Rok szkolny 2014/15

wydarzenia 2014/15


Uroczysta akademia

pożegnania absolwentów 26 czerwca 2015

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

 

 

 

 

 Pożegnanie klas szóstych

25 czerwca uczniowie klas integracyjnych 5a oraz 5b pożegnali szóstoklasistów przedstawieniem satyrycznym pt. „Rada aniołów”. Życzymy absolwentom "Trójki", aby nowi nauczyciele w gimnazjum byli życzliwi i wyrozumiali.  

 

 

Nasza szkoła zwyciężyła w sportowych rankingach szkół podstawówek powiatu mikołowskiego. Podsumowanie rocznej rywalizacji i wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca w starostwie.  Uczniowie Trójki osiągają sportowe sukcesy na zawodach szczebla rejonowego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskich: I miejsce w województwie i VI w kraju w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Podziękowaniami za wspaniałe wyniki były puchary oraz tysiąc złotych przekazaneh przez starostwo na zakup sprzętu sportowego dla szkoły.

 

 

 

 

  Pod koniec roku szkolnego, zgodnie z tradycją, odbyło się pożegnalne spotkanie miłośników biblioteki z  nauczycielami bibliotekarzami. Zaproszeni zostali: Małgorzata Gnat 6f, Paulina Anderson 5d, Lidia Jasińska 5d, Łukasz Lis 6b, Dawid Rzeszutek 6f i Sławomir Pawłowski 6f. Uczniowie ci bardzo chętnie włączali się w życie biblioteki.

 

 Wyniki całorocznego konkursu czytelniczego JAK CZYTAMY” 

Klasy starsze

1 miejsce - 4a

2 miejsce - 4g

3 miejsce – 5a 

Klasy młodsze

1 miejsce - 3e

2 miejsce - 2f

3 miejsce – 2e 

Wśród klas pierwszych zwyciężyła  klasa  1b

                                                              Gratulujemy 

Najwięcej książek wśród uczniów klas starszych przeczytała Wiktoria Godawiec z kl 6a, a w klasach młodszych Oliwia Sołtysiak z 2f  i Tymoteusz Kaczmarczyk z 3e.     Gratulujemy

 

28 maja 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Mikołowie odbyło się podsumowanie Powiatowych Konkursów Matematycznych dla Szkół Podstawowych. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy otrzymali uczniowie naszej szkoły: II miejsce zajęła Barbara Jarząbek, III miejsce - Mateusz Jarek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

W czerwcu biblioteka szkolna realizowała projekt dotyczący twórczości Małgorzaty Musierowicz. Tytuł projektu: „Małgorzata Musierowicz – Kawaler Orderu Uśmiechu”.  Celem głównym była popularyzacja powieści pisarki w związku z 70 rocznicą jej urodzin. Projekt był przeznaczony dla uczniów klas 4, 5 i 6.

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącym cyklu powieści Jeżycjada,  a w szczególności drugiej części tego cyklu pt.: „Kłamczucha”

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS 6

1 miejsce Zuzanna Kulpa 6f            38/40

2 miejsce Paulina Czarnota 6e        35,5/40

3 miejsce Małgorzata Gewald 6e    33/40

               Sławomir Pawłowski 6f     33/40

Uczniowie klas piątych i czwartych zostali zaproszeni do czytelni na prezentację multimedialną o życiu i twórczości pisarki oraz na wystawkę jej powieści, które znajdują się w bibliotece szkolnej. Dodatkowo uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym, którego tematem był  portret bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz. Najciekawsze prace zostały wywieszone w galerii biblioteki. Natomiast uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie skojarzeń dotyczącym znajomości tytułów powieści pisarki, wchodzących w skład cyklu Jeżycjada.

 Wyniki konkursu plastycznego dla klas 4:

1 miejsce:  Paulina Walczak 4g

wyróżnienie: Emilia Swoboda 4g

wyróżnienie: Natalia Poniedzielska 4e

Wyniki konkursu : „Skojarzenia” dla klas 5:

Zwycięzcy: Aleksandra Starowicz  5a, Maksym Grygierzec 5a, Nikodem Grygierzec 5a

Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w miniquizie na temat życia i twórczości pisarki. Spośród uczniów, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi wylosowano 3 szczęściarzy. A oto oni: 

Natalia Poniedzielska  4e

Marcel Przybyła 4g

Maciej Szeptuch 4a

Przewidziano również projekcję filmu fabularnego: „Kłamczucha” dla chętnych klas.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.   nauczyciele bibliotekarze

  11  czerwca DZIEN OTWARTY dla przyszłorocznych klas I

                    

Przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w: laugh zabawach ruchowych w sali zabaw, laughzajęciach metodą Paula Dennisona, laughzabawach matematycznych, laughzajęciach plastycznych, laughrozwiązywaniu zagadek, szarad, rebusów, laughkonsultacjach indywidualnych z psychologiem i pedagogiem na temat gotowości szkolnej, laughkonsultacjach indywidualnych z pedagogami specjalnymi na temat klas integracyjnych, laughprojekcji filmu "Ciekawe, czy wiesz dlaczego…?”, laugh zwiedzaniu sal lekcyjnych oraz świetlicy szkolnej.

 

W maju biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami historii zaprosiła wszystkich chętnych uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie na temat majowych świąt w naszej ojczyźnie.

Zwycięzcy konkurs: „MAJOWE ŚWIĘTA POLAKÓW”:

Paulina Czarnota  6e

Zofia Orłowska 6b

Katarzyna Simka 6b

Oskar Schubert 4g

 

 

 

   Wtorek   2  czerwca   2015

FESTYN  SZKOLNY

Festiwal  kolorów

- podsumowanie obchodów

20-lecia integracji w naszej szkole

2 czerwca w Trójce to dzień wyjątkowy, kiedy jesteśmy nie tylko szkołą integracyjną, ale integracyjną społecznością. Uczniowie, rodzice, często całe rodziny, nauczyciele oraz obsługa szkoły – wszyscy wspólnie tworzymy atmosferę i scenariusz szkolnego festynu.

W tym roku to Festyn Kolorów. Szkoła nosi imię Polskich Olimpijczyków. Barwne są koła olimpijskie , które przypominają, że jesteśmy różni, a jednak trzymamy się mocno razem i nie poddajemy  przeciwnościom.

Od 20 lat w naszej szkole wspaniale funkcjonują klasy integracyjne. Dzieci zdrowe wraz z niepełnosprawnymi podejmują wspólne działania, zawiązują przyjaźnie, budują swoją wrażliwość i empatię. Obserwujemy to na corocznych festynach. Nasi uczniowie wspólnie tańczą, śpiewają i wesoło się bawią.

Efektem końcowym imprezy są zebrane pieniądze, które przeznaczone zostaną na potrzeby uczniów naszej szkoły. Dochód wynosi 10136,70 zł. Wszystkim uczestnikom festynu składamy serdeczne podziękowania za stworzenie wspaniałej atmosfery. Mamy nadzieję, że dołączone zdjęcia oddadzą klimat zabawy i miło spędzonych wspólnie chwil.  Bożena Damek

 

Dnia 28 maja 2015 roku, w naszej szkole, odbył się Konkurs Przyrodniczy dla klas III. Wiedzą i umiejętnościami z tego zakresu, miało okazję się pochwalić dziesięcioro uczniów z klas III a,b,c,d,e. Osiem dziewczynek i dwóch chłopców wypełniło konkursowy test, okazało się jednak, że cztery osoby uzyskały taki sam wynik punktowy. Konieczna więc była dogrywka, która rozegrała się kilka dni później. W ostatecznym rozrachunku konkurs wygrała Aleksandra Stasiak z kl. III d. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a poniżej publikujemy pełną listę zwycięzców:

 

I miejsce – Aleksandra Stasiak III d

II miejsce – Zuzanna Żmija IIIa i Dawid Lenza III a

III miejsce – Amelia Grzesło III b

 

 

 W maju został przeprowadzony konkurs matematyczny dla klas drugich. A oto zwycięzcy:

I miejsce       Paweł Tąta - klasa 2e
II miejsce      Maksymilian Łosik - klasa 2b
III miejsce     Łukasz Kamiński - klasa 2c


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Justyna Zawada, Ewa Klenart
 

 

 

  WYJĄTKOWE ZAWODY...

W miniony piątek 29 maja w naszej szkole odbyły się Międzyszkolne Zawody Integracyjne. Świętując Dzień Patrona jak i jubileusz 20-lecia powstania klas integracyjnych, zaprosiliśmy do wspólnej sportowej zabawy dzieci z grup integracyjnych. Na nasze zaproszenie odpowiedziało aż 32 uczniów z czterech szkół podstawowych. Zawodnicy dzielnie walczyli, biorąc udział w ośmiu konkurencjach: „przenoszeniu jajek”, strzałach na bramkę, sztafecie zwinnościowej, toczeniu kuli, „sadzeniu ziemniaków”, podawaniu piłki w rzędzie, rzutach piłki w rzędzie, rzutach do ruchomego celu. Rywalizacja drużyn przebiegała w radosnej i życzliwej atmosferze. Podczas tego wyjątkowego spotkania dzieci mogły także zobaczyć ciekawy i pomysłowy pokaz mody sportowej. Natomiast po sportowym wysiłku na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek. Zawodnicy w wielkim napięciu i skupieniu oczekiwali na ogłoszenie wyników. Kolejne miejsca zdobyły następujące szkoły:

 I miejsce - Szkoła Podstawowa Sportowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków  z Rudy Śląskiej

 II miejsce - Sportowa Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. KEN  z Radlina

 III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków  z Mikołowa - drużyna 1

 IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami  Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki  z Katowic

 V miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków  z Mikołowa - drużyna 2

 VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II z  Łazisk Górnych 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te zawody mogły się odbyć. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w wyjątkowym gronie tylu wspaniałych, małych sportowców!!!   Anna Tomaszewska

 

Laureaci konkursu matematycznego "Liczydełko" dla klas pierwszych:

I miejsce - Mateusz Konopko 1h

II miejsce - Kamil Tomalik 1g

III miejsce - Maciej Kowal 1f

Gratulujemy!  Joanna Palenta

 

HISTORYCZNY SUKCES NASZYCH LEKKOATLETEK

26 maja 2015 roku przejdzie do historii naszej Trójki. Dziewczęta w składzie: Gosia Polakowska, Klaudia Wróbel, Laura Czech, Martyna Wolnik, Zuzia Surowy i Julia Habryka wywalczyły w Sosnowcu I Miejsce w województwie śląskim w czwórboju lekkoatletycznym i będą reprezentować Śląsk na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca w Olecku. Życzymy Wam wspaniałej pogody i wyników na Mistrzostwach Polski!!! Cezary Karbowski  

 

  Zawody sportowe w Klimkowicach - 21 maja

 

 Wyniki konkursu historycznego  „Starożytne społeczeństwa” 

 

smiley  I miejsce:   Martyna Stawinoga, kl. 5a, 31 p.

