Poznajemy naszą "Małą Ojczyznę". Zespół Karlik i Karliczek-archiwum

Po naszymu, czyli po ślonsku

Poznajemy naszą "Małą Ojczyznę".

"Jest takie miejsce na ziemi, gdzie chleb smakuje najbardziej..."

Śląska Izba Regionalna w naszej szkole została oficjalnie otwarta 1 czerwca 2001 r. Jej założycielami byli: mgr Helena Jarczyk, mgr Urszula Czernicka, mgr Krystyna Nierząd i mgr Sławomir Porochoński. Pomocy technicznej w wykonaniu Izby udzielili: mgr Urszula Szafron i Andrzej Kościelny. "Księga pamiątkowa" Izby zawiera wpisy gości obecnych na uroczystym otwarciu, w tym redaktorów "Echa" tyskiego, prezesa Koła Mikołów Związku Górnośląskiego i Jerzego Ciurloka- "Ecika" z popularnego niegdyś śląskiego kabaretu "Masztalscy".

Otwarcie szkolnej  Śląskiej Izby Regionalnej zostało upamiętnione na wielu fotografiach.

W szkolnej Izbie Regionalnej możecie zobaczyć zabytkowy śląski byfyj z wyposażeniem, pamiątki górnicze, walizki, obrazy, maszynę do szycia, oryginalne stroje regionalne i wiele innych eksponatów. Obecnie tym szkolnym muzeum opiekują się nauczyciele historii: mgr Joanna Szombara i mgr Robert Gracka, dbając o poszerzanie liczby zabytkowych przedmiotów. Wszystkim ofiarodawcom jesteśmy bardzo wdzięczni. Zapraszamy do zwiedzania Śląskiej Izby Regionalnej i do uczestniczenia w kółku i zespole regionalnym.