Nawigacja

Aktualne wydarzenia

czyli co w Trójce piszczy - rok szkolny 2017/18

 

W środę 15 listopada 2017r. pierwszoklasiści spotkali się z żyrafą Lokatką, która zachęciła ich do oszczędzania w ramach SKO.


  UROCZYSTA AKADEMIA  -

99. ROCZNICA  ODZYSKANIA   NIEPODLEGŁOŚCI


    

6 listopada samorząd zorganizował Dzień Postaci z Kreskówek. Chętni uczniowie mogli uwzględnić w swoim stroju motywy z filmów animowanych.Każdy,kto to zrobił,otrzymał punkty  dodatnie  z zachowania.

W sali nr 14 o 12.35 można było obejrzeć serial animowany „Sąsiedzi".

              

 

 


 W czwartek dnia 26 października, grupa uczestników kółka czytelniczego z klas 6 i 7 wraz z panią Zuzanną Kubacz miała okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Impreza ta planowo trwa aż 4 dni (od czwartku do niedzieli), z czego uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć, jak wygląda pierwszy dzień targowy. Dzieciaki po raz pierwszy mogły na żywo obejrzeć tę największa imprezę czytelniczą w Polsce, przejść się po hali targowej EXPO i poczuć wyjątkową atmosferę wszechobecnych książek. Krakowskie Targi Książki zgromadziły bardzo wielu wydawców, którzy prezentowali zarówno nowości wydawnicze, jak i ofertę książkową w promocyjnych cenach. Uczniowie mogli zakupić interesujące ich propozycje, a także zaopatrzyć się w gadżety okołoksiążkowe. Czwartek spędzony pod hasłem literatury okazał się wspaniałą przygodą! Zuzanna Kubacz

    


 

W dniach 23-27.10 w naszej szkole odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Tydzień Głośnego Czytania. Podobnie, jak w czerwcu zeszłego roku, w sali nr 19 na dwóch dużych przerwach, chętni nauczyciele czytali głośno uczniom wybraną na tę okoliczność książkę. Tym razem wybrana została lektura „Afryka Kazika” autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego, która została w tym czasie w całości przeczytana. Za kulturalne uczestnictwo w akcji można było każdorazowo zdobyć pieczątkę do specjalnej legitymacji, natomiast za 3 pieczątki uczeń otrzymywał dodatni punkt do zachowania. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym uczniom za udział w akcji. Na kolejną zapraszamy już w czerwcu! Zuzanna Kubacz

 


  W dniach 25.10 oraz 27.10.2017 uczniowie z klas integracyjnych II – VII  już po raz dziewiąty uczestniczyli w konkursie matematyczno – przyrodniczym „Świat wokół nas”. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na uzupełnieniu testu wiedzowego, który zawierał pytania dotyczące otaczającej nas przyrody oraz matematyczne. Natomiast w drugim etapie reprezentanci klas rozwiązywali quiz. Większość zadań nie sprawiło uczniom trudności. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, o kolejności miejsc zdecydowały pojedyncze punkty.

Klasy II - III

I miejsce –  Alicja Botor IIID

                     Krystian Jacek IIIB

II miejsce – Dawid Kaczmarek IIA

III miejsce – Kacper Cybul IIIC

 

Klasy IV

I miejsce –Bartek Teubner IVA

II miejsce – Denis Kachel IVB

III miejsce – Patryk Latarnik IVA

 

Klasy V

I miejsce – Kamil Gruca VA

II miejsce – Jakub Traczyk VC

III miejsce – Jakub Kopański VA

 

Klasy VI-VII

I miejsce –Emilia Ciwiś VIIA

II miejsce – Mateusz Dudzik VIA

 

Wyróżnienia

- Bartek Karczmarski VB

- Jakub Dzięcioł VB

- Marcin Bober VC

 

Gratulujemy! Nagrody rzeczowe i dyplomy zostaną wręczone laureatom podczas najbliższego apelu szkolnego.


BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 31 października 2017r.

    


W gronie najlepszych szkół w województwie śląskim w sporcie!!