II miejsce:

 • Sławomir Pawłowski, kl. 6f, 29 p.
 • Marcel Bieńko, kl. 5d, 29 p.

III miejsce:

 • Zofia Orłowska, kl. 6b, 28 p.
 • Zuzanna Surowy, kl. 6a, 28 p.               

GRATULUJEMY!

 

KONKURSY PRZYRODNICZE 2015

 

W kwietniu i maju 2015 roku w ramach obchodów Dni Matki Ziemi zespół przyrodników zorganizował konkursy wiedzy przyrodniczo – ekologicznej. Celem konkursów było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wśród uczniów, zainteresowanie ich problemami środowiska przyrodniczego oraz budową człowieka, umiejętność pracy zespołowej (w konkursach grupowych), chęć pozytywnej rywalizacji.

 

smiley27.04.2015 odbył się konkurs przyrodniczy dla klas 4, w którym rywalizowały ze sobą 3 osobowe drużyny. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną z przyrody i ciekawostkami dotyczącymi naszego miasta. Po zaciętej rywalizacji:

I m zdobyła klasa 4A w składzie: Bromboszcz Maja, Olszańska Kaja, Dziurdzik Maciej

II m klasa 4 D w składzie: Kozic Natalia, Łukaszewicz Kornelia, Halski Bartłomiej

III m klasa 4G w składzie: Garcorz Kamila, Woźniak Mateusz, Brontke Jakub

 

smiley4.05.2015 odbył się drugi konkurs przyrodniczy dla klas 4, w którym wzięło udział 40 uczniów szczególnie lubiących ten przedmiot. Uczestnicy musieli wykazać się w teście indywidualnym szeroką wiedzą przyrodniczą obejmującą wiadomości z tej klasy. Najlepsi byli:

I m Szeptuch Maciej z kl. 4A

II m Kozic Natalia z kl. 4D i Kosińska Weronika z kl. 4A

III m Bromboszcz Maja z kl. 4A

 

smiley13.05.2015 przeprowadzony został konkurs przyrodniczy dla klas 6. Szóstoklasiści walczyli w parach, zmagając się z wiadomościami od klasy 4 do 6. Najlepsi okazali się:

I m zdobyła kl. 6C w składzie Sobota Emilia i Mzyk Witold

II m kl. 6F w składzie Nowak Zofia i Strzoda Patrycja

III m kl. 6B w składzie Orłowska Zofia i Rączkowski Szymon

 

smiley22.05.2015 do rywalizacji przyrodniczej przystąpiło 37 uczniów klas 5. Najlepsi okazali się:

I m Stawinoga Martyna z kl. 5A

II m Machnio Marta i Kutynia Dawid z kl. 5D

III m Pluta Natalia z kl. 5 F 

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy. Organizatorzy: Zespół przyrodniczy

 

 13 maja odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas czwartych. Oto wyniki:
Oskar Szubert - I miejsce 4g
Kaja Olszańska - I miejsce 4a
Maciej Rak - II miejsce 4a
Julia Wójcik - III miejsce 4e

Gratulujemy! E.Kaczmarek, I.Poloczek

 

 

 

Kwiecień, jak wiadomo, jest ekologicznym miesiącem, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jako, że hasłem tegorocznego wydarzenia było: "Z energią zmieńmy źródła", więc pod takim tematem postanowiłyśmy zorganizować szkolny konkurs plastyczny. Mimo że temat wydawał się trudny, młodsze klasy, dla których konkurs był przeznaczony, świetnie poradziły sobie z zadaniem. Jury w składzie pani Bogusławy Frączek i pani Zuzanny Kubacz, miało nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepsze prace. Uczniowie bowiem wykonali zarówno rysunki, jak i makiety przestrzenne, związane ze źródłami energii odnawialnej. Po burzliwych naradach, lista zwycięzców prezentuje się następująco:

Klasy I

            1 miejsce - Melania Czapla 1h

            2 miejsce - Jagoda Skiba 1k

            3 miejsce - Julia Głuch 1b oraz Oliwia Sobiegraj 1h

Klasy II

            1 miejsce - Weronika Habryka 2g

            2 miejsce - Szymon Jarek 2b

            3 miejsce - Marcin Krowicki 2g

Klasy III

            1 miejsce – Oliwia Miłek 3d

            2 miejsce – Beata Latocha 3d

Gratulujemy i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach!  B.Frączek, Z. Kubacz

  

 

 

 19 maja nasi uczniowie w Miejskim Domu Kultury uczestniczyli w koncercie kapeli góralskiej „Karpackie Trio”. Podczas swojego występu górale zaprezentowali muzykę różnych kultur - począwszy od polskiej muzyki ludowej z Podhala, poprzez muzykę naszych sąsiadów: słowacką, węgierską, rosyjską, ukraińską, aż po muzykę krajów bałkańskich. Artyści śpiewali oraz grali na altówce węgierskiej, skrzypcach i kontrabasie. Uczniowie mieli okazję poznać detale stroju góralskiego oraz elementy tańca zbójnickiego. Na zakończenie przeprowadzono konkurs wiedzy na temat wysłuchanych poznanych utworów.

 

 

 11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs czytelniczy PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY. W konkursie wzięło udział 71 uczniów klas od 4 do 6 z czterech mikołowskich szkół podstawowych. "Trójkę" reprezentowało ponad 40 chętnych miłośników tej książki. W gronie laureatów znalazły się nasze uczennice: II miejsce zajęła Nina Kwiatek z kl.5c, wyróżnienia otrzymały: Emilia Grabowska i Oliwia Szojda. Gratulujemy wiedzy!    Zdjęcia z konkursu na stronie MBP

 

 

13 maja na Gali Młodych Talentów w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyczne Potyczki” dla szkół podstawowych i wręczenie nagród. Nasza szkoła zajęła III miejsce drużynowo, uczennica klasy 5a - Barbara  Jarząbek zdobyła I miejsce indywidualnie.

 

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ  BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM  ETAP OKRĘGOWY

Dnia 12 maja bieżącego roku w Gimnazjum nr 3 w Raciborzu odbył się  okręgowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła zajęła II MIEJSCE w składzie:

1.      Aleksandra Starowicz

2.      Julia Socha

3.      Krzysztof Gach

4.      Paweł Hanke

Najlepsze indywidualne osiągnięcia w całym konkursie spośród uczniów szkół podstawowych zdobył ponownie Paweł Hanke.   Gratulujemy !!! Opiekun: M.Olesińska

 

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ  BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM  

ETAP POWIATOWY

Dnia 7 maja bieżącego roku w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie odbył się  powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła zajęła I MIEJSCE w składzie: Aleksandra Starowicz, Julia Socha, Krzysztof Gach, Paweł Hanke. Najlepsze indywidualne osiągnięcia w całym konkursie spośród uczniów szkół podstawowych zdobył  Paweł Hanke Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich!!!  Opiekun: M.Olesińska

 

4 maja Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę: "POLSKIE PRZEBOJE". Został przeprowadzony konkurs "Jaki to zespół, wokalista, wokalistka?"; bawiący się musieli odgadnąć po wysłuchaniu dziesięciu melodii nazwy znanych zespołów polskiej muzyki ubiegłego wieku.

 

     AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

 

      IX Powiatowy Turniej dla dzieci  o specjalnych potrzebach edukacyjnych "Jesteśmy tacy sami, lecz różni w bogactwie możliwości" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6  z Oddziałami Integracyjnymi w Łaziskach Górnych zakończył się zwycięstwem uczniów naszej szkoły. Zawodnicy brali udział w konkurencjach sportowych, wiedzowych i plastycznych. Walka była wyrównana i bardzo zacięta, nasi uczniowie walczyli do samego końca. Wrócili do szkoły z medalami oraz pucharem.  Gratulujemy zwycięstwa.   Iwona Gniza

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2015

smileyKategoria Żaczek - klasa 2

            JAREK SZYMON         83,75 pkt    wyróżniony

            SIWY MARIUSZ         77,50    wyróżniony

smileyKategoria Maluch - klasa 3

            STASIAK ALEKSANDRA      102,50    bardzo dobry

            LEBIEDZINSKI OSKAR       80,00    wyróżniony

            KOZLOWSI JAKUB           72,00    wyróżniony

            MILEK OLIWIA             70,00    wyróżniony

 smileyKategoria Maluch - klasa 4

            JASTRZEBSKI MICHAL    101,25     wyróżniony

            PRZYBYLA MARCEL       101,25     wyróżniony

            JEDRZEJEK MIKOLAJ      91,25     wyróżniony

            SKWAREK FILIP          87,50     wyróżniony

            BROMBOSZCZ MAJA        85,00     wyróżniony

            MILER MARTYNA          82,50     wyróżniony

            MORIC ZOFIA            82,50     wyróżniony

            SCHYPKE MARLENA        82,50     wyróżniony

smileyKategoria Beniamin - klasa 5

            JAREK MATEUSZ         145,00     laureat

            JARZABEK BARBARA      104,75     wyróżniony

            ANDERSON PAULINA       98,25     wyróżniony

            JANCZAK MARCEL         95,75     wyróżniony

            BIENKO MARCEL          88,75     wyróżniony

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W naszej szkole 27 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów klas IV z przedstawicielem POLICJI. Tematem przewodnim spotkania była ,,Karta rowerowa – przepisy rowerzystów i pieszych”. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali rad policjanta, który odpowiadał również na ich pytania.  Serdecznie dziękujemy policji za przybycie.      M. Olesińska

 

 

   Seminarium Integracja -  24 kwietnia 2015

Seminarium naukowe poświęcone integracji było kolejnym punktem związanym z obchodami 20 – lecia istnienia klas integracyjnych w naszej szkole.

Obrady otworzyła pani dyrektor Aleksandra Blacha, która powitała prelegentów oraz przybyłych gości. Następnie swoje wspomnienia o powstaniu klas integracyjnych przedstawiła pani dyrektor Helena Jarczyk.

Dalsza część seminarium poświęcona była sposobom pracy z dziećmi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, takimi  jak: niedowidzenie, zaburzenia ze spektrum autyzmu i zaburzenia integracji sensorycznej oraz afazja. Wykłady przeplatane były krótkimi filmami animowanymi mówiącymi o tym, jak zachowywać się wobec osób niepełnosprawnych. Na koniec głos zabrała pani psycholog Joanna Maciejewska, która przedstawiła wszystkim zebranym, jak teraz w mikołowskiej Trójce wygląda integracja.

Pięknym podsumowaniem teoretycznej części seminarium był film „Ciekawe czy wiesz dlaczego…?”, w którym zarówno nauczyciele, jak i uczniowie przedstawili  swoje zdanie na temat naszej szkoły oraz idei integracji.

