Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli „Czytanie w Trójce jest fajne!”

2020/21, kl. 4-8

MODUŁ REDAGOWANY NA PODSTAWIE TEKSTÓW I ZDJĘĆ  PANI ZUZANNY KUBACZ

9 marca 2021 odbyło się wirtualne spotkanie klubu czytelniczego dla młodzieży wokół książki Brandona Mulla Baśniobór. Chętni uczniowie klas 6, 7 i 8 spotkali się w przestrzeni wirtualnej aby porozmawiać o swoich wrażeniach po przeczytaniu pierwszego tomu znanej i lubianej na całym świecie, serii. Na spotkaniu, oprócz opiekuna klubu czytelniczego, pani Zuzanny Kubacz, obecny był również zaproszony gość, dziennikarz i bloger, pan Patryk Obarski, który poprowadził z uczniami rozmowę na temat książki. Omówiono ciekawe wątki zawarte w Baśnioborze, scharakteryzowano bohaterów, wyszukano również smaczki, dostrzeżone przez fanów serii. W rozmowie nawiązano także do kolejnych tomów serii, które większość uczestników spotkania już przeczytała. Spotkanie okazało się bardzo inspirujące, a młodzież miała naprawdę wiele do powiedzenia na temat jednej ze swych ulubionych lektur.

Luty w naszej szkole minął pod hasłem Zimowego czytania. W tym roku hasłem przewodnim akcji było Czytanie w sieci, czyli zachęcanie uczniów do dzielenia się pasją czytelniczą za pomocą mediów społecznościowych, a także śledzenia wydarzeń związanych z promocją czytelnictwa w sieci. Nasze Zimowe czytanie rozpoczęliśmy akcją czytelniczą wśród nauczycieli. Chętni nauczyciele podzielili się z uczniami swoimi ulubionymi książkami skierowanymi dla dzieci i młodzieży, a swoje polecanki nagrali w formie filmików, które były publikowane na szkolnym FB przez ponad dwa tygodnie i cieszyły się sporym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Kolejnym etapem akcji było ogłoszenie konkursu na najlepszą wideopolecankę. Konkurs z nagrodami książkowymi skierowany był do uczniów klas IV - VIII, a zwyciężczyniami okazały się JULKA GÓRKA z 8a oraz OLIWIA KOSTRZEWIŃSKA z 6f. Nagrodzone filmiki zostały również opublikowane na stronie FB szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcję!

W akcji Zimowego czytania wzięli udział następujący nauczyciele:
p.Ewelina Kaczmarek, p. Joanna Szombara, p. Zuzanna Truchlewska, p. Ewa Klenart, p. Magda Drabarek, p. Marzena Satoła, p. Joanna Maciejewska, p. Magdalena Piotrowska, p. Karolina Pijar, p.Monika Szekiel - Mnich oraz p. Bożena Babczyńska - Olszewska

Zapraszamy do wysłuchania polecanek:

Pani Bożena Babczyńska- Olszewska- "Nela"

Pani Magdalena Drabarek- "Zasmarkana bajka"

Pani Karolina Pijar- "Ikabog"

Pani Marzena Satoła- Dzieci z Bullerbyn

Pani Magdalena Piotrowska- "Tam gdzie spadają anioły"

Pani Joanna Maciejewska- "Dzieci filozofują"

Pani Zuzanna Truchlewska- "Rycerze. Dziennik bohatera"

Pani Ewa Klenart- "Elf i dom strachów"

Pani Joanna Szombara- "Dzieci z Bullerbyn"

Pani Ewelina Kaczmarek- "Cwana ciotuchna"

Pani Monika Szekiel- Mnich- "Włam się do mózgu"

Miło mi ogłosić, iż zwycięzcami IV i V konkursu czytelniczego zostali:

IV konkurs:
1. Julia Kuc 6f
2. Krzysztof Zdebel 4b
3. Antosia Malik 6e

V konkurs:
1. Emilka Rzepka 6f
2. Julia Górka 8a
3. Nikola Cis 7f

Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom! Kiedy wrócimy do szkoły  zapraszam po odbiór upominków do sali 19 do pani Zuzanny Kubacz

Zapraszam do udziału w Trzecim Konkursie Czytelniczym. Zadanie na najbliższy czas brzmi:

JAKĄ KSIĄŻKĘ PRZECZYTAŁEŚ/PRZECZYTAŁAŚ W OSTATNIM MIESIĄCU, ŻEBY UMILIĆ SOBIE CZAS ZAMKNIĘCIA W DOMU? Krótko skomentuj swoją lekturę.

Swoją odpowiedź prześlij na Librusie do p.Zuzanny Kubacz. Czekaj na ogłoszenie wyników ( 1, 7 i 15 osoba wygrywa pakiet drobnych upominków).
Zapraszam do zabawy :)

Miło mi ogłosić, że zwycięzcami II konkursu czytelniczego są:
Wojciech Górecki 4a
Weronika Pawlak 4c
Dorota Szczok 8b
Gratuluję serdecznie, kiedy wrócimy do szkoły zwycięzców zapraszam po odbiór upominków do sali 19 do pani Zuzanny Kubacz.

Zapraszamy do udziału w Drugim Konkursie Czytelniczym. Zadanie na najbliższe czas brzmi:

JAKA KSIĄŻKA WEDŁUG CIEBIE POWINNA BYĆ LEKTURĄ SZKOLNĄ? Krótko to uzasadnij

Swoją odpowiedź prześlij na Librusie do p.Zuzanny Kubacz. Czekaj na ogłoszenie wyników ( 2, 6 i 12 osoba wygrywa pakiet drobnych upominków).
Zapraszamy do zabawy :)

Zwycięzcami I konkursu czytelniczego okazali się: Kaja Wyciszkiewicz 4c, Nel Flasza 4c oraz Tymek Mgłosik 6b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach konkursu :)

Zapraszam do udziału w Pierwszym Konkursie Czytelniczym. Zadanie na ten miesiąc brzmi:

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ PRZECZYTANĄ W CZASIE WAKACJI DLA PRZYJEMNOŚCI. PODAJ JEJ TYTUŁ I AUTORA. NAPISZ JEDNOZDANIOWĄ POLECANKĘ.

Swoją odpowiedź prześlij na Librusie do p.Zuzanny Kubacz. Czekaj na ogłoszenie wyników (wygrywa 3, 10 i 13 osoba).
Zapraszam do zabawy :)

______________________________________________________________________________________________________

Jak zwykle na początku każdego nowego roku szkolnego, planujemy, jak dobrze spędzić czytelniczo czas. Zastanawiamy się, co będziemy czytać dla przyjemności, w jakich wydarzeniach literackich uda nam się wziąć udział. W tym roku szkolnym 2020/2021 podejdziemy do tematu trochę inaczej, bowiem działalność propagującą czytelnictwo w naszej szkole przenosimy do sieci.

Informacje o wszelkich akcjach czytelniczych, konkursach bądź wirtualnych wydarzeniach będą umieszczane na bieżąco na tej podstronie w zakładce Cała Polska Czyta Dzieciom. Zachęcamy do włączenia się w nasze działania i czynny udział w zaproponowanych literackich aktywnościach.

świetlica 570485384