Kl.1 z obwodu 2018/19

Karta zapisu

Zapisy do klas 1

uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły

na rok szkolny 2018/2019

2008r. do dnia 31 grudnia 2008r. również mogą rozpocząć spełnianie obowiąz

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, przyjmowane są z urzędu.

Rodzice zobowiązani są do pisemnego zgłoszenia swojego dziecka do szkoły.

Zapisy do pierwszej klasy dzieci mieszkających w obwodzie szkoły - do dnia 2 marca 2018r.

Dokumenty - zapisy do klasy I - dzieci z obwodu szkoły

wniosek_w_obwodzie.docx

obwód SP3.doc

Nabór do oddziałów integracyjnych oparty jest na pełnej dobrowolności i akceptacji idei integracji przez rodziców dzieci zdrowych i dzieci z niepełnosprawnościami.

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Mikołowie od ponad dwudziestu lat wciela w życie idee nauczania włączającego. Wykwalifikowana kadra szkolnych specjalistów współdziała z wychowawcami, by niepełnosprawne dziecko mogło uczyć się wraz z rówieśnikami ze swego środowiska zamieszkania i osiągnęło sukces edukacyjny.

Nabór do klas integracyjnych oparty jest na pełnej dobrowolności i akceptacji idei integracji przez rodziców dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Uczniem takiej klasy może zostać każde dziecko, które:

• jest zameldowane w rejonie szkoły;
  • jego rozwój emocjonalno-społeczny przebiega prawidłowo, a jego rodzice są świadomi założeń klas integracyjnych;

• uzyskało dobry poziom w zakresie przygotowania do szkoły (czytanie, liczenie, myślenie, mówienie).

Informacje na ten temat szkoła pozyskuje dzięki ankietom, wypełnianym przez rodziców uczniów.

Aby dziecko z niepełnosprawnością mogło stać się uczniem klasy integracyjnej, muszą być spełnione następujące warunki:

• zameldowanie w rejonie szkoły (pierwszeństwo);

• posiadanie przez rodziców dokumentu potwierdzającego potrzebę kształcenia specjalnego, czyli orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną z uwagi na: niepełnosprawność umysłową w stopniu lekkim, niepełnosprawność ruchową, niedowidzenie, niedosłuch (w stopniu umożliwiającym komunikowanie), zespół Aspergera.