Równie ważną częścią seminarium był panel warsztatowy, w czasie którego nauczyciele i rodzice mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat psychodietetyki, emisji i higieny głosu oraz wykorzystania narzędzi TOC w pracy z dziećmi.

 Jeden z warsztatów szkoleniowych Jak rozwijać umiejętność logicznego myślenia u dzieci?- zastosowanie narzędzi TOC w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poprowadziła mgr Dorota Kamińska certyfikowany trener TOCfE.

TOC  to program, którego nazwa pochodzi od ang. Theory of Constraints – teoria ograniczeń. Podstawowym zadaniem TOC dla Edukacji jest pomoc w odpowiedzi na trzy pytania pojawiające się w każdym aspekcie życia, również w edukacji: 

ü  Co należy zmienić? 

ü  W co należy to zmienić? 

ü  Jak należy to zmienić?

Uniwersalność programu polega na tym, że „narzędzia myślowe” (chmura, gałąź i drzewko) można wykorzystywać do wprowadzania treści edukacyjnych wszystkich nauczanych przedmiotów. Proponowane narzędzia są bardzo łatwe w zastosowaniu i uczą uczniów planowania pracy, samodzielnego podejmowania decyzji oraz przewidywania konsekwencji, dają także możliwość analizy różnorodnych konfliktów i sposobów ich rozwiązywania.

Warsztaty były prowadzone bardzo ciekawie i zajmująco, poprzez ćwiczenia praktyczne przykuwały uwagę biorących w nich udział nauczycieli.  Cały czas panowała życzliwa i sprzyjająca aktywności atmosfera. Uczestnicy przekonali się o skuteczności zaprezentowanych narzędzi i wyrazili chęć pełniejszego zapoznania się z programem.  

 Kolejna propozycją dla nauczycieli były warsztaty z Emisji głosu i higieny głosowej, poprowadzone przez panią mgr Elżbietę Skrzypiec – Kucharzewską logopedę emisjologa, specjalistę zaburzeń mowy i głosu. W zajęciach  wzięło udział 12 nauczycieli, uczących zarówno w szkołach podstawowych, jaki w gimnazjach.

Warsztaty zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej nauczyciele dowiedzieli się, jak ważne w ich codziennej pracy jest wypracowanie poprawnego ustawienia głosu, wymowy, dykcji i tonu. Natomiast w części praktycznej mieli okazję przetrenować konkretne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i artykulacyjne, które mogą wykorzystać w swoim przygotowaniu do pracy.

Pani logopeda nauczyła uczestników prawidłowego ćwiczenia oddychania torem brzuszno – przeponowym. Stosowanie oddychania właściwym torem znacznie ułatwia pracę aparatu mowy, powoduje też, że mówiący mniej się męczy. Nauczyciele poznali również szereg ćwiczeń emisyjnych, związanych z nadawaniem właściwego kształtu rezonatorom, ćwiczeń aparatu mowy (usprawniające wargi, język, podniebienie miękkie) a także kilka ćwiczeń relaksacyjnych. Zajęcia trwały 2,5 godziny, a nauczyciele wychodzili z nich naładowani pozytywną energią i wiedzą, którą będą mogli wykorzystać w swojej pracy. 

 Trzecia propozycja skierowana była do rodziców, były to warsztaty psychodietetyczne "Za  mamusię..., za tatusia...za kiciusia..." prowadzone przez panią mgr Małgorztę Gorgoń- Skrzesińską.  Podczas spotkania uczestnicy otrzymali praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzania odpowiednich nawyków żywieniowych, dowiedzieli się jak wybierać i wprowadzać pełnowartościowe produkty dla dzieci , co zmienić w ich diecie oraz jaki wpływ ma niewłaściwa dieta na trudności szkolne.  Zajęcia miały charakter warsztatowy, praca w grupach  była podstawą do aktywnej dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń. Czas spędzony na zajęciach upłynął w miłej atmosferze.  Wszyscy uczestnicy wyszli z zajęć bogatsi o nowe wiadomości i pomysły na zmianę nawyków żywieniowych swoich i dzieci.     Elżbieta Bijak

 

 Hanna Piechula uczennica klasy 2a w dniu 22.04.2015r. zdobyła I miejsce w  XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poezja Dziecięca".  Uczennica wystąpiła z utworem Agnieszki Fraczek " Na Antarktydzie" . Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

  W Szkole Podstawowej nr 3 w Mikołowie, 22 kwietnia 2015 r., odbył się już po raz dziewiąty Wojewódzki Konkursu Wiedzy „Ja to umiem, ja to wiem” przeznaczony dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele szkół z województwa śląskiego. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „W świecie dziecka”.

 

Organizatorki konkursu: mgr Magdalena Wieczorek-Kusiak, mgr Karolina Pijar, mgr Monika Prysak i mgr Mirella Nikolussi–Malicka starały się zapewnić uczestnikom sporo atrakcji zarówno w konkurencjach teoretycznych, jak i praktycznych.

            Tradycyjnie uczniowie rozpoczęli zmagania konkursowe od rozwiązania testu, w którym m.in. uzupełniali krzyżówkę, wskazywali godziny na zegarze i wykazywali się znajomością kalendarza oraz rozwiązywali zadania matematyczne. Natomiast w drugiej części konkursu mogli pokazać swoje umiejętności, rozwiązując zadania praktyczne. Po zasłużonej przerwie oraz poczęstunku nastąpił najbardziej wyczekiwany moment – ogłoszenie wyników. Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Emocji było wiele. Konkurs stanowił dla dzieci doskonałą zabawę, a różnorodne nagrody sprawiły im mnóstwo radości. Udział w nim pomógł uczniom uwierzyć we własne możliwości.  

             Gratulujemy laureatom i ich opiekunom. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie głównych nagród - Starostwu Powiatowemu w Mikołowie oraz Urzędowi Miasta w Łaziskach Górnych.

Zwycięzcy w grupie młodszej:

I miejsce – Damian Folek - Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie

II miejsce – Dawid Romanowski – Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie

III miejsce – Robert Lisoń – Szkoła Podstawowa nr 6 w Łaziskach Górnych

 

Zwycięzcy w grupie starszej:

I miejsce – Marcin Olej - Szkoła Podstawowa nr 6 w Łaziskach Górnych

II miejsce – Kamil Banek – Szkoła Podstawowa nr 15 w Rudzie Śląskiej

III miejsce – Łukasz Chodzidło - Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie

                                                                                 Magdalena Piotrowska, Mirella Nikolussi - Malicka

 

 

 

 UROCZYSTA AKADEMIA

Z OKAZJI 20-LECIA ISTNIENIA KLAS INTEGRACYJNYCH

21 kwietnia 2015

„Integracja rozpoczyna się w sercu człowieka…”

W dniu 21 kwietnia 2015r. w mikołowskiej „Trójce” uroczystą akademią rozpoczęliśmy świętowanie obchodów 20 – lecia istnienia klas integracyjnych w szkole.  

   Uroczystość uświetniły swoją obecnością władze samorządowe z panem burmistrzem Stanisławem Piechulą oraz przewodniczącym Rady Miejskiej panem Michałem Rupikiem na czele, władze kulturalne i oświatowe, dyrektorzy mikołowskich szkół, a także wielu innych znakomitych gości. Miło było nam gościć uczennicę pierwszej klasy integracyjnej.

     Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Aleksandra Blacha przywitała zebranych i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.

Przedstawienie rozpoczęło się od przypomnienia historii oddziałów integracyjnych w szkole. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej mogliśmy  wspominać historyczne już momenty.

W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli wzięli udział uczniowie naszej szkoły, zarówno zdrowi, jak i niepełnosprawni. Program w całości  poświęcony był idei tolerancji i integracji. Zobaczyliśmy wspaniałe układy taneczne oraz przepiękne występy zespołu „Kleks”. Całą uroczystość uświetniły piękne dekoracje, piosenki i wiersze. Przedstawienie wzbudziło zachwyt wszystkich zebranych.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ułożenie kolejnych zwrotek hymnu szkolnego oraz odśpiewanie zwycięskich strof.

      Na zakończenie zaproszeni goście na ręce pani dyrektor Aleksandry Blachy złożyli życzenia z okazji tej wyjątkowej uroczystości.  

           

      Magdalena Piotrowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

 

 WYNIKI KONKURSU NA UŁOŻENIE KOLEJNYCH ZWROTEK HYMNU SZKOŁY

 

Uroczyste rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród rzeczowych odbyło się 21 kwietnia 2015r. podczas akademii z okazji 20-lecia powstania klas integracyjnych w naszej szkole.

 

LAUREACI KONKURSU:

 

·         zwrotka nawiązująca do idei integracji

I miejsce      ANNA WOJTKOWSKA-WITALA rodzic

II miejsce     ILONA RERICH nauczyciel

      III miejsce    MARTYNA STAWINOGA kl.5a

Wyróżnienie GRAŻYNA  GLABAŹNIA  rodzic kl.2c

 

·         zwrotka nawiązującą do imienia szkoły (Polskich Olimpijczyków)

I miejsce      AGNIESZKA SZYMAŃSKA  nauczyciel

      II miejsce     ILONA RERICH nauczyciel

      III miejsce    BEATA LATOCHA kl.3d

 

A oto zwycięskie zwrotki hymnu szkoły:

 

Każdy uczeń w naszej szkole

pełni wyjątkową rolę.

Integracja ważna sprawa,

w Trójce od lat to podstawa.

Anna Wojtkowska-Witala

Jak sportowcy olimpijscy

pokonujmy słabość wszyscy.

Naszą siłą jest wytrwałość,

pilność, praca i uczciwość.

Agnieszka Szymańska

 

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO FOX 2015

Wśród uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w tegorocznej edycji konkursu FOX znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły:

 • Julia Wójcik - uczennica klasy 4g uzyskała wynik bardzo dobry
 • Marcel Bieńko - uczeń klasy 5d uzyskał wynik dobry

Gratulacje!
Szkolny opiekun konkursu, Izabela Poloczek

 

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS V

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

ILOŚĆ PUNKTÓW

I

PAULINA ANERSON

5D

82

BARBARA JARZĄBEK

5A

II

WERONIKA RÓŻYCKA

5E

71

III

MARTYNA STAWINOGA

5A

70

ADAM ŁĘK

5F

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!!!

 

  Sprawdzian trzecioklasisty

W czwartek, 16 kwietnia uczniowie klas trzecich napisali sprawdzian trzecioklasisty z języka polskiego i matematyki.
Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON to coroczna akcja Wydawnictwa Operon mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. 
Podczas Trzecioteściku uczniowie musieli np. odpowiedzieć na pytania do przeczytanego tekstu, wpisać długości boków trójkąta, czy określić ilu zawodników pokonało podaną trasę. 

 

  Doroczny Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III  odbył się w miłej atmosferze.

Dzieci pięknie i z przejęciem recytowały wiersze wielu polskich poetów. Najczęściej  prezentowały utwory Jana Brzechwy. W wierszach dzieci poszukiwały ważnych wartości dotyczących dobroci serca… i je odnalazły, pięknie zaprezentowały, niejednokrotnie wzruszyły publiczność i komisję oceniającą.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowujących swoich uczniów do tego konkursu  i czytającym przez całą zimę wiersze , bajki i opowiadania, w których prezentowali pozytywnych bohaterów o dobrych sercach.

W konkursie szczególnie wyróżnili się i najwyżej zostali ocenieni następujący uczniowie

- z klas pierwszych: Kacper Grzegorski, Oliwia Bieg i Oliwia Sobiegraj

- z klas drugich:        Hanna Piechula,  Eryk Kempka i Oliwia Oprządek

- z klas trzecich:       Aleksandra Słowiak, Ewelina Gałąska i Alicja Rogala

Wśród wszystkich uczestników najwięcej punktów zdobyła Hania Piechula i to ona będzie reprezentowała naszą szkołę w XII Powiatowym Konkursie Poezji Dziecięcej .

Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałych występów!!!

                                                              Organizatorzy i jurorzy konkursu wraz z Dyrekcją szkoły

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ  BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM  -  ETAP MIEJSKI

  Dnia 10 kwietnia bieżącego roku odbył się w naszej szkole miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych i 3 gimnazja.

Konkurs składał się z kilku etapów:

- test wiedzy

- test skrzyżowania

- rowerowy tor przeszkód

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.  

 

Cały przebieg konkursu nadzorował przedstawiciel Policji.   Oto laureaci: 

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3

II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4

III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 7

GIMNAZJUM

I miejsce: Gimnazjum Nr 1

II miejsce: Gimnazjum Nr 3

III miejsce: Gimnazjum Nr 2

Za najlepsze indywidualne osiągnięcia w całym konkursie spośród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów zostało wyróżnionych dwóch uczniów:

Paweł Hanke – Szkoła Podstawowa Nr 3

Maksymilian Adamus – Gimnazjum Nr 1

Szkoły,  które zajęły pierwsze miejsca będą brały udział w eliminacjach powiatowych tego konkursu.

   Oto skład naszej drużyny, która zajęła I miejsce: 

1.      JULIA SOCHA                                                   

2.      ALEKSANDRA STAROWICZ

3.      KRZYSZTOF GACH

4.      PAWEŁ HANKE

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!   Organizatorzy: M. Olesińska, P. Wajda  

 

  Dnia 8.04.2015 uczniowie SP3 w Mikołowie pojechali do Ośrodka św. Anny w Tychach, prowadzonego przez Caritas, z programem artystycznym. Przedstawienie było przeznaczone dla podopiecznych tej placówki, czyli osób starszych.

Opowiadało ono o męce Pana Jezusa. Można było zobaczyć: Ostatnią Wieczerzę, Drogę Krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W przedstawieniu tym Syn Boży namawiał do nawrócenia grzeszników. Najpierw uzdrowił z nałogu palacza. Pomógł także uczniowi ściągającemu na sprawdzianach i wytłumaczył mu, że oszukuje sam siebie. Pokazał również imprezowiczce, czym jest prawdziwa miłość. Otworzył oczy złodziejowi i ten zorientował się, że kradnąc może zmarnować swoje życie. Jezus uspokoił nawet agresora i pogodził skłócone rodzeństwo. Jednak żadna z tych osób nie została przymuszona do poprawy, lecz każda stała się lepsza, bo tego chciała.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Większość widzów była wzruszona, a my mali artyści zadowoleni z udanego występu.   Martyna Stawinoga

    18 i 19 marca odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich i trzecich. W tym roku uczniowie zaprezentowali fragmenty baśni H. Ch. Andersena. A oto zwycięzcy: 
          Klasy drugie:
    I miejsce ROKSANA RAK - kl. 2D
    II miejsce KAMILA TRZASKOWSKA - kl. 2A
    III miejsce MARCEL LOSKA - kl. 2E

                                Klasy trzecie:
                          I miejsce KAROLINA GAURA - kl. 3E
                          II miejsce MAGDALENA SŁOMSKA - kl. 3C
                          III miejsce ALEKSANDRA STASIAK - kl. 3D

                                                          GRATULUJEMY         U. Michna, E. Klenart, J. Zawada

 

 

 Uczniowie "Trójki" zostali laureatami Regionalnego Konkursu Plastycznego "Zimowy pejzaż. Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę":

 1. miejsce - Agata Wesołowska kl.3a
 2. miejsce - Nadia Wróbel kl.5a
 3. miejsce - Bartłomiej Karczmarski kl.2b

wyróżnienia:

 • Magdalena Kołodziej kl.1a
 • Bartosz Szewczyk kl.2a
 • Mateusz Profaska kl.3a
 • Agata Grochecka kl.5a

 

200-sprawdzian Sprawdzian szóstoklasisty – ważne informacje, list szefa CKE

 

W  środę 1 kwietnia szóstoklasiści przystąpią do sprawdzianu.

Odbędzie się on zgodnie z poniższym harmonogramem:

Część Godzina rozpoczęcia Czas trwania
Część 1. Zadania z języka polskiego i matematyki 9:00 80 minut
  przerwa
Część 2. Zadania z wybranego języka obcego 11:45 45 minut

 

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas pracy z arkuszem może zostać przedłużony

 • o 40 minut – w przypadku części 1.
 • o 25 minut – w przypadku części 2.

 

Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną do 29 maja br. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca br.) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym sprawdzianie będą opublikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych 1 kwietnia br. odpowiednio:

 • ok. godz. 13:00 – zadania z języka polskiego i matematyki
 • ok. godz. 15:00 – zadania z języków obcych nowożytnych.

Tegoroczny sprawdzian będzie po raz pierwszy przeprowadzony w nowej formule, a zadania będą sprawdzały poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – dr Marcin Smolik w  liście do szóstoklasistów przypomina kilka ważnych wskazówek, które przydadzą się tego ważnego dnia.

 

 25 marca br. w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs z Katechizmu dla klas 2 i 3. Wzięli w nim udział przedstawiciele wyżej wymienionych klas posiadających bardzo dobrą znajomość przykazań, modlitw  katechizmowych. Organizatorkami konkursu były katechetki kl. 2 i 3: p. Janina Rak i s. Monika Kolarz. Uczniowie odpowiadali na dwa pytania ustnie, 2 kolejne - wybierali dobre odpowiedzi pisemnie. O miejsce trzecie toczyła się walka. Ostatecznie III miejsce zajęła uczennica 2 b – Zuzanna Gołuch, II miejsce – Roksana Rak 2d, I miejsce – Oliwia Wionzek 2f. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy sponsorom nagród : ks. Proboszczowi Jackowi Gruceli i ks. Proboszczowi Mirosławowi Godziek. Mamy nadzieję, że ten konkurs religijny przyczyni się choć trochę do opanowanie zasad życia duchowego, które przyczyniają się do naszego szczęścia.    s. Monika Kolarz

 

ZNAWCY ZAGADNIEŃ ZWIĄZANYCH Z POŻARNICTWEM

Po eliminacjach szkolnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej do konkursu miejskiego przygotowywali się trzej uczniowie:

1. Adrianna Krysiak - kl. 6d

2. Dawid Zygmunt, kl. 6f

3. Małgorzata Gewald, kl. 6e

Ogarniali szeroką wiedzę na temat:

· organizacji ochrony przeciwpożarowej

· środków gaśniczych

· wyposażenia technicznego straży pożarnych

· taktyki działań gaśniczych

· prewencji pożarowej

Korzystali z rozmaitych materiałów i źródeł informacji, aby prezentować naszą szkołę w jak najlepszy sposób.

Na zdjęciach uwieczniliśmy naszą wizytę w jednostce Straży Pożarnej w Mikołowie.

Już wiemy m.in. jakie są grupy pożarów, jak wygląda armatura wodna, sprzęt transportowy i motopompy, jak wygląda sprzęt burzący, odzież ochronna, specjalna i uzbrojenie osobiste strażaka i wiele, wiele innych zagadnień.

Turniej miejski okazał się dla naszych uczniów owocny w sukcesy.

 19 marca w Miejskim Domu Kultury nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni!!! Zajęliśmy I miejse drużynowo!

Adrianna Krysiak po dwuetapowym konkursie zajęła III miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

27 marca w Orzeszu na powtórzyła sukces, zajmując również III miejsce. Wielkie gratulacje dla drużyny oraz indywidualnie dla Ady!!!

Opiekunowie TWP:  Beata Iskrzycka, Joanna Grochowska-Pietryja

 

Interinfo Polska Typing Challenge II

 Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Treningu on-line  Interinfo Polska Typing Challenge II , dzięki któremu sprawdziliśmy nasze możliwości szybkiego i bezbłędnego pisania.

Konkurs był przeznaczony dla tych, którzy:

 • chcą rywalizować ze sobą w szybkim pisaniu na klawiaturze komputera,
 •  chcą sprawdzić swoje umiejętności,
 • chcą stale podnosić swoje umiejętności,
 • chcą się przygotować do egzaminu weryfikującego umiejętność szybkiego pisania,
 •  chcą przygotować się do udziału w konkursach szybkiego pisania na klawiaturze na różnych szczeblach krajowych i zagranicznych.

Konkurs  składał się z sześciu tygodniowych etapów i odbywał  się w terminie od 1 lutego do 14 marca 2015 r.

Skład naszej drużyny był następujący: Bartosz Skoczykłoda (6b), Kornelia Grzesło (6e), Michał Pustelnik (5d) i Maciej Rak (4a).

Nasza szkoła zajęła w konkursie II miejsce. Gratulujemy uczestnikom konkursu!!!

Opiekunowie:  Beata Iskrzycka, Joanna Grochowska-Pietryja

 

  W dniu 23.03.br reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym konkursie dla klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych Macmillan Primary School Tournament III edycja, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Mikołowie. Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca w każdej kategorii!!

uczniowie klas 1

Karol Stasiów, uczeń klasy 1b - II miejsce

uczniowie klas 2

Kornelia Kowalska, uczennica klasy 2b - I miejsce
uczniowie klas 3

Magdalena Słomska, uczennica klasy 3c - II miejsce

uczniowie klas 4

Maciej Rak, uczeń klasy 4a - I miejsce

uczniowie klas 5
Weronika Różycka, uczennica klasy 5e - I miejsce
uczniowie klas 6

Zofia Nowak, uczennica klasy 6f - II miejsce

 

 

  3 i 5 marca 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mądra głowa” dla klas I-III. Celem konkursu było zaprezentowanie przez jego uczestników swojej wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin. Konkurs składał się z 2 etapów. Etap pierwszy polegał na wyłonieniu z każdej klasy przedstawicieli do etapu drugiego – szkolnego. Dla każdej grupy wiekowej przewidziany był osobny zestaw pytań. Na pytania zadawane przez prowadzącego uczniowie odpowiadali ustnie w ciągu 20 sekund. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą wykraczającą poza program szkolny.

A oto zwycięzcy:

Klasy I

1 miejsce  Błaszczyk Maksymilian 1k                          

2 miejsce  Rzepka Martyna 1d                

3 miejsce  Bartłomiejczak Milan 1i

 

Klasy II                                                                             

1 miejsce  Krzoska Miłosz 2a

2 miejsce  Wycisło Szymon 2c                      

3 miejsce  Kapler Paulina  2g

 

Klasy III

1 miejsce Wrona Mateusz 3c

2 miejsce Misiak Robert 3e

3 miejsce Kozłowski Jakub 3c

                                                                                     GRATULUJEMY!

                                                                                              J. Ferdyn, B. Frączek, J. Nieradzik

 

14 lutego w hali MOSiR odbył się bal Mikołowianina Roku, w trakcie którego wręczone zostały statuetki Mikołowianina Roku 2014. Nasza szkoła otrzymała WYRÓŻNIENIE.
 

 Szkoła Podstawowa nr 3

im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie
zgłoszona przez rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3

Nagrodzona wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia uczniów i uczennic w dyscyplinach sportowych oraz za zdobycie II miejsca w województwie śląskim w rankingu najbardziej usportowionych szkół podstawowych.  Szkoła nie prowadzi klas sportowych jednak z powodzeniem rywalizuje ze szkołami mistrzostwa sportowego oraz szkołami prowadzącymi klasy sportowe. Uczniowie i uczennice szkoły Podstawowej nr 3 dwanaście razy awansowali do finałów rozgrywek wojewódzkich. Mali sportowcy przyczyniają się do promocji naszego miasta poprzez sport.

 

Wyniki szkolnych eliminacji konkursu PIERWSZA POMOC

Część teoretyczna ( napisanie testu  jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań )

MIEJSCA:

 1. Trinh Julia
 2. Martyna Stawinoga
 3. Jarząbek Barbara
 4. Różycka Weronika
 5. Starowicz Aleksandra

Uczennice  przechodzą do kolejnego etapu konkursu – części praktycznej.Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Organizatorzy: M.Syryjczyk, M.Olesińska

 

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

Klasy 4

I miejsce – Nikola Kulig, klasa 4e

II miejsce - Natalia Poniedzielska, klasa 4e

III miejsce - Kamila Garcorz, klasa 4g

Wyróżnienie - Natalia Kozic, klasa 4d

Klasy 5

I miejsce – Nadia Kancelista, klasa 5b

II miejsce – Beniamin Bożek, klasa 5e

III miejsce – Nina Kwiatek, klasa 5c

Wyróżnienie: Martyna Stawinoga, klasa 5a

Klasy 6

I miejsce – Zuzanna Surowy, klasa 6a

II miejsce – Hanna Orszulik, klasa 6f

III miejsce – Kornelia Grzesło, klasa 6e

 

     W ostatnim tygodniu przed feriami Samorząd Uczniowski zorganizował trzy imprezy:

smiley 26  stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6,

smiley 28 stycznia klasy: 2b, 1c i 3e obejrzały w sali 23 filmy animowane w ramach akcji "Bajki naszych rodziców". Uczniowie zobaczyli m.in.: Reksia, Misia Uszatka i Smerfy,

 smiley 29 stycznia dla klas trzecich Samorząd zorganizował bal. Dzieci wzięły udział w różnych  konkursach m.in: Karaoke, Z jakiej bajki to melodia?  Na  koniec każda klasa wybrała króla i królową balu.Wszystkie klasy otrzymały dyplom i słodki poczęstunek.                                                         

              

                                                                                                                                                     B.U.

 

 

SZKOLNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

W dniach 26-30 stycznia bieżącego roku odbyły  się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym dla uczniów klas V-VI posiadających kartę rowerową. Konkurs składał się z dwóch etapów: test wiedzy i rowerowy tor przeszkód.                                                                          

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą:                                                                                                 

1.      SOCHA JULIA                                                    

2.      STAROWICZ ALEKSANDRA

3.      GACH KRZYSZTOF

4.      HANKE PAWEŁ

Rezerwowi: Surowy Zuzanna i Szymon Parys                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 Gratulujemy !!! Życzymy powodzenia w miejskich eliminacjach konkursu, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia tego roku.  Organizatorzy: M.Olesińska,  P.Wajda

 

Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-literackiego pt. ,,BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE”

 

Miejsca:

I     Stawinoga Martyna

II    Szczok Wiktoria

      Walczak Paulina

III   Majnusz Karolina

 

Wyróżnienia:   Widera Agata, Miler Martyna, Płocica Julia, Poniedzielska Natalia.

 

     Gratulujemy! Nagrodzone prace i wiele innych , można obejrzeć na wystawie w Miejskiej  Bibliotece w Mikołowie.     Organizatorzy: M. Olesińska, A. Stępień

 

 

Bezpieczne ferie zimowe

Są już ferie – czas radosny

Bardziej niż początek wiosny.

Możesz lepić bałwanki,

Już czekają narty, sanki…

Jednak nim rozpoczniesz białe szaleństwo

Zapamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Bitwa na śnieżki? – świetna zabawa,         

Gorzej, gdy kulka lodu na ciebie spada.

Zaś gdy widzicie drogę w oddali

Pamiętajcie, abyście w tamtą stronę nie zjeżdżali.

Kiedy jesteś sam w domu

Nie mów o tym nikomu.

A otwieranie obcym drzwi

To czysta głupota, uwierz mi.

Gdy do tych rad się zastosujesz

Ferii sobie nie zmarnujesz.

                                                   MARTYNA S. kl.5

 

  Dnia 28 stycznia w naszej szkole odbył się apel dla klas IV-VI pt. ,,Bezpieczne ferie zimowe”. Występujący uczniowie klasy 4e, 4h i kółka muzycznego przypomnieli wszystkim o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego i poruszania się po drogach zimą. Zostały również rozdane  nagrody i wyróżnienia za udział w różnych konkursach organizowanych na terenie szkoły w I semestrze roku szkolnego. Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy udanych oraz  bezpiecznych ferii zimowych.  Opiekunowie: M. Olesińska, B. Bojdoł, M. Grabowska

 

      

 

     W czwartek 22 stycznia uczniowie naszej szkoły  razem z p.  M. Grabowską i p. B. Urbacz wybrali się do Filharmonii Śląskiej  w Katowicach na koncert z cyklu "Młoda Filharmonia". Tym razem słuchaliśmy utworów z przebojowej produkcji amerykańskiej kinematografii –  „Gwiezdne wojny” Georga Lukasa. Salę koncertową wypełniła muzyka Johna Williamsa z sagi filmowej, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Macieja Sztora.

 

 

 

 

 W poniedziałek 19 stycznia gościliśmy pana Waldemara Cichonia, autora książek dla dzieci. W spotkaniu wzięło udział 12 klas nauczania zintegrowanego. W trakcie spotkania pisarz czytał uczniom fragmenty książek o przygodach kota Cukierka i odpowiadał na pytania dzieci. Było bardzo miło i ciekawie, co wyrażały zadowolone miny uczniów.  Nauczyciele bibliotekarze

 

KONCERT DLA BABCI I DZIADKA 

                 19 STYCZNIA 2015  

  FOTOREPORTAŻ w albumie fotograficznym

   19 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych najbliższych na koncert. W tym roku przygotowały go klasy drugie i piąte. Wiersze, piosenki, tańce oraz inne występy artystyczne były wyrazem naszej miłości i wdzięczności dla Babć i Dziadków. 

 

 

17 stycznia 2015 r. pojechaliśmy na pielgrzymkę do Panewnik. Na początku zwiedziliśmy Park Franciszkański, grotę Matki Bożej z Lourdes  i ruchomą szopkę. O godz. 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy św.  w przepięknej Bazylice Ojców Franciszkanów.

Urzekła nas, największa w Europie, ogromna, kolorowa, różnorodna, stajenka znajdująca się w świątyni.

Niebo:  5,20 m wysokości i 12,40 m szerokości
Panorama: 6,00 m wysokości i 15,00 m szerokości
Cały  żłóbek od szczytu nieba do posadzki: 18 m wysokości, 10 m głębokości i 15 m szerokości.
Boczne panoramy: 2 x 8,00 m wysokości i 6,00 m szerokości + 2 x łącznik        

 • Lewe skrzydło (nowa część 2005 r.):          

podstawa: 6,00 m szerokości i 2,80 głębokości       
panorama (tło): 6,00 m szerokości i 2,80 wysokości

 • Prawe skrzydło (nowa część 2006 r.):        

Podstawa: 6,00 m szerokości i 2,80 głębokości       
Panorama (tło): 6,00 m szerokości i 2,80 wysokości

Po Mszy św.  zobaczyliśmy żywą szopkę, w której były różne ptaki, kaczki, kozy, osiołek i kucyk. Bardzo podobała nam się ta pielgrzymka. Nie wiem jak wy, ale my juz planujemy kolejne pielgrzymkowe wędrowanie.   Uczestnicy pielgrzymki

 

 15 stycznia 2015 roku uczniowie klas 4a i 6b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Kazimierzem Szymeczko – autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni", Ambasadorem Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. To niezwykłe spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie.  Magdalena Piotrowska, Aleksandra Stępień

 

 

 

Występ w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i Rehabilitacyjnym im. Św. Ojca Pio

                 Jest co wspominać! Dnia 15 stycznia, uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 3, wystąpili dla naszych seniorów w Łaziskach Górnych. Dokładnie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i Rehabilitacyjnym im. Św. Ojca Pio, który został otwarty w 2006 roku.

Chłopcy i dziewczęta pod opieką pani Grażyny Bondel wystawili przepiękne jasełka. Uradowani seniorzy przyjęli Ich bardzo ciepło, z zachwytem spoglądali na Naszych młodych artystów oraz śpiewali z nimi radośnie, wszystkim znane kolędy.  Na koniec występu uczniowie dostali przepyszną czekoladę i głośne oklaski od widzów.

Nasi aktorzy i pani Grażyna Bondel, wspominają ten występ bardzo miło, ponieważ zachwyciło Ich to, że mogli starszym osobom dać namiastkę radości w postaci wspólnego kolędowania.   Nadia Kancelista 

Grudniowy koncert kolędowy w Filharmonii przebiegł w miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci usłyszały  wiele pięknych kolęd i wspólnie z artystami śpiewały. Rozpoznały też Nosowskiego „Zimę złą”. Z  zaciekawieniem  słuchały „Dziadka do orzechów”. 

Serdecznie zapraszam wraz z pociechami na kolejny koncert  Akademii Muzycznego Smaku  pt.”Cały ten Jazz”. Koncert odbędzie się 23 lutego o godz. 17.00. Wyjazd jak zawsze o godz. 16.00. Dodatkowo na coś wyjątkowego zapraszam  14 maja br. na Dużą Scenę – będzie to 

”Opera  w pigułce” na orkiestrę i chór. Dzieci poznają słynne uwertury i chóry operowe.  

To warto przeżyć. Proszę o zapisy na ww koncerty u wychowawców. Bożena Damek

 

   Spotkania opłatkowe w klasach i jasełka szkolne

    19 grudnia 2014   byliśmy po raz ostatni przed przerwą świąteczną w szkole. Na hali sportowej obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów klas 1-6 oraz występ muzyczny klasy 3d, która na flażoletach zagrała kolędy: "Wśród nocnej ciszy" oraz "Anioł pasterzom mówił". Później w klasach podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Radosnych i spokojnych świąt! 

                                 Z kroniki klasy 3d

 

 

18 grudnia 2014  roku zaprosiłyśmy uczniów, którzy chętnie odwiedzają naszą bibliotekę i aktywnie angażują się w jej życie. Wśród gości byli: Lidzia Jasińska i Paulina Anderson z klasy 5d, Łukasz Lis z 6b oraz Dawid Rzeszutek  z 6f. W miłej atmosferze, przy ciastkach i herbatce, rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych w naszych domach. Było bardzo przyjemnie.     nauczyciele bibliotekarze

  

  Dnia 18 grudnia 2014 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mikołowie odwiedzili Dom Opieki Społecznej św. Anny. Dzieci przedstawiły spektakl pt. ,,Najcenniejszy skarb”. Był Czerwony Kapturek, babcia, zbóje i zające, nie zabrakło też Matki Bożej.  Dziękujemy Scholi za pomoc w śpiewaniu i poświęcony nam czas.    Aleksandra Ratka, kl. V

 

 17 grudnia odbył się próbny sprawdzian szóstoklasistów. 

Materiały przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sprawdzian składał z dwóch części:

 • część pierwsza z zakresu języka polskiego i matematyki
 • część druga z zakresu języka angielskiego

Oceny prac dokonają nauczyciele naszej szkoły zgodnie z kryteriami opracowanymi przez CKE. Szóstoklasistom życzymy powodzenia!
 

 

    Za nami SZKOLNE DNI REGIONALNE, które w tym roku odbyły sie pod hasłem "Rozprowiomy po naszymu". Od 1 do 16 grudnia  wszystkie klasy zwiedzały szkolną izbę regionalną, redagowały gazetki ze śląskiego marketu i przygotowywały się do konkursu śląskiej piosenki oraz wiedzy o naszym mieście i znajomości śląskiej gwary. 

 

Wyniki konkursu "Śląskie śpiewanie" 

I miesce Maria Janota  kl. 4c
                      Amelia Mazurek i Wojciech Kruszyna 5d
II miejsce Jakub Brontke 4g
                        Magdalena Palka 4h
III miejsce Weronika Kuster 5f
Wyróżnienia: Patryk Stolarski 4a
                      Agata Widera 4e
                      Wiktoria Zauska 6f
 

WYNIKI  KONKURSU REGIONALNEGO I WIEDZY O MIKOŁOWIE

KLASY 4

I miejsce 4f

II miejsce 4e

III miejsce 4d,4a

KLASY 5

I miejsce 5

II miejsce 5

III miejsce 5

KLASA 6

I miejsce 6f,6c

II miejsce 6e

III miejsce 6d

 

 

 WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Bombka bożonarodzeniowa

    Klasy 4

    1 miejsce  - Natalia Poniedzielska 4e

    2 miejsce – Hanna Chladek 4d

    3 miejsce –Alicja Wróblewska 4h

 Wyróżnienia:

Natalia Kozic 4d

Antoni  Surowy 4d

Kacper Jurczak 4e

Wiktoria Konieczna 4e

Paulina Walczak 4g

Mateusz Bojdoł 4h

Klasy 5

1 miejsce  - Marcel Bieńko 5d

2 miejsce – Marta Machnio 5d

3 miejsce - Maciej Topór 5e

Wyróżnienia:

Martyna Stawinoga 5a

Dagmara Morawska 5a

Wiktoria Matera 5b

Oliwia Nieradzik 5c

Amelia Mazurek 5d

Natalia Pluta 5f

Katarzyna Kaleta 5c

GRATULUJEMY!

Wszyscy, którzy wzięli  udział w konkursie zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.

  

5 grudnia  starszych uczniów "Trójki" odwiedziły Aniołki ze słodkościami oraz listem od Świętego Mikołaja, który w tym roku osobiście odwiedził dzieci klas młodszych. W podziękowaniu za otrzymane słodycze klasy przygotowały piosenkę, wiersz lub laurkę. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc Mikołajowi w zorganizowaniu worków z prezentami.    

          

„PAPIEROWE CUDA”

W ubiegłym tygodniu 29 listopada grupa dzieci należących do Koła Wolontariatu naszej szkoły odwiedziła mieszkańców Ośrodka Dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” w Borowej Wsi. Dzieci wspólnie spędziły sobotni poranek, uczestnicząc w zajęciach artystycznych. Robiły przeróżne ciekawe rzeczy z papieru i nie tylko! Twórcza praca mijała w radosnej atmosferze, wzajemnym poznawaniu się oraz integracji. Był to cudownie spędzony czas, w którego efekcie powstały wspaniałe dziecięce „papierowe cuda”J  Anna Tomaszewska

 

   ANDRZEJKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

Na czytelników, którzy 28 listopada odwiedzili naszą bibliotekę czekały andrzejkowe wróżby. Można było poznać imię swojej przyszłej sympatii, przyszły zawód oraz dowiedzieć się co mówią o nas liczby i kolory. Wróżby cieszyły się dużym powodzeniem. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Dnia 25 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. W czytelni zebrali się klasowi przedstawiciele, najlepiej radzący sobie z ortograficznymi trudnościami. Uczestnicy konkursu mieli 45 minut na rozwiązanie testu i zapisanie odpowiedzi w swoich kartach pracy. Zwycięzcami na poziomie klas II okazali się być:

I miejsce – Kamila Trzaskowska kl.2a

II miejsce – Ksawery Biegun kl.2b

III miejsce – Paulina Kapler kl.2g

Rywalizacja na poziomie klas III była bardzo wyrównana, a po dogrywce i walce o miejsce pierwsze, zwyciężczyniami zostały:

I miejsce – Aleksandra Stasiak kl. 3d

II miejsce – Roksana Semeniuk kl. 3d

III miejsce – Anna Hanke kl. 3e

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział,a zwyciężcom GRATULUJEMY!

 

 Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka

 

Udział w akcji Marzycielska Poczta staje się chyba już tradycją naszej szkoły! W tym roku szkolnym, na przełomie października i listopada, podobnie jak i w roku ubiegłym, wzięliśmy udział w tej akcji.

 

Do Marzycielskiej Poczty włączyli się wszyscy uczniowie z 43 klas naszej szkoły. 40 klas przekazało listy i przesyłki paniom Zuzannie Kubacz i Bogusławie Frączek- koordynatorom akcji. 3 klasy zorganizowały akcję i wysyłkę we własnym zakresie. Większość klas dołączyła do listów i laurek miłe upominki w postaci książek, słodyczy czy zabawek.

 

Serwis Marzycielskiej Poczty

http://marzycielskapoczta.pl/ to serwis społecznościowy, który powstał pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane na nim są profile przewlekle chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszy się, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

 

 

Oczywiście Marzycielska Poczta działa cały rok, więc każdy i o każdej porze może napisać do wybranego Podopiecznego, dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzenia serwisu również w okresie przedświątecznym.

 

Przypominamy także uczniom naszej szkoły, aby odwiedzili internetowe profile dzieciaków, do których adresowali swoje listy i paczki. Podopieczni składają podziękowania za przesyłki w komentarzach. Można także porozmawiać z nimi na forum.   Zuzanna Kubacz

                       

 

 Tydzień regionalny 1-10 grudnia 2014 r.

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest tydzień regionalny. W tych dniach zapraszamy wszystkie klasy do zwiedzania szkolnej Śląskiej Izby Regionalnej, wykonania gazetki ze śląskiego marketu, konkursu śląskiej piosenki oraz wiedzy o naszym mieście i znajomości śląskiej gwary.   Joanna Szombara              

   27 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował  ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ. Chętni uczniowie mogli sobie powróżyć w sali 20 przygotowanej przez klasę 6a . Oprócz wróżb można również było rozkoszować się tańcem i zakupić smakołyki w sklepiku zaopatrzonym przez 6 d.

 Dnia 26 listopada 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie odbył się III Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Magiczne opowieści”. Organizatorami byli nauczyciele  Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie  - Aleksandra Stępień,  Małgorzata Brzęk, Karolina Pijar oraz Agnieszka Wróbel - pracownik biblioteki. Obradom jury przewodniczyła Anna Wojtkowska-Witala. Uczniowie jedenastu szkół powiatu mikołowskiego w dwuosobowych drużynach zmagali się z zadaniami proponowanymi przez organizatorów. Konkurs zaczął się od rozwiązania krzyżówki, następnie uczestnicy indywidualnie rozwiązali test wiedzy na temat treści przeczytanych książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Magiczne drzewo. Tajemnica Mostu”. Kolejna konkurencja polegała na rozszyfrowaniu, z jakiej książki pochodzi ilustracja i jakiej sytuacji dotyczy, natomiast ostatnia wymagała od uczestników znajomości form wypowiedzi – należało napisać zaproszenie. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyła pani Bożena Holeczek- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie. Lista laureatów:

I miejsce: Paulina Leżoch, Emilia Koziołek – Szkoła Podstawowa nr 6 w  Mikołowie

II miejsce: Bartosz Słupik, Jan Wypiór – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Moniuszki w Orzeszu

III miejsce: Zofia Orłowska, Zuzanna Kulpa – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie

III miejsce: Julia Dąbrowska, Hanna Brozio – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II w Łaziskach Górnych

   

 

   ZAJĘCIA  W  STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 25 listopada bieżącego roku uczniowie  kółka ,,pierwszej pomocy” wraz z klasą 4h byli na zajęciach w Straży Pożarnej w Mikołowie. Dzieci miały możliwość poznać budynek ,  sprzęt strażacki a w szczególności codzienną i bardzo niebezpieczną  pracę strażaków, nie tylko przy gaszeniu pożarów, ale również przy udzielaniu pierwszej pomocy w wypadkach drogowych.  Dzieci bardzo chętnie oglądały praktyczne ćwiczenia z tego zakresu. Składamy podziękowania Komendantowi i panom strażakom za przeprowadzenie bardzo ciekawych i pouczających zajęć.               Organizatorzy: M.Olesińska, J.Grochowska-Pietryja.

   Dnia 21 listopada odbył się w naszej szkole konkurs piosenki.

Reprezentanci klas II i III śpiewali piosenki z repertuaru dziecięcego.

Wśród klas II :

I miejsce zdobyła Aleksandra Jarczyk z IIa

II miejsce - Hanna Augustyniak z IIc

III miejsce -  Wiktoria Wala z IIe

Wśród klas III:

I miejsce zdobyła Aleksandra Stasiak z IIId

II miejsce -  Julia Rudol z IIIe

III miejsce - Karolina Łukowska z IIIa

Zwycięzcom gratulujemy!!!

            Organizatorzy: mgr Magdalena Wieczorek – Kusiak, mgr Agnieszka Zwolińska

 19 listopada odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego 'Master of Spelling'. Wybrani we wstępnych eliminacjach uczniowie pisali dyktando i walczyli o tytuł 'Mistrza ortografii'. Poniżej przedstawiamy wyniki. Zwycięzcom gratulujemy!

KLASY 4

I MIEJSCE – Maciej Rak klasa 4a
II MIEJSCE – Dorota Sczyrba klasa 4f
III MIEJSCE – Dominik Kozioł klasa 4c

KLASY 5

I MIEJSCE –Weronika Różycka klasa 5e
II MIEJSCE –Amelia Mazurek klasa 5d
III MIEJSCE – Nina Kwiatek klasa 5c

KLASY 6

I MIEJSCE – Zofia Nowak klasa 6f
II MIEJSCE – Emilia Jaworek klasa 6e
III MIEJSCE – Jan Maliszewski klasa 6d oraz Emilia Sobota klasa 6c

organizatorki konkursu: Barbara Rak, Izabela Poloczek

 

   Marcel Bieńko i Jakub Werner z klasy 5d, przeszli do I etapu w II Interdyscyplinarnym Konkursie "Odkrywamy Średniowiecze". Temat konkursu to "Życie na zamku średniowiecznym". W preeliminacjach uczniowie musieli wykonać album na podany wyżej temat. Udział wzięło 448 szkół, do następnego etapu zakwalifikowało się 120. Kolejny odbędzie sie 23 kwietnia 2015r. w średniowiecznej warowni w Inwałdzie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie!  mgr Robert Gracka

   W listopadzie zakończył się konkurs plastyczny „Jesienne impresje” dla uczniów klas I-III. Uczestnicy wykorzystując różnorodne techniki pokazali w swoich pracach piękno otaczającego nas świata  przyrody.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIENNE IMPRESJE”

Klasy I

 1. Daniela Jurka    kl.Ig
 2.  Antonina Wiechecka    kl.Id
 3. Maja Ryguła    kl. Ig

Klasy II

 1. Maja Pijar    kl. IIb
 2. Julia Wróbel    kl.IIc
 3. Wiktor Botor     kl.IIa

Klasy III

 1. Zuzanna Tylska     kl.IIIc
 2. Dawid Lenza       kl.IIIa
 3. Klaudia Fąferek     kl. IIIc

                                Organizatorki: mgr T. Moskal, mgr K. Stachoń

 

        19 listopada Samorząd Uczniowski rozpoczął cykl seansów filmowych dla klas 1-3 pod hasłem: "BAJKI NASZYCH RODZICÓW". W tym miesiącu klasa 2c,g,e obejrzały film; "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie". W następnych miesiącach kolejne klasy wezmą udział w tym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy !!!        Samorząd Uczniowski       

 

 Konkurs "Listopadowe Zaduszki"

       12 listopada został zorganizowany przez p. Magdalenę Grabowską i Samorząd Uczniowski konkurs piosenki i poezji nieżyjących sławnych postaci świata muzyki i literatury, m.in.:J. Tuwima, A. Osieckiej, Z. Herberta, ks. J. Twardowskiego. Każdą klasę reprezentowała jedna osoba. JURY (p. Ewelina Kaczmarek i p. Karolina Pijar) ogłosiło zwycięzców;

   - w kategorii wiersz:                                                                                           - piosenka:

I miejsce: ZUZANNA SUROWY  z 6a,                                                                 WERONIKA KRAUSE z 5d,

II miejsce: AGNIESZKA KOWALIK z 6b,                                                             NATALIA PONIEDZIELSKA z 4e,

III miejsce:NADIA ROMANOWICZ z 4c i KAMILA GARCORZ z 4g,            MACIEJ JACKOWICZ - KORCZYŃSKI z 5e                        Natalia Kozic z 4d

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie

 październik 2014 r.

                                                              „KTO CZYTA  KSIĄŻKI, TEN ŻYJE PODWÓJNIE”

          W ramach obchodów MMBSZ odbyły  się następujące konkursy i imprezy dla wszystkich klas. Klasy 1 zostały zaproszone do biblioteki na „Spotkanie z książką”.

         Klasy 2 i 3 (chętni uczniowie) wzięli udział w konkursie plastycznym – „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Najlepsze prace zostały wystawione w galerii biblioteki.

         Reprezentanci klas 4 zmagali się w V edycji konkursu: „Mistrz pięknego czytania”, czytając utwory Marii Kruger w związku ze 110 rocznicą urodzin pisarki.

         Uczniowie klas 5 i 6  wzięli udział w konkursie ortograficznym: „O pióro Dyrektora szkoły”

         Natomiast dla wszystkich chętnych uczniów przygotowano konkurs wiedzy o polskich bibliotekach.

                                    Wyniki konkursów

   KLASY IV       KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

1 miejsce:  Maciej Rak  4a

2 miejsce:  Natalia Wita 4f

3 miejsce : Kamila Garcorz 4g

KLASY V        

KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

MISTRZ ORTOGRAFII:  Nina Kwiatek 5c

2 miejsce:  Weronika Wąsik  5f

2 miejsce:  Martyna Stawinoga  5a

KLASY VI

KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

MISTRZ ORTOGRAFII:  Patrycja Strzoda 6f

2 miejsce:  Małgorzata Koehler 6d

3 miejsce:  Jakub Kolarczyk 6e

 QUIZ DOTYCZĄCY  POLSKICH BIBLIOTEK

ZWYCIĘZCA:  Wiktoria Godawiec 6a

KONKURS  PLASTYCZNY

„ILUSTRACJA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

I MIEJSCE      PAULINA  WOLNIK 3C

                        „DZIECI Z BULLERBYN”

I MIEJSCE      DOROTA SZCZOK 2B

                       „ ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

II MIEJSCE      MAGDALENA LESIAK 2C

                         „ ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA”

II MIEJSCE    MAKSYMILIAN  ŁOSIK 2B

                        „ NOWE PRZYGODY MIKOŁAJKA”

III MIEJSCE    JULIA SWOBODA 2F

                         „ JAŚ I MAŁGOSIA”

III MIEJSCE    FILIP ŁOSIK 2B

                        „ PODRÓŻ WĘDROWCA DO ŚWITU”

III  MIEJSCE     ZUZANNA ŁOSIK 2B

                            „ GDZIE JEST RUDEK?”

                                                              Gratulujemy zwycięzcom

 

 Dnia 30.10.2014r w czytelni odbył się szkolny konkurs matematyczno- przyrodniczy "Świat wokół nas". Uczestnikami byli uczniowie klas II i III. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, jedną z nich był quiz, uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu matematyki i przyrody, następnie wypełniali karty pracy oraz zgadywali przez dotyk  jakie przedmioty związane z jesienią znajdują się w tajemniczym worku. 

Uczestnicy konkursu bardzo aktywnie brali udział w konkurencjach i do końca rywalizowali ze sobą, o pierwszych miejscach zdecydowała dogrywka. Wszyscy byli zadowoleni z przebiegu konkursu. Na koniec każdy uczestnik otrzymał nagrodę pocieszenia a zwycięscy dyplomy i nagrody. Oto nasi zwycięzcy:

 • I miejsce Dorota Szczok klasa 2b
 • II miejsce Bartosz Szewczyk 2a
 • III miejsce Jakub Tkaczyk

    

 Dnia 29  października 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas 4.

           Główne cele konkursu:  kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, motywowanie uczniów do systematycznej pracy w zakresie doskonalenia poprawnej pisowni, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli.

           Uczniowie  napisali dyktando i rozwiązali test wyboru dotyczący znajomość zasad ortograficznych.

Zwycięzcy:

I MIEJSCE: Kaja Olszańska (4a)

II MIEJSCE: Weronika Kosińska (4a)

III MIEJSCE: Klaudia Garcorz (4g)

GRATULACJE!!!    mgr A. Stępień, mgr M. Piotrowska

 

 II Powiatowy Konkurs Mali Konstruktorzy

Dnia 29 października 2014r. odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs dla uczniów klas IV-VI lubiących majsterkować, konstruować i tworzyć różnorodne budowle. Tematem tegorocznych zmagań był „zamek”. Trzyosobowe zespoły miały 2 godziny czasu, by stworzyć jego makietę wg własnej inwencji twórczej i pomysłowości w doborze materiałów. W konkursie rywalizowały szkoły z Mikołowa, Łaziska Górnych i Orzesza.

I miejsce zdobyła drużyna ze szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie

III miejscem poszczycić się mogła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Łazisk Górnych.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy znowu za rok!   Koordynator  mgr Magdalena Wieczorek - Kusiak

 

  29 października Samorząd Uczniowski zorganizował bal przebierańców z okazji HALLOWEEN. Wśród różnych postaci można było zobaczyć czarownice, koty, a nawet anioły. Jury wybrało najciekawiej przebrane klasy:

  I miejsce: 4g, 5c, 6f;

  II miejsce:4c, 5a, 6d;

 III miejsce: 4h, 5f, 6c.                              

 

  Zakończenie akcji "Zbiórka dla Burka"

Akcja pomocy dla zwierząt ze schroniska św. Franciszka w Rudzie Śląskiej dobiegła końca. Udało nam się zebrać mnóstwo pokarmu, kocy, legowisk, misek, smyczy, zabawek... Wszystkim, którzy postanowili pomóc bezdomnym pieskom i kotkom, serdecznie dziękujemy! W Albumie fotograficznym zamieszczam zdjęcia z zakończenia akcji "Zbiórka dla Burka" w szkole, plakatu podsumowującego akcję oraz wizyty w schronisku.

 Dnia 27 października 2014 roku uczniowie klas 4-6 wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym  Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.

           Głównym celem konkursu było sprawdzenie stopnia znajomości treści książki i rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat lektury.

Zwycięzcy:

I MIEJSCE: Zofia Orłowska (6b)

II MIEJSCE: Zuzanna Kulpa (6f)

III MIEJSCE: Paulina Anderson (5d)

                          Kamila Konieczko (6f)

GRATULACJE!!!

     Zosia i Zuzia będą reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie czytelniczym, który odbędzie się 26 listopada 2014r., o godz.13.00 w Miejskiej  Bibliotece Publicznej w Mikołowie.    mgr A. Stępień, mgr K. Pijar, mgr M. Brzęk

     Od 20 do 24  października w naszej szkole mieliśmy projekt misyjny związany z tygodniem misyjnym , który odbywał się w Koście Powszechnym  „Z Ewangelią do narodów” . Katecheci chcieli przybliżyć tematykę misyjną naszym uczniom przez spotkania z zaproszonymi gośćmi. Byli nimi : p. Irena Bondel – mama s. Wirgilii misjonarki w Kamerunie( byłej absolwentki naszej szkoły) , s. Vianeya- referentka misyjna ss. Boromeuszek i ks. Mieczysław Kijaczek –salwatorianin pracujący w Tanzanii. Goście interesująco  opowiadając  i pokazując różne eksponaty misyjne wzbudzali ciekawość uczniów , którzy zadawali wiele pytań. Spotkania te podkreślały skromne warunki życia rówieśników z Afryki i trudne warunki edukacji stąd zrodził się pomysł wysłania paczek do Zambii i Kamerunu. W szkole odbywał się kiermasz misyjny przygotowany przez s. Monikę i p. Stanisławę Bies-Hajduk z którego dochód : 1700zł został przeznaczony na edukację Mekelaniego Banda ( szkoła zaadoptowała tego chłopca, by wspierać jego edukacje kilka lat temu) oraz na paczki do Zambii :450,- i Kamerunu :450,-Wszystkim dobroczyńcom rzeczy do paczek serdecznie dziękujemy , gościom życzymy niegasnącego misyjnego zapału a dzieciom docenienia tego gdzie się uczą i co mają…. Katecheci SP3

 

  WYNIKI KONKURSÓW RELIGIJNYCH

 

 • XIX FESTIWAL TWÓRCZOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ GLORIA DEI 2014

POD HASŁEM „RODZINA OTWARTA NA BOGA”  25.10. 2014 r.

Kategoria muzyczna:

 Wojciech Kruszyna -  I miejsce

Natalia Poniedzielska  - wyróżnienie

 

Kategoria plastyczna:

Małgorzata Polakowska – II miejsce

 

 • II Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej, Katowice, 13 października 2014

Wyróżnienie dla Sylwii Löffler oraz Nadii Wróbel

 

 

                        23 października z okazji 18. MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE Samorząd Uczniowski zorganizował"Wymiankę" w czytelni. Uczniowie przynieśli  książki (ze swojej domowej biblioteczki), które juz przeczytali. Przyniesioną książką można było wymienić się z kimś na inną (na zawsze). Niektórzy uczniowie podarowali swoje książki, nie chcąc innej wzamian.   

   

 

  Dnia 21 października odbył się konkurs matematyczno – przyrodniczy skierowany do uczniów z grup integracyjnych na poziomie klas 4 -6. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. W pierwszej konkurencji rozwiązywali zadania matematyczne, które wymagały dużego skupienia i zaangażowania. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu z puzzli mapy Polski, a na końcu był quiz przyrodniczy. Walka była wyrównana, to właśnie punktacja z zadań matematycznych wyłoniła zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie:

Agacie Grocheckiej z kl. 5a za zajęcie I miejsca,

Bartłomiejowi Goral z kl. 5a za zajęcie II miejsca,

Łukaszowi Ochojskiemu z kl. 6a oraz Szymonowi Wielgórce z kl. 6a za zajęcie III miejsca.       Monika Prysak

 

  Akademia dobrego smaku

To cykl popołudniowych koncertów dla dzieci w Filharmonii Śląskiej. Na koncertach mile widziani są także rodzice.

Dnia 6 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pierwszym koncercie, zatytułowanym „ Solo i w duecie”. Dzieci zapoznały się z takimi instrumentami muzycznymi jak fortepian, akordeon, skrzypce. Artyści grali solo i w duetach, a ich grę urozmaicał śpiew sopranistki.Atrakcją był występ naszych uczniów na scenie i muzykowanie wraz z akordeonistą na instrumentach perkusyjnych. Dzieciom bardzo się podobało i już czekają na następny wyjazd na początku grudnia i będzie to koncert świąteczny.

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców wraz z pociechami na wspólny wyjazd do Filharmonii lub wysłanie dziecka z organizatorką Bożeną Damek. Zapisy u wychowawców klas.   Bożena Damek

   8 października Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Czeski w ramach całorocznego konkursu "Witaj, Europo!".

Uczniowie przygotowali plakaty z ciekawostkami na temat Czech, a w sali nr 14 odbył się konkurs wiedzy o tym państwie. Każda klasa wytypowała kandydata do konkursu. Uczniowie pisemnie odpowiadali na pytania.

WYNIKI KONKURSU:

KLASY 4.:                                     KLASY 5.:                         KLASY 6.:

I miejsce - 4a, 4b                        5a, 5b                                 6d

II miejsce - 4e                              5c                                     6e

III miejsce - 4d                             5f                                       6f

 

 20 września wzięliśmy udział w XXXV Młodzieżowym Rajdzie Górskim organizowanym przez oddział PTTK w Mikołowie. Mimo tego, że poranek w Mikołowie przestraszył nas ulewnym deszczem, postanowiliśmy jednak wyruszyć w drogę. I… opłacało się! Pogoda w górach dopisała. Przeszliśmy z Przełęczy Kocierskiej przez Potrójną aż do Czarnego Gronia, gdzie była meta tegorocznego rajdu. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek oraz pamiątkowy znaczek. Okazało się, że nasza szkoła była najliczniej reprezentowana i z rajdu wróciliśmy z pucharem!   Magdalena Piotrowska

 

  30 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopca. Przyszło 134 uczniów. Do tańca zagrzewała wszystkich Zuzia- przewodnicząca szkoły. Wszyscy świetnie się bawili; szczególnie klasy: 4e,h, 5e,f i 6c. Najliczniej przybyłą grupą byli uczniowie 4b.

      

 

  Jak co roku 26 września w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków. Tym razem w formie konkursu piosenki anglojęzycznej.

W konkursie wzięły udział uczennice z klas czwartych, piątych i szóstych, wykonując piosenki z repertuaru takich autorów, zespołów i solistów jak: One Direction, Christina Aguilera, Birdy, Celine Dion, Anna Kendrick, Lindsey Stirling i Pentatonix, Helen Doron, Carly Rae Jepsen oraz piosenkę z cyklu Lyra’s song.

Wszystkie młode artystki prezentowały wysoki poziom zarówno pod względem muzycznym, jak i językowym, ale szczególne wrażenie na Jury zrobiły:

Weronika Krauze i Amelia Mazurek (5d) - I miejsce

Natalia Poniedzielska (4e) - II miejsce

oraz Kornelia Grzesło (6e) – III miejsce.

         Widzowie mogli również zobaczyć przedstawienie w języku angielskim pt. Top Band Competition przygotowane przez uczniów klas 6a, 6c oraz 6e.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach językowych - informacje u nauczycieli języka angielskiego.

             

   26 września odbyły się WYBORY do Samorządu Uczniowskiego. 385 uczniów oddało swój głos.

WYNIKI:

ZUZANNA SUROWY: 153

KAMILA KONIECZKO: 101

PAWEŁ HANKE:70

                           GRATULACJE!

 W tym roku spotkanie integracyjne pierwszoklasistów było związane z samym pojęciem integracji: co to znaczy, że nasza szkoła jest szkołą z oddziałami integracyjnymi, na czym polega integracja? Podróżowaliśmy integracyjnym pociągiem, odwiedzając stacje - krainy: Powitania, Poznawania się, Radości, Słuchania, Wytrwałości. W każdej krainie czekała na dzieci dobra zabawa, a także refleksja związana z głównym tematem spotkania. I tak dowiedzieliśmy się, że integracja oznacza powitanie, przyjęcie, akceptację każdego, bez względu na jego wygląd, sprawność czy zdolności. Polega także na tym, by się dobrze poznać ze sobą, tak, by nie rządziły nami stereotypy i uprzedzenia. Integracja to też umiejętność skupienia się na drugiej osobie, posłuchania, co ma do powiedzenia. Warto pamiętać, że nie wszystko w życiu przychodzi łatwo, o czym najlepiej wiedzą osoby niepełnosprawne. Trzeba jednak być wytrwałym i nie poddawać się przeciwnościom. Nade wszystko jednak integracja pokazuje nam, że bycie razem owocuje radością.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w albumie fotograficznym.


  No to chodź z nami w świat… !

„No to chodź z nami w świat, no to chodź z nami w świat,

Poznasz nasze życie i włóczęgi smak !”

      Ten refren piosenki nuciliśmy wszyscy podczas V Rajdu Turystycznego BEZ BARIER, który odbył się w sobotę 20 września br. w Wiśle. Trasę rozpoczęliśmy od Kubalonki, potem szlak prowadził nas przez Stecówkę (tam mieliśmy dłuższą chwilę na odpoczynek) następnie do Wisły Czarnej i nad zaporę. Roześmianą, turystyczną grupę tworzyły dzieci z grup integracyjnych naszej szkoły i nie tylko, byli również  ich rodzice i nauczyciele. Oczywiście nasza ekipa wyróżniała się profesjonalnym transparentemsmiley  i uśmiechem na twarzachsmiley! U górskiej wędrówki celu czekała na każdego odznaka PTTK –u a także gorący posiłek (krupnik i kiełbaska w ogromnej bułcesmiley). Droga powrotna w busie mijała bardzo zabawnie. Konkursy, żarty i śpiewy… Jednogłośnie stwierdziliśmy, że za rok idziemy znów! Dziękujemy za wszystko naszej kochanej kierownik wycieczki, pani z wf-u -  Marcie Syryjczyk!   Anna Tomaszewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.


17.09.14 poczet sztandarowy szkoły oraz uczniowie naszej szkoły - harcerze wzięli udział w uroczystości patriotycznej na Groniach poprzedzonej mszą św w bazylice św Wojciecha. Rocznicowe obchody odbyły się w  miejscu dawnego wyrobiska piaskowego, aby uczcić pamięć 12 powstańców i harcerzy rozstrzelanych 75 lat temu przez hitlerowców.

   


 16 września po raz XI odbyła się kampania społeczna Łańcuch Czystych Serc na mikołowskim rynku, w której uczestniczyli również uczniowie "Trójki". O godz. 13 wszyscy uczestnicy: uczniowie, przedstawiciele władz oraz miejskich i powiatowych instytucji, a także mieszkańcy chwycili się za ręce i unieśli je na minutę, aby w tej sposób wyrazić swój sprzeciw wobec zjawiskom narkomanii oraz alkoholizmu.


     Rok szkolny czas zacząć!

W dniu 1 września 2014 w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Część artystyczną dla klas I-III przygotowały klasy 2a, 3e oraz zespół „Kleks” prowadzony przez p. Barbarę Banasik i p. Beatę Bielę. Występ składał się z wielu piosenek i wierszy, których tematem było pożegnanie wakacji oraz przywitanie nowego roku szkolnego. Po powitaniu przez Panią Dyrektor uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego.  Karolina Pijar

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica 570485384
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć