Projekt NASA - I etap

PROJEKT EDUKACYJNY NASA

Nasza szkoła realizowała projekt edukacyjny NASA” - Niesamowita Akademia Sprytnych Agentów dzięki finansowemu wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Termin realizacji projektu: 01.03.2010-28.02.2012, funkcję szkolnego koordynatora pełniła pani Ewa Barańska.

Projekt był wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Projektowego i wszystkich szkół podstawowych Gminy Mikołów.

Głównym celem działania szkół w projekcie było: zwiększenie szans edukacyjnych i psychospołecznych uczniów poprzez wdrożenie kompleksowych i innowacyjnych programów rozwojowych.

Programy te obejmowały różnorodne zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane na rozwój zdolności i zainteresowań matematyczno-przyrodniczych, językowych, artystycznych, umiejętności korzystania z nowoczesnych technik informacyjno – komunikacyjnych a także na rozwijanie i korygowanie funkcji niezbędnych do zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów w dalszej edukacji.

W ramach NASA w szkole działały następujące agencje (rodzaje zajęć pozalekcyjnych):

- dziennikarska

• ZDOBYWCY WIEDZY
  • ODKRYWCY NA OCEANIE WIEDZY
  • SŁONECZNI RYCERZE

Informacje na temat realizacji projektu udostępniane były na stronie www projektu, w prasie lokalnej, ulotkach promocyjnych a także na tablicy informacyjnej w szkole.