23 października w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyło się podsumowanie szkolnej rywalizacji sportowej za rok 2016/2017. Prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek oraz wicekurator oświaty Dariusz Domański nagrodzili najbardziej usportowione szkoły w województwie śląskim.
Nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu wśród szkół podstawowych.
Na uwagę zasługuje fakt, że większość szkół w ścisłej 10 to szkoły sportowe, a nasza Trójka, która od lat nie schodzi z podium jest szkołą, która nie prowadzi nawet klas sportowych.

Klasyfikacja prowadzona jest przez cały rok szkolny, a na wynik końcowy liczy się ilość finałów wojewódzkich i zdobyte tam miejsca w poszczególnych dyscyplinach sportu.
Największym sukcesem za poprzedni rok było 1 miejsce na Śląsku zawodniczek SP 3 w czwórboju lekkoatletycznym i awans do Mistrzostw Polski. Ponadto zawodnikom i zawodniczkom naszej szkoły udało się awansować do finałów wojewódzkich m.in. w biegach na orientację, biegach przełajowych, unihokeju.
Oprócz dyplomów i pucharów nasza szkoła otrzymała także sprzęt sportowy.

https://www.facebook.com/radna.katarzyna.syryjczyk.slomska/posts/542888099385964


14 października 2017  -  pielgrzymka do  Czernej.

W tym pięknym miejscu część z uczestników miała okazję przyjąć Szkaplerz Karmelitański.


19 października samorząd zorganizował Dyskotekę Wartości.
W tym roku uczniowie 4-7 zostali przydzieleni do 10 domów reprezentujących różne wartości (mądrości,tolerancji,itp.)Na tej dyskotece członkowie domów rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, tj.: taniec, rysowanie na czas, śpiewanie, itp. Zwycięzcy otrzymają odznaki. Dom, który w ciągu roku zdobędzie najwięcej , pojedzie w czerwcu na jednodniową wycieczkę.

https://www.facebook.com/sp3mikolow/posts/879447572215368


  SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

 

            Gdy ma się siedem lat i człowiek idzie do szkoły w jego sercu rodzą się różne uczucia: ciekawość, lęk, radość i smutek. Trudno jest czasem samemu poradzić sobie z tą mieszaniną emocji. Do tego wszystko wkoło jest nowe, nieznane, czasem niebezpieczne.

Dlatego też pierwszy miesiąc pobytu dziecka w szkole jest miesiącem adaptacyjnym, w którym ma ono przede wszystkim zaznajomić się z otoczeniem i zyskać nieco więcej poczucia bezpieczeństwa. Wiadomo, że nic tak nie wzmacnia naszego poczucia bezpieczeństwa jak bliski człowiek tuż obok. Nie bez znaczenia są więc wszystkie działania, które pomagają dzieciom lepiej się ze sobą poznać, nawiązać bliższy kontakt i wytworzyć poczucie więzi i wspólnoty.

W nurt tych działań wpisują się, organizowane co roku, spotkania integracyjne klas pierwszych. Tym razem nasze spotkanie odbyło się pod hasłem „Pięknie żyć” i obejmowało tematykę wartości.

Spotkanie odbyło się 18.10.2017 w sali zabaw. Na początku dzieci zostały podzielone losowo na 8 grup za pomocą opasek, które nauczyciel zakładał na nadgarstek każdego ucznia. Nastąpiło przywitanie uczniów i ich wychowawców: Witamy Was serdecznie w na naszym spotkaniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy i poznawania nowych kolegów i koleżanek. Witamy też serdecznie Wasze Panie, które będą nad Wami czuwać w szkole i dbać o to, byście się dobrze uczyli, byli radośni i bezpieczni. Chcemy życzyć Wam, by Wasz pobyt w szkole był czasem radości, zdobywania mądrości i wiedzy, rozwijania swoich zainteresowań oraz niezapomnianych przygód przeżytych w gronie przyjaciół. Nasze spotkanie nosi nazwę „Pięknie żyć”, a pięknie żyjemy wtedy, gdy kierujemy się w swoim życiu wartościami.

Wszyscy razem zaśpiewaliśmy refren piosenki „Pięknie żyć”:

Pięknie żyć, znaczy kochać świat,

Pięknie żyć, tak jak żyje ptak.

Pięknie żyć, tańczyć tak jak wiatr, a Ziemi życzyć naj-

Jak najdłuższych lat.

