Nawigacja

Aktualne wydarzenia

czyli co w Trójce piszczy - rok szkolny 2018/19

 

Dnia 12 października grupa uczestników kółka czytelniczego wraz z panią Zuzanną Kubacz miała okazję wybrać się na Śląskie Targi Książki do Katowic, które od kilku ostatnich lat organizowane są w Międzynarodowym Centrum Kongresowym koło Spodka. Naszym głównym celem przybycia na targi był udział w panelu dyskusyjnym, skierowanym dla młodzieży, prowadzonym przez Patryka Obarskiego, przedstawiciela Śląskich Blogerów Książkowych, na temat czytelnictwa, a także adaptacji i ekranizacji tworzonych na podstawie książek. Część naszej grupy czynnie angażowała się w dyskusję, dzięki czemu została nagrodzona upominkami książkowymi. Po panelu dyskusyjnym można było wziąć udział w konkursach organizowanych przez księgarnię Tak Czytam i również wygrać książkowe nagrody. Poza tym uczniowi mieli okazję spotkać się z wielu znanymi autorami, poprosić o wpisy do książek, bądź zakupić interesujące ich pozycje. Mogli wziąć udział także w wymianie książek organizowanej przez Śląskich Blogerów Książkowych bądź posłuchać prelekcji literackich wygłaszanych na scenie głównej. Z targów wszyscy wróciliśmy zadowoleni i obładowani zakupami książkowymi.  Zuzanna Kubacz

  


DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI

W  gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów odbywają się symboliczne nasadzenia drzew, których celem jest uhonorowanie setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W  naszej szkole to symboliczne nasadzenie odbyło się  w  dniu 11.10.2018r. Posadziliśmy drzewo GRAB, które symbolizuje odporność, wytrwałość, silny charakter. Będzie  żywym pomnikiem  i świadkiem dzisiejszych dni. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli pan burmistrz, dyrekcja, klasy 2b, 2c oraz reprezentacje pozostałych klas.

 


 Nasza szkoła zajęła 5 miejsce
w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym
igrzysk dzieci o puchar  Śląskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2017/2018.

                                      


"Zakorzenieni w Mikołowie".

11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się miejski konkurs wiedzy o naszym mieście "Zakorzenieni w Mikołowie". Udział wzięli w nim uczniowie klas 5-8 z mikołowskich szkół.

Pierwsze miejsce zdobył Kacper Plinta z klasy 6g, 3 miejsce - Weronika Kosińska z klasy 8a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


  Szkoła otwarta na wiedzę – etap II

Nasza szkoła uczestniczy w  Projekcie „Szkoła otwarta na wiedzę – etap II”. Celem głównym projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 10 mikołowskich szkół podstawowych w okresie VI 2018 – VI 2019. Projektodawcą jest Gmina Mikołów.
Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości kształcenia poprzez przeprowadzenie zajęć rozwijających specyficzne umiejętności/ kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy oraz poprzez doposażenie pracowni przedmiotowych i zakup dostosowanych do specyfiki zajęć specjalistycznych pomocy dydaktycznych oraz sprzętu TIK. Uczniowie/ uczennice ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniowie młodsi, poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do ich potrzeb i umożliwienie im udziału m.in. w zajęciach specjalistycznych, będą mieć możliwość nadążenia za wymogami nowej podstawy programowej. Rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów/ uczennic będzie prowadziło do ich efektywnego wejścia na rynek pracy w przyszłości.

W ramach projektu odbywają się  następujące zajęcia:
dla uczniów młodszych
zajęcia wspierające rozwój motoryki małej
zajęcia prowadzone metodą Dobrego Startu

dla uczniów ze specjalnymi potrzebami  rozwojowymi i edukacyjnymi
zajęcia wspierające rozwój motoryki dużej kl. IV

zajęcia wspierające logiczne myślenie (szachy) kl. IV

zajęcia matematyczne kl. IV
zajęcia matematyczne kl. V
zajęcia matematyczne kl. VI
zajęcia matematyczne kl. VII
zajęcia matematyczne kl. VIII

zajęcia przyrodnicze kl. V-VI
zajęcia przyrodnicze kl. VII – VIII

zajęcia lingwistyczne kl. IV
zajęcia lingwistyczne kl. V - VI
zajęcia lingwistyczne kl. VII – VIII

zajęcia informatyczne kl. VI – VIII

zajęcia z psychologiem kl. IV - VI
zajęcia z psychologiem kl. VII - VIII

Regulamin_Sowa_II.doc


                                               Działania SAMORZĄDU we wrześniu

     18 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki . Jest to dzień kreatywności. Każdy uczeń mógł ubrać coś w kropki, co zwalniało go  z odpowiedzi ustnej, czy niezapowiedzianej kartkówki. Rozdawane były również kolorowe kokardki w kropki. Dodatkowo samorząd zorganizował wiele zabaw na szkolnych korytarzach: ,,Kto zakreśli więcej kropek” oraz ,,Poszukiwacz kropek”.   Wszyscy, którzy tego dnia wzięli udział w tych atrakcjach zostali nagrodzeni cukierkami.        Natalia Poniedzielska                          

   20 września samorząd zorganizował akcję "W kasku na rowerze". Uczniowie, którzy przyjechali w kasku na rowerze, otrzymali punkty z zachowania.

  25 września - Dzień Emotikona. Każdy uczeń mógł przypiąć znaczek przedstawiający jego samopoczucie do Drzewa Emocji. Uczniowie, którzy wzięli do szkoły coś z emotką  dostawali jeden punkt  z zachowania.

27 września- WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU.

Do samorządu kandydowały trzy dziewczyny; Weronika Kosińska z 8a, Julia Wójcik z 8b i Maja Filarska z 8d.

Wybory wygrała MAJA FILARSKA, otrzymując o jeden głos więcej od JULII WÓJCIK.

    Gratulujemy!!!

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym; SAMORZĄD- WRZESIEŃ


 28 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się impreza czytelnicza z okazji Dnia Głośnego Czytania zorganizowana przez panią Agnieszkę Wróbel.

Uczniowie klas integracyjnych 2a oraz 2b naszej szkoły wraz z klasami SP1, SP4, SP5 i SP10 uczestniczyli w spotkaniu w MBP. Każda klasa wyróżniała się kolorem ubrań, 2a ubrana była na zielono, 2b - na żółto. Uczniowie słuchali wesołych fragmentów książek, które czytali dla nich: dziennikarka „Gazety Mikołowskiej” Iwona Spychała-Długosz, Sekretarz Miasta Jakub Jarząbek oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Holeczek. Interesujące przedstawienie na motywach bajki oraz zagadki z nim związane zaprezentowali uczniowie kl. 3a z II LO. Spotkanie bardzo się spodobało.

Zdjęcia


2018.09.22 Rajd PTTK Mikołów Rajcza Nickulina

22.09. 2018 jak zwykle jesienią wyruszyliśmy na górski szlak Beskidów wbardzo licznej grupie 54 osób! Tym razem wystartowaliśmy z Rajczy Most i szlakiem niebieskim, czarnym i w końcu żółtym dotarliśmy na metę 39 rajdu organizowanego przez PTTK w Mikołowie w Rajczy Nickulinie, po drodze zdobywając Halę Boraczą. Pogoda nas … mile zaskoczyła, bo miało lać i wiać a nawet pod koniec świeciło słońce! Nie obyło się bez przygód – trasa była tak piękna, że spóźniliśmy się na metę. Kiełbaski na nas jednak czekały. Zmęczeni, ale dobrze dotlenieni wróciliśmy do domu.
Organizatorzy szkolnego rajdu bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom a szczególnie rodzicom za pomoc na trasie i zapraszają na rajd wiosenny.

mgr Gabriela Hamm

mgr Karolina Pijar

mgr Marta Syryjczyk

Zdjęcia z rajdu


11 września 2018 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w XV Mikołowskiej Kampanii Społecznej pt. „Łańcuch Czystych Serc”. Na rynku o godzinie 13.00 wszyscy złapali się za ręce przy dźwiękach syren i biciu dzwonów. Towarzyszyła temu piosenka Ryszarda Rynkowskiego "Wznieś serce nad zło". Celem akcji jest przeciwdziałanie narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy i nietolerancji.


 8 września 2018 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w "20 Rajdzie Kolarskim Szlakami Obrońców Śląska w rocznicę Września 1939" organizowanym przez PTTK Mikołów.
Mimo deszczowej pogody buzie uczestników promieniały z radości. Widać było, że jazda rowerem sprawiała wszystkim frajdę. Trasa przejazdu była bardzo zróżnicowana, poznając tajniki kolarstwa poprawiliśmy naszą technikę jazdy, mieliśmy okazję poćwiczyć jazdę w terenie na wąskich błotnistych ścieżkach, omijaliśmy wystające korzenie, czy dziury w drodze. Młodzi rowerzyści nauczyli się sygnalizować zagrożenia na drodze, tak, żeby każdy w grupie czuł się bezpiecznie. 
Na mecie rajdu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach: rzutów - dętką na odległość, lotkami do celu.
Na sobotnią aktywność rowerową zdecydowało się 18 uczniów z naszej szkoły i 8 rodziców, którym przy tej okazji bardzo dziękujemy za pomoc. Każde skrzyżowanie na trasie naszego przejazdu mieliśmy zabezpieczone, rodzice wspierali nas również na odcinkach dróg publicznych, gdzie pojawiały się samochody, dzięki czemu bezpiecznie przejechaliśmy cały dystans. 
Już teraz zapraszamy na kolejny rajd rowerowy planowany na październik.
Katarzyna Syryjczyk - Słomska 
Marta Syryjczyk
  

   


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

3 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Akademię dla klas I-III przygotowały klasy 2a i 3a wraz z wychowawcami: p. Barbarą Banasik i p. Renatą Faron oraz z zespółem wokalno- tanecznym "Kleks". Akademia dla klas starszych została przygotowana przez klasy 5d i 6e pod opieką p. Moniki Kulig i p. Małgorzaty Brzęk przy akompaniamencie p. Magdaleny Grabowskiej wraz z zespołem wokalnym.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica wew.18
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć