Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli „Czytanie w Trójce jest fajne!”

MODUŁ REDAGOWANY NA PODSTAWIE TEKSTÓW I ZDJĘĆ  PANI ZUZANNY KUBACZ

Dnia 12 października grupa uczestników kółka czytelniczego wraz z panią Zuzanną Kubacz miała okazję wybrać się na Śląskie Targi Książki do Katowic, które od kilku ostatnich lat organizowane są w Międzynarodowym Centrum Kongresowym koło Spodka. Naszym głównym celem przybycia na targi był udział w panelu dyskusyjnym, skierowanym dla młodzieży, prowadzonym przez Patryka Obarskiego, przedstawiciela Śląskich Blogerów Książkowych, na temat czytelnictwa, a także adaptacji i ekranizacji tworzonych na podstawie książek. Część naszej grupy czynnie angażowała się w dyskusję, dzięki czemu została nagrodzona upominkami książkowymi. Po panelu dyskusyjnym można było wziąć udział w konkursach organizowanych przez księgarnię Tak Czytam i również wygrać książkowe nagrody. Poza tym uczniowi mieli okazję spotkać się z wielu znanymi autorami, poprosić o wpisy do książek, bądź zakupić interesujące ich pozycje. Mogli wziąć udział także w wymianie książek organizowanej przez Śląskich Blogerów Książkowych bądź posłuchać prelekcji literackich wygłaszanych na scenie głównej. Z targów wszyscy wróciliśmy zadowoleni i obładowani zakupami książkowymi.

Podobnie, jak w zeszłym roku, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Empiku 1000 powodów by czytać, w którym można wygrać 1000 książek do szkolnej biblioteki. W związku z  tym, bardzo prosimy o oddanie głosu na nasz konkursowy plakat.

Głosować można na stronie Empiku: https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
wpisując w okienko szukaj nazwę Mikołów. W głosowaniu trzeba podać mail, na który przychodzi link zwrotny. Można głosować z kilku kont, ale z każdego raz dziennie. Bardzo proszę o wsparcie, wszelkie udostępnianie w mediach społecznościowych i reklamowanie konkursu.

Tekst reklamujący nasz plakat brzmi następująco: W naszej szkole prężnie działa kółko czytelnicze, którego głównym celem jest uświadamianie uczniom, że czytanie nie musi być przykrym i nudnym obowiązkiem, a może być świetną zabawą i sprawiać autentyczną radość. Zajęcia pokazują, że obcowanie z książkami jest fajne, a dzięki czytelniczej pasji można poznać wielu ciekawych ludzi, którzy spędzają czas w podobny do naszego sposób. Stąd też do plakatu wybraliśmy ten, a nie inny cytat, jednocześnie zachęcając niezdecydowanych, aby do nas dołączyli! Na chwilę obecną nasza szkoła uzyskała ponad 400 głosów! Prosimy o więcej!

cool Pierwszym konkursem ogłoszonym przez nasze kółko czytelnicze było zadanie Dopasuj autora do tytułu książki. Z konkursem tym poradził sobie wyśmienicie Franek Gołąbek z klasy 4b, otrzymując w nagrodę okołoksiążkowe upominki.

Nasze kółko czytelnicze zaczyna nowy rok szkolny 2018/2019 z nową energią i zapałem. Pierwsze tygodnie września poświęciliśmy na przygotowanie materiałów promujących czytelnictwo, którymi możemy podzielić się z innymi uczniami naszej szkoły. Wykonaliśmy gazetkę tematyczną, na której znalazły się informacje o uczestnikach naszego kółka, polecane przez uczniów książki, z którymi zapoznali się w czasie wakacji, polecanki nauczycieli, Gra Czytelnicza, działająca na podobnych zasadach, jak w zeszłym roku, a także pierwszy konkurs. Mamy nadzieję, że i w tym roku szkolnym w nasze czytelnicze akcje zaangażuje się jak najwięcej chętnych.