Pierwszą „zaproszoną” wartością była „miłość”. Dzieci wykonywały pracę plastyczną - serce, w którym umieszczały to wszystko, co kochają.

Po miłości przyszła pora na „dobro”. Uczniowie brali udział w zabawie ruchowej, w której wymagane było zatroszczenie się o innych i pomaganie sobie nawzajem.

Kolejna przywoływana wartość to „mądrość”. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania quizowe z zakresu wiedzy ogólnej. Na koniec zagościła wśród nas wartość „zgoda”. Uczniowie tańczyli wspólnie taniec integracyjny, w którym wymagane było, by wszyscy wykonywali go tak samo, zgodnie.

Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyniło się do lepszego samopoczucia dzieci w szkole, integracji uczniów w swojej klasie i pomiędzy klasami. Ufamy również, że to wspólne doświadczenie wspomogło rozwój wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, zachęciło do współdziałania i współpracy oraz zwróciło uwagę na obecność wartości w naszym życiu.  Joanna Maciejewska

        


11 października 2017 w w hali MOSiRu wystąpił Teatr Nauczycielski BELFER. Jest to teatr, na pomysł którego wpadła nauczycielka naszej szkoły pani Ewa Skulik. W skład Teatru wchodzą nie tylko nauczyciele ale także pracownicy obsługi SP 3. Co roku przygotowujemy spektakl dla naszych uczniów i jest to przez nich świetnie odbierane, a nauczyciele chętnie się angażują. W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie "Śpiąca królewna" (baśń autorstwa Charles’a Perraulta) z okazji Dnia Nauczyciela - to my jako nauczyciele chcieliśmy dać uczniom nietypowy prezent.  Katarzyna Syryjczyk-Słomska

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2032440726975283.1073743342.1438397539712941&type=3


   10 października - PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas…

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. 
Dnia 10 października dzieci klas pierwszych zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym, a po występie nadszedł czas odwagi. 
Dzieci przystąpiły do zdania egzaminu na ucznia przed zaproszonymi gośćmi.
Następnie wobec wszystkich zebranych złożyły uroczyste ślubowanie i w symboliczny sposób, poprzez dotknięcie ramienia ołówkiem zostały pasowane na uczniów.
Pasowania dokonała Pani Dyrektor, życząc swoim nowym uczniom samych sukcesów i jak najlepszego samopoczucia w szkole.
Cała społeczność z radością przyjęła pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. 
Fakt obecności rodziców, wychowawców i nauczycieli dodał dodatkowej wagi tej uroczystości.  Bożena Damek  


 Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie "Tysiąc powodów, by czytać" organizowanym przez "Empik". Nagrodą jest 1000 książek do szkolnej biblioteki. Prosimy o wsparcie rodziców, uczniów, nauczycieli, sympatyków szkoły i głosowanie na naszą pracę konkursową. 

Od dnia 2.10.2017 do dnia 22.10.2017 można codziennie głosować na szkołę i pomóc nam zdobyć 1000 książek do szkolnej biblioteki. Wystarczy wejść na  www.empik.com/biblioteki/zaglosuj  i zagłosować na pracę konkursową SP3 w Mikołowie. Decyduje ilość oddanych głosów w ciągu tych 21 dni. 

Ponieważ zgłoszeń jest bardzo dużo, trzeba naszą szkołę najpierw wyszukać, najłatwiej wpisując MIKOŁÓW w wyszukiwarkę na stronie. Pojawią się wtedy 3 zgłoszone, mikołowskie szkoły. Głosuje się klikając w serduszko, ale warunkiem jest posiadanie konta na stronie Empiku. Można głosować raz dziennie. Zachęcamy gorąco!

Inspiracją do wykonania zdjęcia konkursowego była dla nas okładka książki "Najfutbolniejsi. Tajemnica Śpiących Sędziów" R.Santiago. Sport w naszej szkole jest bardzo ważnym elementem, w czym utwierdza nas motto: Citius-Altius-Fortius (łac. „szybciej, wyżej, silniej”), pomaga nam pokonywać słabości, kształtuje hart ducha, buduje w nas wytrwałość. Podobnie, jak bohaterowie "Najfutbolniejszych" nie poddajemy się bez walki i przestrzegamy zasad fair - play, nie tylko podczas gry w piłkę. Rolę "śpiącego sędziego" brawurowo zagrał pan wuefista, a w piłkarską drużynę wcielili się uczniowie klasy 5c. Zuzanna Kubacz

 


   28 września w szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało pięcioro uczniów; Ewelina Gałąska z 6d, Kornelisz Lis z 6a, Milena Dacewicz z 7b, Hugo Skupnik z 7a i Weronika Kosińska z 7a. Najwięcej głosów uzyskała Milena Dacewicz z 7b (148). Pięć głosów mniej zdobył Korneliusz Lis z 6a. Ze względu na małą różnicę głosów między kandydatami samorząd postanowił, że w tym roku będzie dwoje przewodniczących.


  29 września z okazji Dnia Chłopaka samorząd zorganizował dla chłopców klas 4-7 zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Uczniowie rywalizowali ze sobą w rzutach piłką do kosza, w odbijaniu piłką siatkową, w skokach na skakance, itd.  


Europejski Dzień Języków  jest międzynarodowym świętem, ustanowionym z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, obchodzonym w całej Europie corocznie 26 września.
Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie oraz propagowanie zalet różnorodności kulturowej i językowej, obejmującej 200 języków europejskich, 24 oficjalne języki UE, 60 języków mniejszości narodowych i języków regionalnych oraz wielu innych języków, używanych na całym świecie.
W naszej szkole zaprezentowano tą różnorodność kulturową w europejskim pokazie mody i przedstawiono podstawowe zwroty w językach europejskich. Każda z klas zaprezentowała inny kraj.  Ewelina Kaczmarek


Event "Lekkoatletyka dla każdego" w Trójce

22 września 2017r. w naszej szkole odbył się event Lekkoatletyka dla każdego. Pod przewodnictwem trenerki UKS oraz nauczycielki Aleksandry Wajdy, uczniowie Trójki, mogli poznać Królową sportu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 3 (3 a, b, d, e, g, h), klasy 2 b oraz 5 c.
W sumie podczas trzech godzin lekcyjnych przez nasze stanowiska przewinęło się 131 śmiałków. Uczniowie, młodzi atleci, mieli do przejścia 7 stacji. Na każdej czekało na nich coś innego.
Jedni mogli skakać wzwyż, inni musieli wykazać się w biegu sprinterskim, wahadłowym czy przez płotki. Nie zabrakło konkurencji rzutowych - pchnięcie kulą. Skocznością można było się wykazać podczas skoku w dal, sprytem natomiast - na tzw. krzyżyku. Po zakończeniu zmagań, młodzi lekkoatleci, otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach. Nad wszystkimi konkurencjami czuwały lekkoatletki na co dzień trenujące w klubie UKS Trójka Mikołów. Impreza miała charakter zabawowy oraz propagujący zdrowy i aktywny tryb życia. Wyniki nie grały pierwszych skrzypiec - liczyła się zabawa. Chcieliśmy pokazać, że lekkoatletyka jest interesującą dyscypliną sportu. 
Aleksandra Wajda

Zdjęcia dostępne są po kliknięciu w link: https://drive.google.com/open?id=0BxTyKo_NmkScMERhSTRYdGRiRW8
 


SPOTKANIE Z POLICJĄ

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne policjantów z uczniami klas siódmych. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom o tym, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Starali się uczulić na zagrożenia z jakimi mogą się zetknąć nastolatkowie w sieci, przestrzegali przed naruszaniem norm i zasad oraz radzili, co zrobić, gdy samemu padnie się ofiarą cyberprzemocy.  Magdalena Piotrowska


 

W dniu 18 września trójka uczniów naszej szkoły miało zaszczyt odwiedzić Sejm RP i uczestniczyć w debacie na temat "PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ WŚRÓD MŁODZIEŻY, W TYM PROBLEMATYKI tzw. DOPALACZY". Informacjami, które tu usłyszeli podzielą się po powrocie w klasach, w szkole. Przedstawicielami naszej szkoły byli: Natalia Wita, Maja Filarska, Antoni Surowy pod opieką p.Katarzyny Syryjczyk-Słomskiej.

Zdjęcia:  https://www.facebook.com/sp3mikolow/posts/864411253719000

 


RAJD 2017

16 września 2017 roku wyruszyliśmy w góry. Tym  razem naszym celem był Beskid Śląski, a dokładniej Chata na Groniu, gdzie była meta tegorocznego rajdu. Pogoda niezbyt nam sprzyjała, ale dzięki dużej wilgoci ;-) na szlaku mogliśmy podziwiać piękne salamandry. Gdy dotarliśmy na metę, wzięliśmy udział w konkursach sportowych oraz w konkursie wiedzy turystycznej. Tam też czekał na nas ciepły posiłek. Magdalena Piotrowska

 


Znalezione obrazy dla zapytania MegaMisja logo

 

Na świetlicę dotarła MegaMisja, czyli wyruszamy w przygodę z edukacją cyfrową, która będzie trwała do końca roku szkolnego.

W trakcie realizacji programu poznajemy m in.:

zasady bezpiecznego korzystania z internetu,

podstawy komunikacji i netykiety,

wskazówki dotyczące tworzenie i prezentowania własnych dzieł w sieci

sposoby na twórczą pracę w grupie.

 

Na zajęcia zapraszamy do świetlicy. Życzymy wspaniałych przygód z MegaMisją.

https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/588
https://platforma.megamisja.pl/zadania-wykonane/14562/970


   Spotkanie z policjantem

We wrześniu uczniowie klas pierwszych spotkali się z panem policjantem, który przypomniał im o zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu, podczas kontaktów z nieznajomymi. Pierwszoklasiści mieli również okazję zobaczyć z bliska samochód policyjny.

      


DOMY WARTOŚCI

W tym roku Samorząd Uczniowski proponuje zabawę w DOMY WARTOŚCI (mądrości, kreatywności, lojalności, życzliwości, odwagi, prawdomówności, wrażliwości, sprawiedliwości, tolerancji, pracowitości). W dziesięciu domach będzie około 48 osób z różnych klas 4 - 7 wybranych drogą losowania. Każdy dom będzie miał przewodniczącego.
Celem naszej zabawy jest integracja dzieci w różnym wieku i pielęgnowanie ważnych wartości w naszym życiu.
Domy będą ze sobą rywalizowały w różnych konkursach i będą zdobywały przez cały rok odznaki (punkty). Grupa z największą ilością punktów w nagrodę pojedzie w czerwcu na jednodniową wycieczkę. Życzymy udanej zabawy!!!


 12 września 2017 r. młodzież uczęszczająca do naszej szkoły wzięła udział w XIV Mikołowskiej Kampanii Społecznej pt. „Łańcuch Czystych Serc”. O godzinie 13.00 przy dźwięku syren i biciu dzwonów kościelnych uczestnicy trzymając się za ręce unieśli je nad głowę w geście zwycięstwa nad złem.

Akcja ma na celu przeciwdziałanie narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy interpersonalnej i nietolerancji.  Magdalena Piotrowska

 


      laugh      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

dla klas I - III odbyło się 4 września.

 

W przygotowaniu akademii udział brały klasy 3e i 3f, pod kierunkiem p. Sary Rękawek i p. Elżbiety Jeleń. Akademia to wynik pracy uczniów, którzy poświęcili swoje ostatnie dni wakacji na próby i przygotowanie się do uroczystości. Powakacyjne przywitanie uczniów klas pierwszych oraz uczniów klas 2 i 3. Część artystyczna składała się z dwóch części. Jednej wspominające chwile wakacji oraz drugiej witającej szkoły. Uczniowie ugościli nas wierszami, piosenkami oraz tanecznym krokiem przywitali nowy rok szkolny. Nie zabrakło humoru, uśmiechu i radości, ale także chwil zadumy i powagi.   Sara Rękawek

 


 

cool   Uroczysta akademia dla klas 4-7,rozpoczynająca rok szkolny 2017/2018, została przygotowana przez p. Mariolę Tetlę z klasą 5f oraz p. Joannę Szombarę z klasą 5g przy akompaniamencie p. Magdaleny Grabowskiej wraz z zespołem. W nadmorskiej scenerii, ze statkiem, kocem i leżakiem, mogliśmy jeszcze przez chwilę poczuć klimat wakacyjnej przygody a potem radośnie powitać nowy rok szkolny. Oby dla wszystkich był pomyślny!   Joanna Szombara    

 

  

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica wew.18
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć