska i Oliwia Schubert. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Kropelka złotych marzeń”.

Wyróżnienia otrzymali: duet Zuzanna Polasik i Jakub Rosik IIIa, Magdalena Kuszka IIIb, Maja Zawada IIIc. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!  Organizatorzy: Sara Rękawek, Agnieszka Spyra, Magdalena Wieczorek – Kusiak, Agnieszka Zwolińska 

 

 


  Spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Szarak" z Knurowa

14 listopada uczniowie klasy 2a, 2b, 2c, 3b i 3c mieli możliwość spotkania z myśliwymi z Koła Łowieckiego „Szarak” z Knurowa. Podczas spotkania dzieci wysłuchały sygnałów myśliwskich, dowiedziały się, jak dokarmiać zwierzęta zimą, obejrzały strój do polowań oraz strój galowy. Myśliwi opowiadali o leśnych rodzinach, o gatunkach zwierząt chronionych oraz o właściwym zachowaniu się w lesie. Po prelekcji uczniowie mieli czas na zadawanie pytań, na które myśliwi chętnie odpowiadali.   E.Klenart


 Szkolny konkurs recytatorski „Polska, moja Ojczyzna”

13 XI 2018 uczniowie z klas integracyjnych I – III uczestniczyli w szkolnym konkursie recytatorskim „Polska, moja Ojczyzna”.  W celu upamiętnienia 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, reprezentanci klas deklamowali wiersze o naszej ojczyźnie. Poziom uczestników był wyrównany. Recytatorów oceniało jury w składzie: mgr Beata Urbacz – nauczyciel języka polskiego oraz mgr Ewelina Kukla – kierownik świetlicy szkolnej.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

I   miejsce Nikola Szojda 2b
II  miejsce Jan Garbula 2a; Kacper Kokoszka 3a
III miejsce Emilia Wolnarek 1a; Krzysztof Zdebel 2b

Gratulujemy!

    


       Wyniki szkolnego konkursu na 
                                    SOWĘ BIBLIOTECZNĄ  

 

KLASY IV

Miejsca:

   Kaszta Martyna 4c

II    Antonicki Rafał 4a

III   Wildner Kamil  4f

Wyróżnienia:    Nikolas Kądziela  4e, Emilia Faron 4d, Szczok Martyna 4c, Klaudia Tura 4d, Kostrzewińska Oliwia 4f, Kostrzewa Asteriusz 4c

KLASY V

Miejsca:

   Łyko Zuzanna 5d

II    Żogała Weronika 5b

III   Kachel Denis 5b

Wyróżnienia: Więcek Mateusz 5e,  Szczot Mikołaj 5d, Walczak Bartosz 5c, Przydatek Sonia 5a, Wójcik Magdalena 5b  

KLASY VI

Miejsca:

   Glabaźnia Paulina 6c

II    Rybaczewska Kaja 6f

III   Plinta Kacper 6g

Wyróżnienia: Jarczyk Aleksandra 6a, Turska Michalina 6c, Piotrowska Kornelia 6d, Szczok Dorota 6b, Misiołek Daria 6f. 

Gratulujemy!

Najciekawsze prace można podziwiać na wystawce obok pokoju nauczycielskiego. Wkrótce wszystkie sowy będą zdobiły regały szkolnej biblioteki. Organizatorzy: D. Leszczyńska, A. Paszczela, K. Politaj, M. Olesińska

  


  "Eksperyment moich marzeń"

Monika Krzyżowska, Oliwia Miłek, Aleksandra Stasiak, Łucja Myszor i Hanna Mzyk z Kółka Przyrodniczego Mali Odkrywcy uzyskały wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Politechnikę Śląską  "Eksperyment moich marzeń".

Gratulujemy!

Film

O konkursie na FB


Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

    

W piątek, 9 listopada br. o godzinie 11.11, cała społeczność naszej szkoły uroczyście odśpiewała hymn państwowy oraz utworzyła flagę Polski.


30 X 2018 Już po raz dziesiąty uczniowie z klas integracyjnych II – VI uczestniczyli w konkursie matematyczno – przyrodniczym „Świat wokół nas”.  Reprezentanci klas odpowiadali na różnego rodzaju pytania z zakresu matematyki i przyrody przedstawione w formie prezentacji multimedialnej. Większość zadań nie sprawiło uczniom trudności. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, o kolejności miejsc zdecydowały pojedyncze punkty.

