Pedagog szkolny Psycholog szkolny Logopeda Biblioteka Samorząd Uczniowski

Agendy szkoły

PEDAGOG mgr Ewa Mansfeld

mgr Elżbieta Wuwer-Adamczyk

W każdej szkole znajdują się uczniowie, którzy wymagają dodatkowego wsparcia. Pedagog szkolny w swoich działaniach wspomaga rozwój uczniów. Aktywnie włącza się w zapobieganie szkolnym niepowodzeniom poprzez prowadzenie małych zespołów dydaktyczno- wyrównawczych, zajęć korekcyjno- kompensacyjnych czy socjoterapeutycznych. Czasami dziecko oraz jego rodzina znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wówczas pedagog stara się zorganizować potrzebną pomoc materialną bądź wychowawczą. Szczególną uwagę zwraca na przestrzeganie Konwencji o Prawach Dziecka uchwalonej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. W naszej szkole pedagog jest Rzecznikiem Praw Dziecka. Bardzo ważnym zadaniem pedagoga jest prowadzenie zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień, edukacji prozdrowotnej, przeciwdziałania agresywnym zachowaniom, radzenia sobie z emocjami itp. Pedagog szczególną opieką otacza uczniów zagrożonych różnymi formami niedostosowania społecznego oraz kładzie duży nacisk na współpracę z rodzicami uczniów oraz środowiskiem zewnętrznym.