Projekt "Historia się liczy..."

Projekt


Gratulujemy        

W dniach 11.11.-29.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Mikołowie uczniowie klas 4-8 i nauczyciele realizują szkolny projekt edukacyjny „Historia się liczy...”

i rozwój każdego ucznia. W działalność włączona jest również społeczność lokalna (rodzice, dziadkowie zaangażowanych uczniów). Głównym założeniem jest rozwijanie poczucia tożsamości narodowej. Uczniowie zdobywają informacje na temat swojego regionu i jego mieszkańców w czasie II wojny światowej, wykorzystując różne źródła i metody. Projekt ma na celu upamiętnienie wydarzeń historycznych: wybuchu II wojny światowej, powstań śląskich oraz uświadomienie szczęścia płynącego z pokoju. Projekt ma Interdyscyplinarny charakter, kładzie nacisk na powiązanie różnych dziedzin sztuki i nauki. Różnorodność form ekspresji pozwala na wykazanie się       

        W ramach projektu przeprowadzane są liczne działania, min.: nauka i śpiewanie pieśni patriotycznych, dekorowanie sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych barwami narodowymi, przygotowanie kotylionów i kwiatków, konkursy: plastyczny, literacki i literacko-historyczny (plakat, wiersz, lapbook), konkursy w bibliotece szkolnej: quiz historyczny, spotkanie czytelnicze, plakat. Przygotowano także prezentacje multimedialne i krzyżówki matematyczne. Wszyscy uczniowie wzięli udział w akademii z okazji Święta Niepodległości oraz odśpiewali hymn państwowy. Siódmoklasiści zobaczyli wystawę związaną ze 100-leciem powstań śląskich w Miejskiej Placówce Muzealnej.

Podsumowaniem wszystkich działań przeprowadzonych w ramach projektu jest wystawka wierszy, lapbooków i prac plastycznych uczniów.   

       

 

Wyniki konkursu na najciekawszy wiersz/ lapbook zorganizowanego w ramach projektu "Historia się liczy..."

I miejsce: Julia Wróbel, Hanna Augustyniak, Agata Latusek (klasa 7c)

II miejsce: Jakub Bartuś, Paweł Matera (klasa 5e)

III miejsce: Mateusz Więcek (klasa 6e)

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
  ul. ks. bpa Wł. Bandurskiego 1
  43-190 Mikołów
 • 782 977 951

  32 226-22-06

  sekretariat wew.12
  świetlica 570485384
  pedagog wew.25
  psycholog wew.23
  logopeda wew.24
  biblioteka wew.20
  portiernia wew.17
  pielęgniarka wew.16

Galeria zdjęć