Zwycięzcy z klas II - III

I   miejsce Marek Kurzak 2a

II  miejsce Dawid Kaczmarek 3a

III miejsce Maja Dusza 3a
                   Krzysztof Zdebel 2b

 

Zwycięzcy z klas IV - VI

I   miejsce Tomasz Śmietana

                   Bartosz Szewczyk

II  miejsce Kamil Gruca

                   Rafał Antonicki

III miejsce Arkadiusz Kostrzewa
                   Jakub Tkaczyk

Gratulujemy!

 


 

30 października w naszej szkole odbył się konkurs dla klas VII - VIII "Świat wokół nas". Zadania konkursowe nie opierały się na typowej wiedzy z zakresu matematyki czy przyrody, bardziej wymagały od uczestników sprytu i zdolności logicznego myślenia.
 
I miejsce Dawid Nowak z klasy 8c
II miejsce - Sandra Czaniecka 7b
III miejsce - Łucja Kalisz 7c i Marcel Marcinek 8c
 

Zwycięzcom gratulujemy


BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH stał się już tradycją w naszej szkole. I tak 30 października grupa 30 osób przybyła na spotkanie ze Świętymi.  Korowód   i konkursy, poczęstunek i  wspólne zabawy sprawiły, że  doświadczyliśmy niezwykłej niebiańskiej atmosfery. Do zobaczenia za rok.  Grażyna Bondel


  Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka

Udział w akcji Marzycielska Poczta staje się chyba już tradycją naszej szkoły! W tym roku szkolnym, wzięliśmy udział w akcji już szósty raz. Cały październik pisaliśmy listy do dzieciaków z MP i kompletowaliśmy dla nich przesyłki. W tym roku do Marzycielskiej Poczty włączyli się uczniowie z 37 klas naszej szkoły. Większość z nich dołączyła do listów i laurek miłe upominki w postaci książek, słodyczy czy zabawek.

Serwis Marzycielskiej Poczty

http://marzycielskapoczta.pl/ to serwis społecznościowy, który powstał pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane na nim są profile przewlekle chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszy się, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Oczywiście Marzycielska Poczta działa cały rok, więc każdy i o każdej porze może napisać do wybranego Podopiecznego, dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzenia serwisu również w okresie przedświątecznym.

Przypominamy także uczniom naszej szkoły, aby odwiedzili internetowe profile dzieciaków, do których adresowali swoje listy i paczki. Podopieczni składają podziękowania za przesyłki w komentarzach. Można także porozmawiać z nimi na forum.

Zuzanna Kubacz, Bogusława Frączek


  18 października pierwszoklasiści spotkali się z Sową Mądrą Głową,

która zapoznała ich ze światem finansów i zachęcała do oszczędzania w ramach SKO.

 


Pasowanie na Pierwszoklasistę

16 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na Pierwszoklasistę. Było to bardzo uroczyste, pełne powagi, ale też radości spotkanie. Uczniowie w obecności rodziców, Dyrekcji oraz nauczycieli uroczyście złożyli ślubowanie. W tym momencie wszystkie pierwszaki stały się bardzo ważną częścią naszej społeczności szkolnej. Uczniami świadomymi swoich praw i obowiązków szkolnych. Na koniec każdy uczeń dostał Dyplom na pamiątkę tego wydarzenia.

Sara Rękawek

Zdjęcia


Dzień Postaci z Bajek                  

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci mogły przebrać się za bajkowych bohaterów. 6 listopada klasy 2b i 2c wystąpiły w bajkowym przedstawieniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Zdjęcia


  Działania SAMORZĄDU w październiku

1.10 - Dzień Chłopaka

  W tym dniu chłopcy nie byli pytani. Na długich przerwach mogli skorzystać z sali komputerowej i wziąć udział                      w zabawach sportowych na sali gimnastycznej.      

5.10 - Dzień Uśmiechu

 Chętni uczniowie opowiadali dowcipy o szkole. Każdy za uśmiech otrzymał cukierka.

17.10 - Debata: "Czy ciekawie i bezpiecznie               spędzamy czas na przerwach". 

     Debata cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie podawali trafne argumenty i kontrargumenty.

18.10 - JESIENNY POKAZ MODY

 Prezentacja modnych strojów miała miejsce na sali gimnastycznej. Na przerwie opustoszały korytarze; każdy chciał zobaczyć, co w tym sezonie jest na topie.

24.10 - Dzień Origami

 Chętne osoby wzięły udział w warsztatach origami. Członkowie samorządu uczyli, jak i co można zrobić z papieru.

25.10 - Popołudnie z książką

   W jadalni można było przy herbatce i ciasteczkach zaprezentować swoją ulubioną książkę.


 

30.10.2018 r. odbył się  szkolny konkurs czytelniczy
MAGICZNE DRZEWO. OLBRZYM dla klas IV-VIII.
         Uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury.  Wszyscy poradzili sobie znakomicie.  

Wyniki konkursu:
I miejsce: Konrad Kuna (5a)

II miejsce: Piotr Urbacz (6b)
III miejsce: Mariusz Siwy (6a)

 

 

 

 

Konrad i Piotrek przechodzą do kolejnego etapu konkursu.

21.11.2018rKonkurs powiatowy odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie 

 

 

 

 

GRATULUJEMY!!!

Organizatorki


17.10.2018r. klasa 2b w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” przygotowała przedstawienie pt.”Na straganie”. Występ obejrzały klasy: 2c, 3b, 3c. Dzieci śpiewały piosenki na temat zdrowego odżywiania oraz wzorcowo wystąpiły w roli warzyw z wiersza Jana Brzechwy. Do występu uczniów przygotowały pani Justyna Nieradzik i pani Ewa Klenart.


Klasa integracyjna 2a we wrześniu i październiku brała udział w zajęciach dydaktyczno - profilaktycznych związanych ze zdrowym odżywianiem się. Nasza szkoła uczestniczy w w akcji "Owoce i warzywa w szkole", dlatego też dwa razy w tygodniu dzieci otrzymują wartościową przekąskę. Aby zachęcić dzieci do spożywania zdrowych produktów, dzieci przyniosły także na zajęcia w klasie swoje ulubione warzywa i owoce na II śniadanie. Każde dziecko podczas lekcji opisywało swój owoc lub warzywo. Dzieciom zajęcia sprawiły dużo radości, a szczególnie późniejsza degustacja. Korzystająć z dostępnych źródeł informacji (encyklopedie, internet), a także z pomocy rodziców uczniowi przygotowali ciekawostki o owocach i warzywach prezentowanych podczas zajęć. Prace dzieci i informacje w nich zawarte były zaskakujące. Dzieci same sygnalizowały, że wcześniej nie słyszały o pewnych charakterystycznych właściwościach roślin. Podczas pracy grupowej uczniowie reklamowali wartości odżywcze warzyw i owoców wymyślając hasła i rymowanki. Od teorii do czynu - zrobiliśmy pyszne, zdrowe, pełne witamin sałatki owocowo - warzywne.

W ramach cotygodniowych zajęć rozwijających kreatywność uczniów oraz programu "Zdrowo jem, więcej wiem" przygotowywaliśmy się do jesiennego występu "Na straganie". Dodatkowo prezentowane były przez dzieci inscenizacje do wierszy J.Brzechwy i D. Gellner. Uczniowie w grupach tworzyli plakaty promujące przedstawienie w szkole, a także indywidualnie, samodzielnie przygotowali zaproszenia dla rodziców. Dużo radości sprawiło im własnoręczne wykonywanie rekwizytów, strojów, elementów dekoracji,takich jak: kompozycjie z liści, jeżyki, grzybki, przetwory owocowo-warzywne. Nie zabrakło również oprawy muzycznej do przedstawienia - wspólnie stworzyliśmy akompaniament do piosenki o jesieni. Występ obejrzeli zaproszeni goście: rodzice i uczniowie z czterch klas pierwszych wraz z opiekunami i panią wicedyrektor szkoły. Renata Faron


Była to sobota, 13 października, godzina 8.00, dworzec PKP w Mikołowie. Grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami czekało niecierpliwie na autokar. Pierwsza pielgrzymka po wakacjach. Hurra! Pod przewodnictwem p. Grażyny Bondel  i opiekunów wyruszyliśmy do Sanktuarium M.B. Bolesnej w Hałcnowie, w którym znajduje się łaskami słynąca figura Matki Bożej trzymająca na swych kolanach martwe ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża, tzw. „Pieta Hałcnowska”.

Pogoda dopisywała nam już od samego rana i humory również. W autobusie jak zwykle odczytana lista obecności, program pielgrzymki a potem już tylko śpiew przy akompaniamencie gitary i różaniec. Jak tylko dojechaliśmy poszliśmy się najpierw pokłonić Panu Jezusowi i przywitać z Maryją. Następnie ksiądz proboszcz opowiedział nam o bardzo ciekawej historii figury M.B. Bolesnej. Dowiedzieliśmy się także, że przybywają tam matki z dziećmi i matki oczekujące potomstwa po specjalne błogosławieństwo. Jednak najważniejszym punktem naszego pielgrzymowania była Eucharystia, którą odprawiono w naszej intencji. Był również czas na sakrament pokuty. Po mszy świętej pojechaliśmy do ogrodu japońskiego. Byliśmy nim oczarowani a dodatkowo wydawał się jeszcze piękniejszy w blasku słońca. Potem pojechaliśmy do Bielska-Białej. Spacerem przeszliśmy na jeden rynek, a potem drugi, mijając po drodze żołnierzy przy wozach pancernych i samochodach. Oczywiście… były zdjęcia! Przyszedł w końcu upragniony czas przerwy w zwiedzaniu. Każdy znalazł coś dla siebie. Lody, kawa, herbatka, albo leniuchowanie na ławeczkach w promieniach słonecznych. Nadszedł jednak czas powrotu. Na tej trasie nie mogło zabraknąć Mc Donald’s. Jak zwykle w autokarze konkurs podsumowujący pielgrzymkę i fajne nagrody. Było naprawdę wspaniale! Dziękujemy i już czekamy na pielgrzymkę w listopadzie. Złap bakcyla pielgrzymkowego i Ty!  Natalia Knap z Mamą


Dnia 12 października grupa uczestników kółka czytelniczego wraz z panią Zuzanną Kubacz miała okazję wybrać się na Śląskie Targi Książki do Katowic, które od kilku ostatnich lat organizowane są w Międzynarodowym Centrum Kongresowym koło Spodka. Naszym głównym celem przybycia na targi był udział w panelu dyskusyjnym, skierowanym dla młodzieży, prowadzonym przez Patryka Obarskiego, przedstawiciela Śląskich Blogerów Książkowych, na temat czytelnictwa, a także adaptacji i ekranizacji tworzonych na podstawie książek. Część naszej grupy czynnie angażowała się w dyskusję, dzięki czemu została nagrodzona upominkami książkowymi. Po panelu dyskusyjnym można było wziąć udział w konkursach organizowanych przez księgarnię Tak Czytam i również wygrać książkowe nagrody. Poza tym uczniowi mieli okazję spotkać się z wielu znanymi autorami, poprosić o wpisy do książek, bądź zakupić interesujące ich pozycje. Mogli wziąć udział także w wymianie książek organizowanej przez Śląskich Blogerów Książkowych bądź posłuchać prelekcji literackich wygłaszanych na scenie głównej. Z targów wszyscy wróciliśmy zadowoleni i obładowani zakupami książkowymi.  Zuzanna Kubacz

  


DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI

W  gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów odbywają się symboliczne nasadzenia drzew, których celem jest uhonorowanie setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W  naszej szkole to symboliczne nasadzenie odbyło się  w  dniu 11.10.2018r. Posadziliśmy drzewo GRAB, które symbolizuje odporność, wytrwałość, silny charakter. Będzie  żywym pomnikiem  i świadkiem dzisiejszych dni. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli pan burmistrz, dyrekcja, klasy 2b, 2c oraz reprezentacje pozostałych klas.


W pierwszym tygodniu października w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w klasach I-III zostali zaproszeni rodzice do głośnego czytania. Dzieci słuchały o przygodach kota Cukierka autorstwa Waldemara Cichonia.  W związku z akcją powstały na trzecim piętrze gazetki: „Przygody Cukierka” oraz „Czytam, bo lubię” . Gazetki przygotowuje p. Ewa Klenart

Uczniowie klas I-III mają możliwość brać udział w konkursie „Bajkowe Łamigłówki”, w którym mogą wykazać się wiedzą na temat treści bajek, wierszy, filmów animowanych. Zadaniem dzieci jest rozwiązanie krzyżówki, uzupełnienie diagramów, dokończenie rozpoczętych zdań, itp. Na zwycięzców czekają drobne upominki. Konkurs przygotowuje p. Ewa Klenart


 Nasza szkoła zajęła 5 miejsce
w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym
igrzysk dzieci o puchar  Śląskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2017/2018.

                                      


"Zakorzenieni w Mikołowie".

11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się miejski konkurs wiedzy o naszym mieście "Zakorzenieni w Mikołowie". Udział wzięli w nim uczniowie klas 5-8 z mikołowskich szkół.

Pierwsze miejsce zdobył Kacper Plinta z klasy 6g, 3 miejsce - Weronika Kosińska z klasy 8a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


  Szkoła otwarta na wiedzę – etap II

Nasza szkoła uczestniczy w  Projekcie „Szkoła otwarta na wiedzę – etap II”. Celem głównym projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 10 mikołowskich szkół podstawowych w okresie VI 2018 – VI 2019. Projektodawcą jest Gmina Mikołów.
Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości kształcenia poprzez przeprowadzenie zajęć rozwijających specyficzne umiejętności/ kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy oraz poprzez doposażenie pracowni przedmiotowych i zakup dostosowanych do specyfiki zajęć specjalistycznych pomocy dydaktycznych oraz sprzętu TIK. Uczniowie/ uczennice ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniowie młodsi, poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do ich potrzeb i umożliwienie im udziału m.in. w zajęciach specjalistycznych, będą mieć możliwość nadążenia za wymogami nowej podstawy programowej. Rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów/ uczennic będzie prowadziło do ich efektywnego wejścia na rynek pracy w przyszłości.

W ramach projektu odbywają się  następujące zajęcia:
dla uczniów młodszych
zajęcia wspierające rozwój motoryki małej
zajęcia prowadzone metodą Dobrego Startu

dla uczniów ze specjalnymi potrzebami  rozwojowymi i edukacyjnymi
zajęcia wspierające rozwój motoryki dużej kl. IV

zajęcia wspierające logiczne myślenie (szachy) kl. IV

zajęcia matematyczne kl. IV
zajęcia matematyczne kl. V
zajęcia matematyczne kl. VI
zajęcia matematyczne kl. VII
zajęcia matematyczne kl. VIII

zajęcia przyrodnicze kl. V-VI
zajęcia przyrodnicze kl. VII – VIII

zajęcia lingwistyczne kl. IV
zajęcia lingwistyczne kl. V - VI
zajęcia lingwistyczne kl. VII – VIII

zajęcia informatyczne kl. VI – VIII

zajęcia z psychologiem kl. IV - VI
zajęcia z psychologiem kl. VII - VIII

Regulamin_Sowa_II.doc


                                               Działania SAMORZĄDU we wrześniu

     18 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki . Jest to dzień kreatywności. Każdy uczeń mógł ubrać coś w kropki, co zwalniało go  z odpowiedzi ustnej, czy niezapowiedzianej kartkówki. Rozdawane były również kolorowe kokardki w kropki. Dodatkowo samorząd zorganizował wiele zabaw na szkolnych korytarzach: ,,Kto zakreśli więcej kropek” oraz ,,Poszukiwacz kropek”.   Wszyscy, którzy tego dnia wzięli udział w tych atrakcjach zostali nagrodzeni cukierkami.        Natalia Poniedzielska                          

   20 września samorząd zorganizował akcję "W kasku na rowerze". Uczniowie, którzy przyjechali w kasku na rowerze, otrzymali punkty z zachowania.

  25 września - Dzień Emotikona. Każdy uczeń mógł przypiąć znaczek przedstawiający jego samopoczucie do Drzewa Emocji. Uczniowie, którzy wzięli do szkoły coś z emotką  dostawali jeden punkt  z zachowania.

27 września- WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU.

Do samorządu kandydowały trzy dziewczyny; Weronika Kosińska z 8a, Julia Wójcik z 8b i Maja Filarska z 8d.

Wybory wygrała MAJA FILARSKA, otrzymując o jeden głos więcej od JULII WÓJCIK.

    Gratulujemy!!!

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym; SAMORZĄD- WRZESIEŃ


 28 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się impreza czytelnicza z okazji Dnia Głośnego Czytania zorganizowana przez panią Agnieszkę Wróbel.

Uczniowie klas integracyjnych 2a oraz 2b naszej szkoły wraz z klasami SP1, SP4, SP5 i SP10 uczestniczyli w spotkaniu w MBP. Każda klasa wyróżniała się kolorem ubrań, 2a ubrana była na zielono, 2b - na żółto. Uczniowie słuchali wesołych fragmentów książek, które czytali dla nich: dziennikarka „Gazety Mikołowskiej” Iwona Spychała-Długosz, Sekretarz Miasta Jakub Jarząbek oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Holeczek. Interesujące przedstawienie na motywach bajki oraz zagadki z nim związane zaprezentowali uczniowie kl. 3a z II LO. Spotkanie bardzo się spodobało.

Zdjęcia


2018.09.22 Rajd PTTK Mikołów Rajcza Nickulina

22.09. 2018 jak zwykle jesienią wyruszyliśmy na górski szlak Beskidów wbardzo licznej grupie 54 osób! Tym razem wystartowaliśmy z Rajczy Most i szlakiem niebieskim, czarnym i w końcu żółtym dotarliśmy na metę 39 rajdu organizowanego przez PTTK w Mikołowie w Rajczy Nickulinie, po drodze zdobywając Halę Boraczą. Pogoda nas … mile zaskoczyła, bo miało lać i wiać a nawet pod koniec świeciło słońce! Nie obyło się bez przygód – trasa była tak piękna, że spóźniliśmy się na metę. Kiełbaski na nas jednak czekały. Zmęczeni, ale dobrze dotlenieni wróciliśmy do domu.
Organizatorzy szkolnego rajdu bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom a szczególnie rodzicom za pomoc na trasie i zapraszają na rajd wiosenny.

mgr Gabriela Hamm

mgr Karolina Pijar

mgr Marta Syryjczyk

Zdjęcia z rajdu


11 września 2018 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w XV Mikołowskiej Kampanii Społecznej pt. „Łańcuch Czystych Serc”. Na rynku o godzinie 13.00 wszyscy złapali się za ręce przy dźwiękach syren i biciu dzwonów. Towarzyszyła temu piosenka Ryszarda Rynkowskiego "Wznieś serce nad zło". Celem akcji jest przeciwdziałanie narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy i nietolerancji.


 8 września 2018 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w "20 Rajdzie Kolarskim Szlakami Obrońców Śląska w rocznicę Września 1939" organizowanym przez PTTK Mikołów.
Mimo deszczowej pogody buzie uczestników promieniały z radości. Widać było, że jazda rowerem sprawiała wszystkim frajdę. Trasa przejazdu była bardzo zróżnicowana, poznając tajniki kolarstwa poprawiliśmy naszą technikę jazdy, mieliśmy okazję poćwiczyć jazdę w terenie na wąskich błotnistych ścieżkach, omijaliśmy wystające korzenie, czy dziury w drodze. Młodzi rowerzyści nauczyli się sygnalizować zagrożenia na drodze, tak, żeby każdy w grupie czuł się bezpiecznie. 
Na mecie rajdu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach: rzutów - dętką na odległość, lotkami do celu.
Na sobotnią aktywność rowerową zdecydowało się 18 uczniów z naszej szkoły i 8 rodziców, którym przy tej okazji bardzo dziękujemy za pomoc. Każde skrzyżowanie na trasie naszego przejazdu mieliśmy zabezpieczone, rodzice wspierali nas również na odcinkach dróg publicznych, gdzie pojawiały się samochody, dzięki czemu bezpiecznie przejechaliśmy cały dystans. 
Już teraz zapraszamy na kolejny rajd rowerowy planowany na październik.
Katarzyna Syryjczyk - Słomska 
Marta Syryjczyk
  

   


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

3 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Akademię dla klas I-III przygotowały klasy 2a i 3a wraz z wychowawcami: p. Barbarą Banasik i p. Renatą Faron oraz z zespółem wokalno- tanecznym "Kleks". Akademia dla klas starszych została przygotowana przez klasy 5d i 6e pod opieką p. Moniki Kulig i p. Małgorzaty Brzęk przy akompaniamencie p. Magdaleny Grabowskiej wraz z zespołem wokalnym.

 

 

 

 

 

 

Opiekun konkursu: Beata Iskrzycka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica wew.18
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć